Obrábění

06. dubna 2016 00:46

Současné trendy měření ve strojírenské výrobě

Tento název nesl seminář společnosti Renishaw, uspořádaný pro konstruktéry a výrobce obráběcích strojů. Akce proběhla 10. března v sídle společnosti Renishaw. Účastníci z 12 firem se měli možnost podrobně seznámit s inovativními produkty, které společnost Renishaw uvedla na trh na výstavě EMO 2015.

Společnost Renishaw není jenom dodavatelem řešení pro zvýšení efektivity, zlepšení kvality a snížení nákladů na výrobu. Je také jednou z high-tech společností, které hrají vedoucí roli ve svém oboru. Investuje nemalé prostředky do výzkumu a vývoje pro snížení vlivu lidského faktoru na výrobní proces. Renishaw nejen trendy následuje, ona je i sama vyvíjí.

O tom všem přesvědčil účastníky semináře ředitel společnosti Josef Sláma hned při úvodní prezentaci. Na veletrhu EMO firma předvedla více než 35 nových nebo zásadně inovovaných produktů, jako je optická sonda pro pětiosé měření RVP (Renishaw Vision Probe), nový laserový systém XM 60, schopný měření všech šesti stupňů volností v lineární ose nebo nástup skenování na obráběcích centrech – revoluční sonda SPRINT.

Sonda Sprint nabízí uživatelům obráběcích center úplně nové možnosti řízení procesů. Použitá skenovací technologie otevírá cestu k rychlé provozní diagnostice obráběcího stroje. Softwarový nástroj MTM Toolkit využívá jedinečnou skenovací technologii systému Sprint ke snímání dat z každé části povrchu rotujícího obrobku. Systém interpoluje simultánní pohyb os stroje kolem rotujícího dílce a vyhodnocuje nejen rozměrové, ale i tvarové odchylky obrobku. Dalším z řady inovativních produktů je bezpochyby software GoProbe. Jde o komplexní řešení podporující všechny cykly GoProbe pro ustavování dílců, nástrojů a instalaci sond. Díky pomocným nástrojům (e-learning kurz, referenční nástroj, školicí materiály) s ním mohou pracovat nejen zběhlí uživatelé sond, ale i uživatelé bez předchozí zkušenosti s měřením. Jak již bylo řečeno, společnost Renishaw drží krok se součastnými trendy. Stroj AM250 pro 3D tisk z kovových částí je toho důkazem. Tisk chromkobaltových zubních náhrad nebo titanových implantátů je pro Renishaw běžným výrobním artiklem.

Neposledním z řady předvedených „trendy“ produktů je unikátní kontrolní přístroj Equator, který lze umístit do běžné dílny, ale také vložit do robotických výrobních buněk jako integrální součást procesu bezobslužné výroby. Společnost Renishaw ostatně sama klade důraz ve svých výrobních závodech na nejmodernější technologii a postupy. A díky těmto zkušenostem dokáže přetvářet teorii na praxi.

www.renishaw.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]