Obrábění

05. prosince 2022 19:19

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. – Více než 20 let na trhu CNC obráběcích strojů se silným partnerem po boku

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. v loňském roce oslavila 20. výročí svého působení na českém a slovenském trhu. Historie firmy, jako dodavatele CNC obráběcích strojů, se datuje od 1. září 2001, kdy byla podepsána smlouva o obchodní spolupráci při prodeji obráběcích strojů mezi firmami TECNOMACH S.p.A Parma Itálie, jihokorejskou firmou DAEWOO a českými zástupci. Firma DAEWOO se poté v roce 2005 včlenila do jihokorejské skupiny DOOSAN a následně pokračovala a rozvíjela divizi Doosan Machine Tools pod touto značkou.

Inzerce

Rok 2022 byl pro Doosan Machine Tools přelomový. Dne 25. května 2022 oznámil generální ředitel společnosti Doosan Machine Tools, pan Jae – Seop Kim, že se mění název společnosti na DN Solutions. DN Solutions se tedy stala novou značkou pro tento celosvětový koncern a znamená nový začátek po fúzi se společností DN Automotive, která je od ledna 2022 jejím majoritním akcionářem.

DN Automotive je jihokorejská společnost, která od roku 1971 vyrábí komponenty pro automobilový průmysl –  pneumatiky, baterie a VMS systémy (Vibration Management System). V globálním měřítku jde o třetího největšího výrobce těchto systémů, které najdeme v produktech např. General Motors nebo BMW.

„Nové jméno DN Solutions je pro nás odkazem k historii a tradici, a zároveň závazkem pro budoucnost“, připomíná generální ředitel koncernu DN Solutions a přidává vysvětlení:

D v názvu DN Solutions odkazuje na 45-ti letou historii společnosti, na důvěryhodnost, kterou představují Daewoo a Doosan, jako předchůdci DN Solutions. D současně spojuje Daewoo a Doosan i se společností DTR Automotive, předchůdcem DN Automotive.“ „ N znamená Now & New, vůli, vizi a snahu skupiny DN přijímat nové výzvy a hledat nové cesty. N znamená také novou éru posílenou spojení dvou společností, které se teď staly jedním organizmem. Využití synergického efektu představuje nespornou konkurenční výhodu při maximalizaci výrobních kapacit a při hledání nových faktorů růstu. Cílem nové DN Solutions je stát se lídrem ve výrobě obráběcích strojů pro širokou škálu průmyslových odvětví “.

V současné době DN Solutions vyrábí a dodává do celého světa kolem 15 000 CNC obráběcích strojů ročně. Portfolio strojů této značky zahrnuje více než 350 typů strojů, takže je možné najít vhodný typ stroje téměř pro jakoukoli výrobu. Změny v jihokorejském koncernu i změnu značky sledovali s napětím i ve společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, jednatel společnosti Ing. Milan Ševčík připojil tento komentář:

„Nás, jako dealera obráběcích strojů značky DN Solutions, těší především to, že společnost DN Solutions zůstala jihokorejskou společností, pro kterou je výroba CNC obráběcích strojů klíčovým oborem. Výroba i vývoj CNC strojů probíhá kontinuálně ve stejných výrobních závodech, kde probíhala doposud. Současně se vývojové oddělení zaměřuje na oblast robotizace, paletizační systémy a automatizaci výrobních procesů. V tomto segmentu sledujeme s DN Solutions společný cíl.“

Právě dlouhodobá spolupráce se společností DN Solutions, dříve DOOSAN, je základním pilířem fungování společnosti TECNOTRADE. DN Solutions je silným a spolehlivým partnerem, který je schopný nabízet zákazníkům výhodné řešení. Stroje jsou vyvíjeny moderními metodami ve spolupráci se světovými lídry dodávající jednotlivé komponenty. Neustále rozšiřuje a inovuje svůj sortiment a citlivě reaguje na požadavky trhu a zkušenosti z praxe. Od prvního vyrobeného stroje v sedmdesátých letech minulého století se společnost DN Solutions propracovala mezi světové lídry ve výrobě obráběcích strojů a jejími ambicemi je navyšovat tržní podíl.

Navyšování tržního podílu na trhu CNC obráběcích strojů v České a Slovenské republice je dlouhodobým cílem společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, která doposud dodala na český a slovenský trh přes 2500 strojů do více než 500 firem. V poslední době roste podíl prodeje složitějších strojů a multifunkčních soustružnicko – frézovací obráběcích center. Čím dál častěji bývají klasické stroje doplněné o upínací systémy, automatizační prvky a robotizaci nebo je zpracovaná technologie na míru na ucelené výrobní systémy jako dopravní systémy pro obrobky, měření, značení, mytí, balení a připojování do informačních systémů zákazníků se všemi možnými prvky Industry 4.0, kdy je nezbytná efektivita výrobního procesu s minimalizací podílu lidské práce na výrobním procesu.

V rámci robotizace vyvinula společnost TECNOTRADE vlastní robotickou buňku ROBOTEC APC, která je vhodná i pro menší série dílců do průměru i délky 150 mm. Zajišťuje vkládání a odebírání dílců do obráběcích strojů, je univerzální, lehce přenosná a lehce přestavitelná k jinému stroji. Pro sériovou výrobu dodává společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o. výrobní linky s roboty nebo robotická hnízda.

Již od vzniku společnosti jsou součástí prodejního portfolia TECNOTRADE 3D tiskárny. Vzhledem k překotnému vývoji v tomto segmentu jak v oblasti materiálů, tak i v technologiích a oborech uplatnění, mění se zastupované značky 3D tiskáren a technologie. Od ledna 2017 je společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE zástupcem italské společnosti BTB Transfer SpA, která nabízí modulární výstavbu transfer linek vhodných pro velkosériovou produkci a od roku 2021 nabízí fibery řezací lasery značky BODOR.

Sídlo společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE se nachází v Kuřimi u Brna, kde je administrativní zázemí firmy a především hlavní provozní hala sloužící jako manipulační sklad strojů a prostor pro úpravy či montáž aplikací strojů. Slouží také jako předváděcí a školící středisko, kde je možné průběžně vidět základní modely strojů z nabízeného sortimentu. Loňské 20-té výročí okomentoval jednatel Ing. Milan Ševčík těmito slovy:

„Vize společnosti jsou v průběhu let stále stejné a nemění se. Každý zákazník potřebuje spolehlivé stroje za rozumnou cenu, se zabezpečením dodávky náhradních dílů a servisu. Zajistit rychlé a profesionální naplnění této potřeby pro každého zákazníka je pro TECNOTRADE  stále hlavním posláním.  Za to, kam se společnost TECNOTRADE během uplynulých 20 let dostala, vděčíme našim zákazníkům, společnosti DN Solutions a našim zaměstnancům. Naši zákazníci nás inspirují k neustálému zlepšování a zkvalitňování našich služeb. Naši zaměstnanci jsou duší společnosti. Děkujeme všem za přízeň.“

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]