Obrábění

01. září 2015 00:01

Úhel pohledu MTM 2-2015

Podařilo se Vám přes léto načerpat dostatek sil na veletržní maratón, který máme před sebou? Na co se mohou návštěvníci Vašich expozic těšit a na kterých výstavách Vás najdou?

 

Ing. František Fišer, vedoucí oddělení
marketingu, KOVOSVIT MAS, a. s.

Léto je pro nás samozřejmě pracovně náročné a čas odpočinku máme spojený spíše s přelomem roku. Protože však účast na veletrzích plánujeme v dostatečném předstihu a přípravy probíhají průběžně, máme i nějaký krátký prostor na letní odpočinek. Je to spíše taková koncentrace před podzimním kolem veletrhů a zákaznických seminářů, které pravidelně pořádáme.

Inzerce

V podzimní části veletržního roku se pravidelně účastníme Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V loňském roce jsme oslavili 75 let od založení společnosti a k příležitosti tohoto jubilea jsme navýšili výstavní plochu na 408 m2. Chceme našim zákazníkům především prezentovat to, že naše společnost není pouze dodavatelem kvalitních obráběcích strojů a multifunkčních center. Chceme se prezentovat i jako dodavatelé technologických celků a automatizovaných pracovišť. Důkazem toho bude exponát našeho pětiosého obráběcího centra MCV 1000 5AX v aplikaci s robotem. Exponátem reprezentujícím naši řadu vysoce technologicky sofistikovaných strojů bude multifunkční soustružnicko-frézovací centrum MULTICUT 630S. Samozřejmě v našem portfoliu nezapomínáme na tradičně spolehlivá a výkonná soustružnická centra, která budou reprezentována exponátem stroje SP 430.

V rámci naší dlouhodobé spolupráce se Svazem strojírenské technologie bude na jejich stánku vystaven náš stroj MCV 754 Quick. V rámci celé skupiny KOVOSVIT MAS, a. s. představíme našim zákazníkům již tradičně produkty naší slévárny pod hlavičkou MAS FOUNDRY a nově i divizi společnosti zabývající se výrobou vodních turbín pro nízkospádové vodní lokality pod hlavičkou MAS HYDRO. Naše společnost bude k vidění i na mezinárodním veletrhu EMO 2015 v italském Miláně, kde výše zmiňované exponáty doplní stroj MCU700 a naše vertikální frézy bude zastupovat stroj MCV1270 namísto stroje MCV 1000 5AX.

Během podzimu podpoříme rovněž naši dceřinou společnost KOVOSVIT MAS Polska Sp z o. o. na veletrhu TOOLEX 2015 v polském Sosnovci.

Srdečně zveme všechny zájemce o strojírenské technologie k návštěvě našich expozic. Věříme, že i díky doprovodnému programu a seminářům máme na všech uvedených výstavách našim návštěvníkům co nabídnout.

 

Mgr. Lenka Kolářová,
Marketing Sales Assistant, Walter machines

Toto léto je i přes velká horka velmi příjemné a dodává mnoho sil, které na veletrhy konané hned v září budeme určitě potřebovat.

Pro naše zákazníky máme připravenou prezentaci v podobě nového erodovacího a brousicího stroje Helitronic Diamond Evolution, jehož využití odpovídá trendu na trhu – vyrábět z lehkých a odolných materiálů v nejvyšší kvalitě na co nejmenší ploše. S tímto strojem je spojen i další vývoj brousicího softwaru Helitronic Tool Studio, který byl rozšířen o erodování a další nové funkce.

Můžete nás navštívit na veletrhu MSV v Brně 14.–18. 9. 2015 a Toolex v Sosnowci v Polsku 29. 9. – 1. 10. 2015.

 

Ladislav Plaňanský, pracovník
marketingu, TOS VARNSDORF a. s.

Letošní léto síly spíše odčerpávalo, proto se osvědčuje náš přístup, kdy se na podzimní veletržní akce připravujeme průběžně. Návštěvníci nás najdou samozřejmě především na těch dvou největších letošních veletrzích, na brněnském MSV a milánském EMO. Na EMO 2015 Milano představíme ve světové premiéře lehkou deskovou vyvrtávačku WRD 13 (Q), na obou veletrzích pak unikátní 3D projekci čtyř našich nejnovějších strojů doplněnou o odborný výklad. Přijďte se podívat na virtuální prohlídku našich strojů, stojí to za to.

 

Ing. Petr Rojek,
ředitel RWT s. r. o.

Velmi aktuální je pro nás Mezinárodní strojírensky veletrh MSV 2015 v Brně, kterého se budeme letos účastnit a kam samozřejmě zvu všechny vaše čtenáře. Výstav obecně se naše společnost účastní velice aktivně. Vždy se snažíme vybrat dobré výstavy a pečlivě je vyhodnotit, i když to není úplně jednoduché. Efekt se může dostavit po roce i později.

V červenci tohoto roku jsme se zúčastnili velice zajímavé výstavy METALFORMING TOKYO v Japonsku, kde jsme vystavovali dva stroje řady BSM upravené pro japonský trh.

Letos máme v plánu další výstavy v zahraničí. Jmenovat mohu výstavu Subcontracting Tampere ve Finsku, BlechExpo Sttutgart v Německu, Instrutec Tallin v Estonsku, Tech Industry Riga v Lotyšsku a pokud nám vystačí kapacity, zavítáme i na veletrh Fab Tech do Chicaga. Tedy, dle Vámi položené otázky, naběháme letos ještě mnoho veletržních kilometrů.

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]