Obrábění

04. května 2015 00:17

Tangenciální frézy jsou novou tváří těžkého frézování

Společnost Dormer Pramet uvádí na trh novou řadu rovinných tangenciálních fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami pro těžké frézování.

Tangenciální frézy jsou významnou novinkou v sortimentu značky Pramet a dalším potvrzením její pozice v těžkém obrábění. Tangenciální uložení nových robustních oboustranných destiček zajišťuje jejich pevné upnutí v těle frézy. Výsledkem je vysoká odolnost proti přetížení destiček. Náklady na obrábění snižuje produktivita nových fréz, a to díky vysokým posuvům i hloubce řezu.

Tangenciální destičky LNEX jsou určeny k použití ve frézách S60LN15C s úhlem nastavení 60 ° a jsou vhodné pro čelní frézování litiny a oceli v těžkých podmínkách obrábění.

Nová tangenciální fréza s destičkami LNEX

Tomasz Cymorek, mezinárodní aplikační inženýr ve společnosti Dormer Pramet, vysvětluje: „Konstrukce tangenciální frézy zabezpečuje stabilní upnutí destičky. Plocha pod řeznou hranou je u tangenciální destičky LNEX větší než u radiálních destiček, a proto vydrží větší zatížení. Trvanlivost destiček v těžkých záběrových podmínkách je o 30 % vyšší v porovnání s radiálními destičkami. Naše nová řada tangenciálních fréz je vhodná pro frézování velkých odlitků a výkovků, zvláště v energetickém a loďařském průmyslu.“ Pro destičky LNEX vyvinul Pramet dva typy nových utvařečů M a KR. M má pozitivní geometrii pro běžné obrobky a pomáhá dosahovat malých řezných sil. Utvařeč KR má negativnější geometrii pro tvrdé obrobky, a je tak první volbou pro těžké záběrové podmínky.

Nová tangenciální fréza s destičkami LNEX

Tangenciální destičky LNEX nabízíme
se dvěma utvařeči M a KR

Vysoké trvanlivosti dosahují destičky také díky novým materiálům M5326, M8326 a M8346, které byly vyvinuty speciálně pro těžké frézování. Pramet tyto materiály uvedl na trh v listopadu 2014.

Destičky ADMX16 jsou kompletní

Pramet také představuje kompletní sortiment destiček ADMX/ADEX16 pro produktivní frézování do rohu. Od 1. dubna nabízíme 5 nových variant rádiusových destiček (0,4–5,0 mm) a nové destičky ADEX s geometrií HF pro frézování vysokými posuvy.

Nové rádiusové varianty
destiček ADMX/ADEX16

ADMX16 představuje univerzální řešení pro obrábění ocelí, korozivzdorných ocelí, litin, slitin mědi a hliníku. Vysoce pozitivní geometrie destiček ADMX16 umožňuje dosahovat nízkých řezných sil a zvyšuje trvanlivost a spolehlivost. Optimalizovaný tvar řezné hrany zaručuje hladší chod a účinné odvádění třísek, což se projevuje ve vysoké kvalitě obráběného povrchu.

Pozitivní novinky pro soustružení nerezi

Společnost Dormer Pramet vyvinula novou řadu destiček s pozitivní geometrií NF pro soustružení korozivzdorných ocelí.

Tyto oboustranné destičky značky Pramet jsou určeny pro dokončovací až střední soustružení korozivzdorných ocelí, nízkouhlíkových ocelí a superslitin. Široká nabídka zahrnuje více než 110 variant tvarů (C, D, S, T, V, W), velikostí destiček a použitých materiálů.

Nové destičky s pozitivní geometrií NF pro soustružení korozivzdorných ocelí

Josef Bittner, produktový manažer soustružení ve společnosti Dormer Pramet, říká: „Vyvážený tvar utvařeče třísek poskytuje stabilní a ostrou řeznou hranu s velkým prostorem pro tvorbu třísek a jejich odvádění z oblasti řezu. Pozitivní geometrie utvařeče rovněž umožňuje dosahovat nízkých řezných sil a minimalizovat výskyt vibrací.“

Soustružnická destička CNMG
s novým utvařečem NF.

Kombinace všech těchto vlastností zlepšuje trvanlivost a spolehlivost destiček. Našim zákazníkům tak umožňuje docílit vysoké produktivity a kvality obrobeného povrchu.“ Nové destičky jsou zajímavou volbou pro zákazníky v oblastech všeobecného soustružení. Vzhledem k nízkým hodnotám radiálních řezných sil jsou vhodné zejména pro obrábění labilních součástí např. štíhlých hřídelů.

Dále představujeme hladicí destičky pro soustružení s novým utvařečem W-MR.

Geometrie W-MR je k dispozici u destiček CNMG12, DNMG15, WNMG06 a 08 a je vhodná pro podélné a příčné soustružení oceli, nerezové oceli a litiny.

Nové hladicí destičky s utvařečem W-MR

Nové oboustranné destičky mají pozitivní utvařeč a nový tvar hladicího břitu, který dosahuje nižší drsnosti při soustružení. Díky nižším řezným silám a speciální geometrii hladicího břitu je možno zvýšit posuvy. Výsledkem je růst produktivity při zachování stejné drsnosti povrchu jako u standardních destiček. Vhodným použitím nových destiček s geometrií W-MR je možno zcela nahradit broušení. Obě nové geometrie destiček NF a W-MR dále posilují nabídku společnosti Dormer Pramet pro obrábění korozivzdorných ocelí. Vedle nástrojů s vyměnitelnými břitovými destičkami je v nabídce také široký sortiment monolitických nástrojů.

Nové výrobky Dormer Pramet od 1. dubna

Tyto novinky v sortimentu značky Pramet jsou součástí širší nabídky nových výrobků, které společnost Dormer Pramet uvádí na trh 1. dubna 2015. Jde o první společné uvedení nových výrobků od sloučení firem Dormer a Pramet v minulém roce.

Pro více informací navštivte www.dormerpramet.com nebo kontaktujte vaši pobočku Dormer Pramet.

Přehled všech novinek značky Pramet najdete v nejnovějším katalogu nových výrobků, který je Vám k dispozici na pobočkách Dormer Pramet.

www.dormerpramet.com

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]