Obrábění

22. listopadu 2018 11:07

Tři na jeden 3-D úder

Rakouský specialista na výrobu tvrdokovu a nástrojů Boehlerit rozšiřuje svůj frézovací program o tři další nástrojové systémy pro obrábění tvrdých, odolnějších materiálů.

Před tím byl již v programu multifunkční nástrojový systém s DELTAtec 90P Feed, nyní přicházejí do produktového portfolia nástroje menších i větších rozměrů. Pro dokončování byl speciálně vyvinut kopírovací nástroj s kulovou hlavou BALLtec – z toho vyplývající dvě nové geometrie, na jedné straně předdokončovací (N – geometrie s neutrálním úhlem čela), na druhé straně pro jemné dokončování (F – geometrie s pozitivním úhlem čela). Především poslední, díky nízkým řezným silám a lehkému řezu, zajišťuje obrábění bez vibrací. Tyto nástroje lze také kombinovat s prodloužením s tlumením vibrací Vidat od technologického partnera Bilz. Podobně jsou vhodná tvrdokovová prodloužení od firmy Boehlerit. Tělesa nástrojů BALLtec jsou vyrobena ve vysoce přesném ocelovém provedení a v roce 2018 plánuje Boehlerit nabídnout kalené provedení s tvrdokovovou stopkou.

Rovněž pro dokončování, ale ve větším rozsahu průměrů (16 až 25 mm) je vhodný frézovací systém RHOMBICtec, zejména pro 90stupňové frézování, rovinné frézování a frézování tvarů při výrobě forem a zápustek. „Speciálně v tomto systému vyměnitelných břitových destiček je dostupná dokončovací destička s Wiper geometrií pro dosažení velmi dobré kvality povrchu,“ vysvětluje Andre Feiel, vedoucí vývoje v oblasti soustružení a frézování firmy Boehlerit.

Úplně nový je program ISO 00P pro hrubování. Ten je dostupný ve velmi širokém spektru co do počtu zubů i průměrů kruhových destiček. Může být použit pro obrábění široké škály ocelí, litinových materiálů, tvrzených ocelí, nerezových materiálů a mnoho dalších.

Experti na tvrdokovy a nástroje z Kapfenbergu se u všech tří nástrojových systémů zaměřili při vývoji především na výkon. Nové typy řezných materiálů jsou vyrobeny z extra tvrdé ultrajemné jakosti BCH23M nebo BCH30M jen s 3 procenty Kobaltu, které v kombinaci s ROMBItec a BALLtec jsou vhodné k pro dokončovací operace v nejtvrdších materiálech (až 70 HRC). Tato jakost je k dispozici také pro ISO 00P. Dvě jakosti vyvinuté s ohledem na výrobu forem a zápustek doplňují tento program: BCH05M je opatřen CVD – povlakem a v kombinaci s ISO 00P je vhodný pro oblast vysokých posuvů díky vysoce stabilní řezné hraně. Na rozdíl od toho je univerzální jakost BCH10M k dispozici pro BALLtec, RHOMICtec i ISO 00P.


Boehlerit GmbH & Co. KG

Rychlý, spolehlivý, dokonalý a trvalý – tvrdokovy a nástroje od Boehlerit nastavují měřítka při obrábění kovů, dřeva, plastů a kompozitních materiálů. Svými řeznými materiály, polotovary a přesnými nástroji jako i nástrojovými systémy pro frézování, soustružení, upichování a tváření, zajišťuje Boehlerit celosvětově spolehlivost a efektivitu obráběcích procesů. Komlexní sortiment zahrnuje také vysoce specializované nástroje pro obrábění klikových hřídelů, jakož i pro hutní průmysl k loupání, k obrábění rour a plechů i pro těžké obrábění. Navíc tvrdokovy pro konstrukční díly, a pro ochranu proti opotřebení. V oblasti povlakovacích technologií nabízí Boehlerit od světově první Nano CVD spojovaci vrstvy, až po nejtvrdší diamantový povlak. Navíc Boehlerit s dlouholetým know-how v oblasti metalurgie, technologie povlakování a nejmodernější lisovací technologií je kompetentním vývojovým partnerem pro výrobce nástrojů.


Kancelář Boehlerit
Santražiny 753, 760 01 Zlín
boehlerit@boehlerit.cz
www.boehlerit.cz

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]