Obrábění

25. září 2018 14:01

Walter s. r. o. – OPEN HOUSE 2018

Dne 14. 6. 2018 firma Walter s. r. o. přivítala po dvou letech v Kuřimi na Dni otevřených dveří své zákazníky a obchodní partnery. Účast byla hojná, účastníci mezinárodní. Přednášející hovořili v angličtině či němčině. Pro větší komfort zúčastněných byly k dispozici tlumočnice, které simultánně překládaly do češtiny, angličtiny a němčiny.

Pan Georgi Žilev, obchodní ředitel pro východní Evropu

Po úvodním proslovu pana Georgiho Žileva, obchodního ředitele pro východní Evropu, následoval bohatý dopolední blok přednášek.

Hovořilo se například o novinkách v technologii broušení, měření 3D, technologii EDM ve výrobě nástrojů a laserových technologiích. Bylo také představeno produktové portfolio společností WALTER a EWAG.

Během přestávek se mohli návštěvníci volně procházet po showroomu firmy WALTER. Zaměstnanci názorně předvedli možnosti jednotlivých strojů a s ochotou zodpověděli veškeré dotazy. Během celé akce byl zajištěn bohatý catering.

Přednášková hala

Součástí odpoledního programu byla komentovaná prohlídka výroby. Poté se návštěvníci přesunuli do hotelu Kaskáda, kde program pokračoval do večerních hodin. Na závěr mi dovolte firmě Walter s. r. o. poděkovat za pozvání a skvělé zorganizování celé akce.

Showroom firmy WALTER

Zajímavosti z výroby

• Stroje se vyrábí pouze na zakázku, výroba trvá přibližně měsíc.

• V obrobně jsou speciální podlahy (pod podlahou jsou piloty), aby stroje stály na co nejstabilnějším podloží. Každý stroj stojí na samostatném základu, aby se zamezilo vibračním interferencím a zajistila se přesnost dílů v mikronech.

• Stěžejní součástky si WALTER vyrábí pro své stroje sám. Důraz je kladen na přesnost a kvalitu. Díky automatizaci jsou obráběcí centra schopna pracovat v bezobslužném režimu během víkendu

• Pro dosažení potřebné přesnosti stroje se některé styčné plochy dílců zaškrabávají ručně.

• Zavedeny tři druhy montáže – stacionární, taktová a nepřetržitá montáž (rychlost montážního pásu je 17,7 mm za minutu. Jeden takt trvá čtyři hodiny – za tuto dobu musí pracovník stihnout svoji práci. Veškeré nástroje, díly na tuto linku se také chystají a přistavují ve čtyřhodinových intervalech).

• V oddělení přejímky výroby se testuje kvalita stroje. Testování trvá od tří do šesti dnů podle náročnosti stroje. Testuje se veškerý hardware, SW a těsnost stroje.

• Walter s. r. o. v Kuřimi funguje jako centrální sklad náhradních dílů pro celý svět. Najdete zde 11 000 úložných míst drobných dílů a 3 500 paletových míst pro větší komponenty strojů.

Ukázka erodovacího stroje a brusky v jednom HELITRONIC POWER DIAMOND

Ukázka obrábění

Text a fotografie: Renata Kučerová (Infocube s. r. o.)


Firma WALTER, která byla založena v roce 1919, rozšířila v roce 1953 svou výrobu o automatické brusky na broušení nástrojů. Dnes do výrobního programu patří CNC nástrojářské brusky k broušení a/nebo elektroerozivnímu obrábění nástrojů – pro obrábění kovů a dřeva z materiálů PKD, CBN, HM a HSS. Výrobní program je doplněn o plně automatické CNC měřicí stroje pro kompletní optické i dotykové měření.

EWAG slaví od roku 1946 úspěchy s ručně řízenými i CNC stroji pro výrobu otočných břitových destiček a rotačních nástrojů malých rozměrů z tvrdých materiálů. Společně tvoříme jeden tým a jsme profesionály v obrábění nástrojů. Z našich znalostí a nabízených služeb profitují zákazníci po celém světě.

WALTER a EWAG patří do skupiny UNITED GRINDING, která je jedním z předních dodavatelů strojů a řešení pro precizní obrábění tvrdých materiálů s celosvětovou působností, rozsáhlými zkušenostmi a solidní finanční silou. Široké spektrum veškerého obrábění nástrojů pokrývají v rámci UNITED GRINDING Group značky WALTER a EWAG. Společným jmenovatelem úsilí obou podniků je: Creating Tool Performance


 

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]