Obrábění

26. září 2018 16:01

Značení laserem

Firma SIC VENIM s. r. o. je významným dodavatelem laserových značicích systémů SIC MARKING do různých oblastí průmyslu – automobilového, strojírenského, elektrotechnického, leteckého atd. Nabízí nejen široký sortiment, ale i servis a poradenskou službu.

Značicí laserové systémy SIC MARKING jako laserového zdroje využívají nejnovější technologii vláknového laseru. Tyto zdroje mají proti standardním pevnolátkovým laserům mnoho výhod, zejména mnohem vyšší účinnost, kompaktnost, minimální potřebu údržby, delší životnost budicích diod, vysokou kvalitu laserového paprsku, nejmenší provozní náklady a nízkou cenu. Základem každého řešení je tedy laserový zdroj s galvanometrickou značicí hlavou pro pohyb paprsku a řídicí jednotka s ovládacím softwarem. Značení laserem je v současné době jeden z nejpřesnějších a nejrychlejších způsobů značení.

Paprsek vysoké kvality vláknových laserů vytvoří na dílci nesmazatelnou a perfektně čitelnou značku s přesností na desetiny milimetru. S vláknovým laserem můžete značit různé druhy materiálů jako například: slitiny kovů, tvrdokov, nerezovou ocel, hliník, plasty, gumu…

Automobilky i jejich subdodavatelé musí pečlivě označit každý vyrobený díl. Nejčastějším způsobem je značení 2D Data Matrix kódů, které uchovávají informace o vyrobeném díle, jako je například: sériové číslo, datum, čas, směna, číslo výkresu atd…

V naší nabídce máme několik variant laserového značení: Pracovní stanice standardní, Integrační verze do výrobních linek a Zakázkové pracovní stanice. Standardní pracovní stanice dodáváme ve verzích L Box a XL Box. Tyto stanice obsahují řídicí jednotku a značicí box, který je vybaven bezpečnostním krytováním, splňuje bezpečnostní třídu 1 a je vybaven pracovní deskou s T drážkami. Pracovní stanice L Box je vhodná ke značení menších dílů. Pracovní stanice XL Box se používá pro značení dílů větších rozměrů a je vybavena elektrickým nastavováním ohniskové vzdálenosti a automatickým otevíráním a zavíráním dveří.

Laserové integrační verze SIC MARKING i103lg slouží pro přímou integraci do výrobních linek a jsou navrženy tak, aby co nejlépe vyhovovaly požadavkům na nepřetržitou výrobu, velké série a také rychlé změny značicích souborů při změně výrobku.

Značená data je možno zasílat nebo vybírat nadřazeným systémem, a to pomocí binárního výběru, rozhraním RS232, TCP/IP, Profibus a Profinet.

U výroby zakázkových pracovních stanic nabízíme komplexní služby, počínaje konzultací, návrhem řešení, výrobou a konče předáním a zaškolením u zákazníka.

Všechny námi dodávané laserové systémy obsahují pomocný naváděcí laser, který slouží k zobrazení značeného textu, kódu nebo loga na dílu, pro jeho snadnější a rychlejší ustavení. Umožňují volbu různé velikosti značicího okna. Plný rozsah a přesnost značení je zaručena v každém místě značicího pole.

Značící software, který je v češtině, podporuje vektorové i bitmapové soubory, má silné šrafovací funkce, díky kterým si přesně nastavíte ideální značku pro Váš typ materiálu. Software podporuje import dat, různé druhy fontů, značení pomocí rotační osy D a psaní textu přímo na plochu. Důležitá je podpora různých formátů 1D čárových a 2D Data Matrix kódů.

Pro naše zákazníky a pro konstruktéry výrobních linek je jistě zajímavá technologie tekuté čočky. V tomto případě je možno bez pohybu značící hlavy nebo samotného dílu značit v ose Z až do rozsahu 80 mm. Značit je tak možno více značek v různých úrovních na jednom díle, povrchy zaoblené, vyduté, vypouklé, zkosené apod. Poslední novinkou jsou HD lasery, které umožňují proti standardním vláknovým laserům kontrastnější značení plastů a kovů a čitelnější značení malého textu.

K laserovým systémům dodáváme různé vyhodnocovací kamery ve stacionárním nebo ručním provedení. Kamery mohou být integrovány přímo ve značící hlavě. V tomto případě je kód přečten okamžitě po označení, odpadá tak čas mezi značením a čtením. Jsme schopni označit a přečíst 2D Data Matrix kód ve velikosti menší než 2 mm. Takový kód lze potom umístit kdekoliv na díl a může sloužit pro Vaši vlastní identifikaci.

U všech námi dodávaných laserových systémů je možné zvolit různou velikost značicího okna. Plný rozsah a přesnost značení je zaručena v každém místě značicího pole.

Více informací ohledně této technologie najdete na našich webových stránkách nebo nás kontaktujte na níže uvedeném telefonním čísle.

 

SIC-VENIM s. r. o.
Kravařská 13
709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: 596 744 230
sic@venim.cz
www.venim.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]