Obrábění

07. září 2016 00:42

Tool Management

Nabízíme systém řízení, který Vaši výrobu posune kupředu. Tento systém Vám zajistí větší přehled nad výrobou, zvýší produktivitu, sníží náklady, zvýší odbornou úroveň zaměstnanců a minimalizuje rizika výpadku dodávek. Pomůže Vám obstát v dnešním drsném konkurenčním prostředí.

Naši spokojení zákazníci

Inzerce

Součásti inovativního systému řízení:

 1. Audit výrobního procesu
 2. Optimalizace obráběcích procesů
 3. Zabezpečení dodávky všech potřebných nástrojů
 4. Zaručení dodávek klíčových nástrojů bez výpadků s výdejním automatem přímo ve vaší výrobě
 5. Proškolení zaměstnanců na nejnovější technologie
 6. Detailní sledování spotřeb nástrojů na jednotlivých pracovištích
 7. Detailní sledování využití strojních kapacit
 8. Zjednodušení platebních podmínek
 9. Nepřetržitá péče

Audit výrobního procesu

Naši specialisté na jednotlivé obráběcí procesy provedou analýzu vaší výrobní linky a celého procesu výroby. Jak to udělají? Projdou vaše současné technologické postupy, zhodnotí možnosti vašich strojů, zhodnotí vaše současné technologie a možnosti výrobních kapacit.

Optimalizace obráběcích procesů

Naši technologové navrhnou optimalizaci vašich současných technologických postupů v souladu s nejnovějšími poznatky a naší firemní databází s téměř 20letou historií zpracování obdobných projektů. Navrhnou optimální využití strojů a případně navrhnou jejich rozšíření tak, abyste získali ze svých dosavadních investic maximum. Vytvoříme a zavedeme do oběhu normy na opakované výrobky. Na jednotlivé druhy operací vytvoříme a zavedeme normy úběru materiálu za minutu, a tím zaručíme produktivitu na velmi vysoké úrovni. Nastavení řezných podmínek pracovníkem dle náhody již bude minulostí. Naše reference mluví za nás. Máme bohaté zkušenosti. Navýšení produktivity na námi optimalizovaných procesech je minimálně 30% uvolnění strojních kapacit. Současně s tím naši technologové provedou optimalizaci vlastních obráběcích nástrojů. Výběrem nástrojů odpovídajícím aktuálním světovým trendům a precizním výběrem přímo na klíč pro danou operaci. V samotném důsledku se sníží spotřeba nástrojů. Náklady na nákup nástrojů ve vztahu k objemu výroby námi optimalizovaných procesů klesly minimálně o 50 %. Zní to neuvěřitelně, ale jen to názorně ukazuje, jaké jsou možnosti dnešních nástrojů, když víte jak s nimi zacházet.

Toolbox ASK200

Toolbox

Přicházíme za Vámi s revolučním řešením problematiky správy, údržby a hlavně kontroly spotřeby nástrojů a s kompletním systémem správy úseku nástrojů a obrábění. Novým a velmi důležitým prostředkem pro dosažení těchto a mnohých dalších cílů je automat pro výdej a skladování nástrojů, TOOLBOX ASK200 (Autostorekeeper). Tento důmyslný, patentovaný systém není pánem, ale jen sluhou a prostředkem. Sluha ve vašich službách bez nároku na odpočinek, pracující 24 hodin denně, 365 dní v roce. A také prostředek tvrdé a nekompromisní kontroly spotřeb nástrojů napříč výrobou a časem.

12 důvodů, proč mít Toolbox ve výrobě:

 1. Platíte pouze za nástroje, které skutečně spotřebujete, nikoliv za nástroje ležící ve skladu.
 2. Stálost cen garantujeme až na rok dopředu. Bez nutnosti vyřizování poptávek – objednávek, vše je řízeno automaticky, neztrácíte čas ani peníze.
 3. Nepoužívané nástroje, kromě speciálních, ihned nahradíme aktuálně používanými. Odpadá tak starost o „ležáky“ ve vašem skladu.
 4. Nástroje jsou ihned k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu – již žádné prodlevy ve výrobě.
 5. Denní kontrola spotřeby nástrojů výrazně snižuje jejich spotřebu.
 6. Každý výdej je zaznamenán – možnost vzájemného porovnání výběru nástrojů jednotlivých pracovníků nebo směn. Reporty jsou zasílány denně do vašeho počítače.
 7. Naskladnění je plně v režii Grumant.
 8. Přístup k nástrojům umožníte jen oprávněným osobám. Vše podléhá systému čipových karet.
 9. Variabilita ToolBoxu – za pár hodin může být přestaven na uskladnění jiného sortimentu.
 10. Administraci ToolBoxu zajišťujeme on-line přes vzdálenou správu.
 11. Webová kamera zaznamená vše, co se děje v okolí zařízení, tudíž je zaručena jeho bezpečnost.
 12. Zařízení obsahuje tzv. anti-vandal systém, pro dlouhou životnost a maximální bezpečnost.

Pohled na otevřený Toolbox s kapacitou až 840 různých typů nástrojů

Konstrukce výdejního automatu na nástroje

Toolbox ASK 200 se zásadně liší od svých předchůdců. Starší, spirálové verze, měly počet pozic omezený na cca 63. Z toho také vyplývá max. počet nástrojů v toolboxu. Každá pozice měla navíc svůj vlastní motor. Důsledkem se stala složitá údržba, vysoká cena a minimální variabilita. V novém Toolboxu ASK 200 jsou nástroje umístěny v horizontálních policích o rozměrech 900 × 300 mm. Těchto polic lze do toolboxu umístit až 32. Každá je rozdělena na pozice pro jednotlivé nástroje. Kapacita toolboxu je až 840 typů nástrojů. Pozice v jedné z nich jsou nastavitelné po 4 mm, přičemž příčka se upevní magnetickým proužkem do předpřipravených pozic. Maximální počet nástrojů je tak dán počtem a druhem (rozdělením) polic umístěných v toolboxu. Ke každé pozici lze přiřadit jiný typ nástroje a v případě potřeby ho rychle změnit.

Řídicí systém

Všechny pozice jsou obsluhovány jedním motorem. Ten je řízen počítačem řady PC na platformě intel i5, který je přes LAN/Wi-Fi/GPRS napojen na internet a je tak schopen předávat data o pohybu nástrojů v toolboxu „on-line“. Uživatel díky tomu získává přehled o aktuálních počtech nástrojů v toolboxu v porovnání s jejich minimálním počtem nebo o tom kdo vybíral jaké nástroje a kdy. Díky „on-line“ připojení je zajištěna přímá servisní podpora každého automatu.

Bezpečnost

Toolbox je maximálně zabezpečen po stránce mechanické i elektronické. Švýcarský elektromagnetický trezorový zámek spolu s důmyslnou klapkou výdeje brání neoprávněnému vniknutí do prostoru toolboxu. Ten je konstruován tak, aby mohl být připevněn k podlaze, nebo ke zdi. Cílem je zabránit neoprávněné manipulaci. Instalovaná vnitřní kamera pořizuje fotodokumentaci každého výdeje zboží. K řídicímu systému může být připojena kamera, která zaznamenává dění v okolí toolboxu. Polohová čidla zaznamenají neoprávněnou manipulaci a řídicí systém předá informaci kompetentním osobám (např. ochrance podniku).

Jednoduchá obsluha

Obsluha toolboxu probíhá pomocí dotykového displeje na 22″ LCD monitoru. Po přihlášení (pomocí osobního kódu, RFID/ magnetické karty) si obsluha vybere požadovanou položku a potvrdí výběr. Poté je vyzvána, aby odebrala vybranou položku z výdejního prostoru automatu. Naskladnění probíhá velice jednoduše za pomocí techniků z Grumantu.

Výdejní automat na měřidla

Automatizovaná správa měřidel je dalším z řešení, které nabízíme našim zákazníkům coby prostředek k větším úsporám ve výrobě. Náš Toolbox, výdejní automat na nástroje byl již představen. Nyní jsme vyvinuli specializovaný automat Toolbox na měřidla, který umožňuje výdej a zpětné naskladnění vypůjčených měřidel. Kromě výpůjčky měřidel systém zajišťuje úplnou kontrolu nad pohybem měřidel na dílně včetně kontroly navrácení a případných urgencí, dále zajišťuje kontrolu kalibračních termínů, poskytuje informace o aktuální poloze měřidla a zajišťuje pravidelný reporting odpovědným osobám. Vše je jednoduše dostupné na jednom místě, skrze ovládání našeho výdejního automatu Toolbox. Vaše měřidla jsou tak k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce, bezobslužně, jednoduše a bezpečně.

Hlavní výhody:

 • dostupnost 24 hodin denně/365 dní v roce,
 • úspora času při správě měřidel a ručních přístrojů,
 • jednoduché uživatelsky přívětivé rozhranní,
 • vnitřní kamerový systém pro větší bezpečnost vašich měřidel,
 • neustálý přehled nad vypůjčenými měřidly včetně informace o aktuální poloze měřidla na pracovišti,
 • individuálně nastavitelné doby výpůjčky k jednotlivým měřidlům,
 • kontrola kalibračních termínů,
 • urgence v případě nevrácení měřidla v termínu,
 • identifikace měřidel pomocí QR kódů,
 • automatický reporting.

V České republice a na Slovensku máme více než 60 plně fungujících toolboxů. Obsahují více než 4 500 typů nástrojů a více než 770 000 položek a odpracují ročně celých 21 013 hodin. Přičemž nad jejich provozem držíme 24 hodinový dohled. Neváhejte kontaktovat firmu Grumant s. r. o. Tým jejich kvalifikovaných pracovníků je připraven Vám poskytnout audit výrobního procesu, optimalizaci obráběcích procesů a plnou technickou podporu ke všem nabízeným produktům.


GRUMANT s. r. o.
Bečovská 1435, Praha 22-Uhříněves,
104 00 Praha 114
tel.: +420 283 870 731
fax: +420 283 870 733
obchod@grumant.cz
www.grumant.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]