Obrábění

04. května 2015 00:17

Tangenciální frézy jsou novou tváří těžkého frézování

Společnost Dormer Pramet uvádí na trh novou řadu rovinných tangenciálních fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami pro těžké frézování.

Tangenciální frézy jsou významnou novinkou v sortimentu značky Pramet a dalším potvrzením její pozice v těžkém obrábění. Tangenciální uložení nových robustních oboustranných destiček zajišťuje jejich pevné upnutí v těle frézy. Výsledkem je vysoká odolnost proti přetížení destiček. Náklady na obrábění snižuje produktivita nových fréz, a to díky vysokým posuvům i hloubce řezu.

Inzerce

Tangenciální destičky LNEX jsou určeny k použití ve frézách S60LN15C s úhlem nastavení 60 ° a jsou vhodné pro čelní frézování litiny a oceli v těžkých podmínkách obrábění.

Nová tangenciální fréza s destičkami LNEX

Tomasz Cymorek, mezinárodní aplikační inženýr ve společnosti Dormer Pramet, vysvětluje: „Konstrukce tangenciální frézy zabezpečuje stabilní upnutí destičky. Plocha pod řeznou hranou je u tangenciální destičky LNEX větší než u radiálních destiček, a proto vydrží větší zatížení. Trvanlivost destiček v těžkých záběrových podmínkách je o 30 % vyšší v porovnání s radiálními destičkami. Naše nová řada tangenciálních fréz je vhodná pro frézování velkých odlitků a výkovků, zvláště v energetickém a loďařském průmyslu.“ Pro destičky LNEX vyvinul Pramet dva typy nových utvařečů M a KR. M má pozitivní geometrii pro běžné obrobky a pomáhá dosahovat malých řezných sil. Utvařeč KR má negativnější geometrii pro tvrdé obrobky, a je tak první volbou pro těžké záběrové podmínky.

Nová tangenciální fréza s destičkami LNEX

Tangenciální destičky LNEX nabízíme
se dvěma utvařeči M a KR

Vysoké trvanlivosti dosahují destičky také díky novým materiálům M5326, M8326 a M8346, které byly vyvinuty speciálně pro těžké frézování. Pramet tyto materiály uvedl na trh v listopadu 2014.

Destičky ADMX16 jsou kompletní

Pramet také představuje kompletní sortiment destiček ADMX/ADEX16 pro produktivní frézování do rohu. Od 1. dubna nabízíme 5 nových variant rádiusových destiček (0,4–5,0 mm) a nové destičky ADEX s geometrií HF pro frézování vysokými posuvy.

Nové rádiusové varianty
destiček ADMX/ADEX16

ADMX16 představuje univerzální řešení pro obrábění ocelí, korozivzdorných ocelí, litin, slitin mědi a hliníku. Vysoce pozitivní geometrie destiček ADMX16 umožňuje dosahovat nízkých řezných sil a zvyšuje trvanlivost a spolehlivost. Optimalizovaný tvar řezné hrany zaručuje hladší chod a účinné odvádění třísek, což se projevuje ve vysoké kvalitě obráběného povrchu.

Pozitivní novinky pro soustružení nerezi

Společnost Dormer Pramet vyvinula novou řadu destiček s pozitivní geometrií NF pro soustružení korozivzdorných ocelí.

Tyto oboustranné destičky značky Pramet jsou určeny pro dokončovací až střední soustružení korozivzdorných ocelí, nízkouhlíkových ocelí a superslitin. Široká nabídka zahrnuje více než 110 variant tvarů (C, D, S, T, V, W), velikostí destiček a použitých materiálů.

Nové destičky s pozitivní geometrií NF pro soustružení korozivzdorných ocelí

Josef Bittner, produktový manažer soustružení ve společnosti Dormer Pramet, říká: „Vyvážený tvar utvařeče třísek poskytuje stabilní a ostrou řeznou hranu s velkým prostorem pro tvorbu třísek a jejich odvádění z oblasti řezu. Pozitivní geometrie utvařeče rovněž umožňuje dosahovat nízkých řezných sil a minimalizovat výskyt vibrací.“

Soustružnická destička CNMG
s novým utvařečem NF.

Kombinace všech těchto vlastností zlepšuje trvanlivost a spolehlivost destiček. Našim zákazníkům tak umožňuje docílit vysoké produktivity a kvality obrobeného povrchu.“ Nové destičky jsou zajímavou volbou pro zákazníky v oblastech všeobecného soustružení. Vzhledem k nízkým hodnotám radiálních řezných sil jsou vhodné zejména pro obrábění labilních součástí např. štíhlých hřídelů.

Dále představujeme hladicí destičky pro soustružení s novým utvařečem W-MR.

Geometrie W-MR je k dispozici u destiček CNMG12, DNMG15, WNMG06 a 08 a je vhodná pro podélné a příčné soustružení oceli, nerezové oceli a litiny.

Nové hladicí destičky s utvařečem W-MR

Nové oboustranné destičky mají pozitivní utvařeč a nový tvar hladicího břitu, který dosahuje nižší drsnosti při soustružení. Díky nižším řezným silám a speciální geometrii hladicího břitu je možno zvýšit posuvy. Výsledkem je růst produktivity při zachování stejné drsnosti povrchu jako u standardních destiček. Vhodným použitím nových destiček s geometrií W-MR je možno zcela nahradit broušení. Obě nové geometrie destiček NF a W-MR dále posilují nabídku společnosti Dormer Pramet pro obrábění korozivzdorných ocelí. Vedle nástrojů s vyměnitelnými břitovými destičkami je v nabídce také široký sortiment monolitických nástrojů.

Nové výrobky Dormer Pramet od 1. dubna

Tyto novinky v sortimentu značky Pramet jsou součástí širší nabídky nových výrobků, které společnost Dormer Pramet uvádí na trh 1. dubna 2015. Jde o první společné uvedení nových výrobků od sloučení firem Dormer a Pramet v minulém roce.

Pro více informací navštivte www.dormerpramet.com nebo kontaktujte vaši pobočku Dormer Pramet.

Přehled všech novinek značky Pramet najdete v nejnovějším katalogu nových výrobků, který je Vám k dispozici na pobočkách Dormer Pramet.

www.dormerpramet.com

Mohlo by se Vám líbit

Skupina Progresus s developerem Garbe oznámili úplné obsazení nového průmyslového centra u Chomutova. V projektu za půl miliardy získal poslední volnou kapacitu stávající nájemce ISOLITE

Špičkový projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen. Také zbývajících […]

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]