Obrábění

21. listopadu 2016 00:01

Úhel pohledu MTM 3-2016

Jak hodnotíte letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, který byl, dle statistik, od roku 2008 nejúspěšnějším? Podařilo se Vám dohodnout zajímavé kontrakty a s jakou vizí vstupujete do roku 2017?

 

Ing. Iva Štraitová
Renishaw s. r. o.

Letošní veletrh byl pro společnost Renishaw výjímečný. Mnoho věcí pro nás totiž bylo poprvé.

Inzerce

Poprvé jsme předvedli ukázky, které ani v celosvětovém měřítku ještě předvedeny nebyly. Například systém REVO umožňující vysoce výkonné kontaktní skenování, bezdotekové optické měření a měření drsnosti povrchu – vše na jednom stroji.

Poprvé jsme měli náš pětiosý systém PH20 na námi zmodernizovaném stroji v pavilonu F. Poprvé se nám podařilo přímo na veletrhu tento systém takto nabídnout a hned prodat.

Poprvé jsme figurovali jako hlavní partner výrobců obráběcích strojů na expozici multifunkčního obrábění v pavilonu Z. A poprvé jsme na konferenci o 3D tisku nemluvili o našem pojetí této úžasné technologie jen my, ale hlavně zákazník, který stroj Renishaw má a plně ho používá.

Je tady ovšem jedno zásadní poprvé… Naši zákazníci nás vesměs znají jako dodavatele přesných měřicích sond. Ano. Jsme rádi, že můžeme být užitečným partnerem všem, kteří zefektivňují výrobu právě ve fázi obrábění. Ale Renishaw, to nejsou jen sondy. Snažíme se přesvědčit firmy, že ve spolupráci s nimi jim pomůžeme vytvořit koncepční řešení vhodné právě pro jejich podmínky a konkrétní potřeby. Řešení, které vznikne ve spolupráci Renishaw a zákazník, vede k optimalizaci způsobu měření, snížení spotřeby materiálu a úspory pracovní síly.

Poprvé měli tedy i návštěvníci našeho stánku možnost odcházet s myšlenkou, že všechno to kouzlo měření a zrychlování má na konci celého procesu zaslouženou odměnu. Což je naplnění naší vize do roku 2017.

 

Filip Lukeš, jednatel
ADVANTAGE-FL s. r. o.

Letos jsme plánovali zvýšení návštěvnosti i kontraktů a naše očekávání byla nejen splněna, ale i výrazně převýšena. Povrchové úpravy, které naše stroje poskytují, jsou u klientů velmi žádané. Systémy strojů OTEC dokáží rychle a cenově dostupně upravit jakýkoli povrch. Pro klienta vždy připravíme individuální řešení, které je následně zkalkulováno a zakomponováno do dlouhodobého finančního plánu klienta. Klient pak zjišťuje rychlou návratnost jeho investice. Vlastnosti opracovaných předmětů se zkvalitní, několikanásobně se zvýší jejich životnost, u řezných nástrojů se zvyšuje řezná rychlost.

Na veletrhu ukazujeme naše stroje v procesu, klienti si mohou přinést obrobky, které jim na místě opracujeme. Tento moment je pro obě strany velmi přínosný a začíná tak naše spolupráce a dolaďování detailů jednotlivých zakázek.

Celkově hodnotím naši účast na veletrhu velmi pozitivně, návštěvnost byla opravdu vysoká. Mnoho setkání jsme měli domluveno předem, ale další zákazníci nás oslovili až na veletrhu na základě toho, že viděli práci našich strojů. I tito „kolemjdoucí“ jsou pro nás velmi milými hosty a jsme rádi, že je naše stroje oslovují. Předpokládám, že veletržní setkání nám budou dlouhodobým přínosem a rozvineme tak dlouhodobé vztahy – tak, jak jsme byli vždy zvyklí, jen v ještě větším měřítku.

 

Chris Halski, ředitel divize CNC
TAJMAC-ZPS, a. s.

Velký zájem o letošní strojírenský veletrh jsme očekávali a také se na to připravili, expozice TAJMAC -ZPS, a. s., patřila mezi největší a představila tři novinky z našeho výrobního programu. Naše očekávání se potvrdilo, co se týká počtu návštěvníků, byl náš stánek nejnavštěvovanější za posledních 5 let. Za CNC divizi nás zastupoval kompletní aplikační a prodejní tým s prototypem stroje MCG 1000 5XT, který zaujal zejména odbornou veřejnost a jednoznačně potvrdil správný směr naší produktové řady. Třešinkou na dortu pak bylo získání Zlaté medaile pro toto nové multifunkční centrum. V průběhu celého týdne se za CNC divizi uskutečnilo více jak 180 obchodních jednání a pevně věříme, že na základě brněnských setkání do konce roku uzavřeme obchody cca za 35 mil. CZK. Pozitivní očekávání máme i pro rok 2017. V roce 2016 se sice trochu přibrzdily dotační programy v ČR a výpadek v prodeji jsme museli dorovnat na jiných teritoriích, nicméně v následujícím roce by programy měly opět nastartovat, a tak očekáváme ještě lepší prodeje, než tomu bylo letos.

Mohlo by se Vám líbit

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k […]

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH Inzerce Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH […]

Výroba autoprůmyslu nad předkrizovými hodnotami

V prvních dvou měsících 2024 bylo na linkách tuzemských výrobců osobních vozidel zkompletováno již celkem 263 028 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 22,3 %. […]