Obrábění

16. května 2019 07:39

Stroje XYZ Machine Tools s novou generací řídícího systému ProtoTRAK RX

Pokud jde o řízení obráběcích strojů, řadí se ProtoTRAK již delší dobu mezi nejlepší ease-to-use řídící systémy, jak z pohledu funkčnosti, tak snadného ovládání.

Nejnovější generace s označením RMX (pro frézky) a RLX (pro soustruhy) si zachovává všechny vlastnosti, pro které si tento řídící systém získal oblibu u tisíců uživatelů po celém světě, navíc je rozšířena o spoustu nových vlastností a vylepšení.

Hlavním charakteristickým rysem nového řídícího systému je dotyková obrazovka s uhlopříčkou 15,6″. Všechny vlastnosti ProtoTRAK jsou tak uživatelům k dispozici skrze jejich konečky prstů.

Kromě dotykové obrazovky zůstává funkčnost nového systému ProtoTRAK dobře známá, takže přechod je i pro stávající uživatele bezproblémový. Nové funkce, jako je např. Enhanced ProtoTRAK Assistance (EPA), která poskytuje okamžitý přístup k podrobné nápovědě pro uživatele v libovolném bodě programování nebo ovládání, jsou zaměřeny na ještě snazší používání strojů řízených systémem ProtoTRAK. EPA pomáhá vyrovnat balanc mezi omezenými technologickými (obraběčskými) zkušenostmi mladých operátorů, kterým jsou bližší technologie počítačové.

 

Řídicí systémy ProtoTRAK RMX zahrnují známou funkci AGE (Auto Geometry Engine) a vestavěné obráběcí strategie, které poskytují pokročilé výhody v oblasti výkonu, opět s jednoduchým dotykem obrazovky. Funkce AGE je efektivní nástroj na bázi CAD, který automaticky vypočítává rozměry, které na výkrese chybí. Funkce Touchscreen posouvá funkci AGE na vyšší úroveň s novou funkcí Tap to Guess. Na součásti zobrazené na obrazovce stačí poklepat na místo, kde se nachází neokótovaný průsečík nebo tečný bod a software AGE vypočítá chybějící rozměr. AGE lze použít v jak v operaci Profil, tak Kapsa. RMX je nyní schopen obrábět kapsy s neomezeným počtem ostrůvků umístěných uvnitř kapes, přičemž uživatel může zvolit strategii obrábění (dráhu nástroje).

Další novou funkcí je Adaptivní dráha nástroje, která může drasticky zkrátit dobu cyklu na složitých frézovacích cyklech. Tato funkce, využívaná u špičkových CAD/CAM systémů, je známá jako trochoidní frézování.

Funkce „Náhled“ pro ověření programu se nyní spouští souběžně s programovanou operací. Zobrazuje obvyklou dráhu nástroje a poskytuje uživateli odhadované časy cyklu pro volbu nejúčinnější metody obrábění. Pro konečnou kontrolu programu lze pomocí funkce 3D náhled zobrazit naprogramovanou součást. Pomocí dotyku obrazovky dvěma prsty lze model zvětšit/ zmenšit nebo otáčet.

Řídicí systémy ProtoTRAK RX si zachovávají možnost konverze výkresu formátu DXF, kde technologie dotykové obrazovky přináší značné výhody, protože import souboru DXF je zcela zjednodušený, což eliminuje potřebu dodatečného softwaru a požadavek na připojení myši. Dalším vývojovým krokem je schopnost kombinovat DXF a manuální programování během generování programu, což uživateli poskytuje maximální flexibilitu.

ProtoTRAK RX je další vývojový stupeň oblíbeného řídicího systému a s novými a inovativními způsoby snižuje dobu programování a dobu obráběcího cyklu. Přesto si zachovává ideu původního konceptu, tj. jednoduchost a snadné a intuitivní ovládání. Systémy ProtoTRAK RMX a RLX jsou v ČR a SR dostupné na obráběcích strojích XYZ Machine Tools.

Výhradním distributorem je společnost Rexim spol. s r.o.

www.rexim.cz

Chcete‑li zjistit, jak může nový systém ProtoTRAK RX napomoci zvýšit vaši produktivitu, požádejte o předvedení v našem showroom v Brně, nebo, pokud je to pro vás pohodlnější, můžete mít ukázku systému v pohodlí vaší kanceláře. Náš technik vás navštíví s přenosným demoboxem a ukáže veškeré výhody a vlastnosti nejnovější verze ProtoTRAK RX.

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]