Obrábění

16. listopadu 2015 00:01

Úhel pohledu MTM 3-2015

S přicházejícím závěrem roku se vždy pojí plánování vánočních svátků a také silvestrovských oslav. Navíc se v posledním vydání časopisu machining & tooling magazine setkáte s mnoha úspěšnými společnostmi, pro které byl rok 2015 důvodem k oslavám. Otázka do ankety je proto zcela jasná:

Měli jste letos v práci důvod k oslavám, byl Váš rok úspěšný a co Vy osobně, jaký je Váš vztah k oslavování?

 

Josef Sláma,
ředitel Renishaw s. r. o.

Jedním z úspěchů, kterým se společnost Renishaw v letošním roce může pochlubit, je slavnostní otevření nové budovy Renishaw Innovation Centre (RIC).

Renishaw Innovation Centre představuje pro naši společnost investici ve výši 20 mil. liber (750 mil. CZK) a přináší více než 14 000 m2 určených zejména pro výzkum a vývoj nových produktů.

Důležitou součástí RIC je však také rozsáhlé návštěvnické centrum s možností živého předvedení produktů Renishaw kterékoliv produktové řady.

Otevření nového centra proběhlo za aktivní účasti Jejího veličenstva princezny Anny. Při této příležitosti Její veličenstvo také předalo naší společnosti Cenu královny, „Queens award“ za technologický pokrok.

Tato cena je pro Renishaw v pořadí již 18. a získali jsme ji za inovace v odměřování polohy, konkrétně za odměřovací systém Resolute.

Pokud jde o můj osobní vztah k oslavování, můžu vás ubezpečit, že je velice pozitivní. Domnívám se, že slavit by měl člověk každý den a v každém věku. Malé dítě se během jediného dne 400× zasměje, zatímco dospělý člověk totéž učiní jen asi 15×. To je docela tragický výsledek a právě proto, abychom tuhle hroznou statistiku změnili, je třeba slavit. A je úplně jedno, jestli je důvodem k oslavě získání ceny, otevření budovy, dosažení plánu prodeje, zprovoznění nového stroje nebo jen vykouzlení úsměvu na tváři někoho ve vašem okolí.

 

Iva Štraitová,
Renishaw s. r. o.

Osobně bych začala odpovědí na druhou část otázky. Můj vztah k oslavování je velice pozitivní. Domnívám se, že slavit by měl člověk každý den a v každém věku. Pro někoho může být důvodem oslavy to, že ráno vstane z postele. Pro jiného to, že jeho dítě jde do školky bez pláče. Pro obchodníka dosažení předpokládaných prodejních čísel nebo spokojený zákazník, kterému pomohl s řešením problému.

Já osobně mám mnoho pracovních i osobních důvodů ke slavení.

V letošním roce se nám podařilo připravit pro zákazníky zajímavé a užitečné aplikace na MSV Brno 2015. Renishaw přineslo na trh více než 30 novinek nebo zásadně inovovaných produktů. Z pozitivní zpětné vazby od našich zákazníků bych mohla čerpat energie na slavení nespočetně.

Nejčerstvějším úspěchem je vydařený seminář o automatizaci (který jsme pořádali se společností FANUC). Zákazníci měli možnost vidět plně automatizovanou výrobní linku složenou z obráběcího stroje, sond Renishaw a kontrolního měřicího systému Equator.

No pomyslete, mít takovou výrobní linku? To je přece také důvodem k oslavě!

 

Petr Zugar,
jednatel SECO Tools CZ s. r. o.

Dle dosavadních výsledků je již téměř jisté, že v letošním roce opět překonáme historicky rekordní výsledek z roku předchozího. Daří se nám plnit i většina klíčových ukazatelů, stanovených pro tento rok. Z tohoto pohledu tedy můžeme rok 2015 hodnotit jako úspěšný.

Co se oslav týká, tak jsme rok 2015 vlastně oslavou zahájili. Hned v úvodních dnech tohoto roku jsme s celým týmem slavili překročení dalšího milníku v naší 20leté historii na českém trhu.

A na závěr letošního roku chystáme další velkou oslavu. Po několika letém úsilí se nám podařilo dotáhnout do konce jeden z mých vysněných cílů, kterým bylo vybudování nového sídla firmy spojeného s Technickým a vzdělávacím centrem. Do nové budovy jsme se nastěhovali k 1. říjnu. Nyní doděláváme poslední kosmetické úpravy, instalace zakázkového nábytku, dekorací interiéru a dalšího vybavení a během několika málo dnů proběhne instalace obráběcích strojů. Jakmile bude vše přichystáno, určitě to patřičně oslavíme!

Já osobně beru oslavy jako příležitost se na chvíli zastavit, vydechnout, strávit pár příjemných okamžiků mezi přáteli či známými, poznat nové lidi, ale také si v duchu projít a vyhodnotit předchozí období a občas i nabrat inspiraci k novým aktivitám.

 

Společnost SCHUNK Intec s. r. o.

Firma SCHUNK měla v letošním roce hned dva důvody k oslavám. Bylo to 70leté výročí vzniku firmy v německém Lauffenu nad Neckarem a zároveň 10 let od založení pobočky SCHUNK Intec na českém trhu. Oslava pod mottem „10 let na jedné lodi“ proběhla v rámci strojírenského veletrhu v Brně. Byli pozváni zákazníci, novináři a pro firmu blízcí lidé. Večer se neobešel bez dobrého jídla, pití, kulturního programu a zlatým hřebem byl ohňostroj.

Do konce roku zbývají ještě dva měsíce, ale děláme maximum pro to, abychom splnili letošní plán. Již nyní si dovoluji hodnotit rok 2015 jako úspěšný.

Oslav v dobré společnosti se účastním velmi ráda a již mnohokrát se mi potvrdilo, že neplánované akce bývají nejlepší. U těch ve větším rozsahu to bez předchozích příprav a plánování nejde, ale v zásadě záleží většinou na nás, jak oslavu pojmeme a jak si ji užijeme.

Přeji nám všem mnoho úspěchů a spoustu vyvedených oslav.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]