Obrábění

04. května 2015 00:28

Slitina mědi CuNi14Al2 a vysoce odolné mosazi CuZn19Al6 a CuZn23Al4

Společnost FRW Carobronze, která se specializuje na dodávky slitin mědi s pokročilými technickými vlastnostmi výrobcům v různých oborech, doplnila svoji řadu vysoce specializovaných slitin mědi o kované nebo vytlačované polotovary ze slitiny CuNi14Al2 (UN14A2) a kované nebo vytlačované polotovary z vysoce odolných mosazí CuZn19Al6 (UZ19A6) a CuZn23Al4 (UZ23A4).

Tyto materiály jsou skladem jako tyče kruhového průřezu. Vysoce odolné mosazi mohou být na požádání překovány do čtvercových nebo plochých tyčí. Slitiny jsou dodávány v souladu s normami pro použití v leteckém průmyslu (NFL14702, NFL14707, NFL14708) a ve vojenství (GAM MM11,GAM MM13). Slitina CuNi14Al2 může být dodávána také v souladu s DIN 2.1504. Mosazi CuZn19Al6 a CuZn23Al4 mohou být kontinuálně odlévány podle GAM MM12, NFA53703, EN1982 nebo ASTM B505. Slitina CuNi14Al2 má vynikající mechanické vlastnosti, včetně velké odolnosti v tlaku, odolnosti proti opakovaným úderům a prasklinám při vibracích. Vzhledem k jejímu velkému obsahu niklu je velmi odolná proti korozi mořskou vodou nebo oxidaci. Je proto používána v námořním průmyslu a v kosmickém průmyslu pro kluzná ložiska. Je často používána také v ropném průmyslu pro její výborné antimagnetické vlastnosti a odolnost proti tvorbě jisker.

Vzhledem ke svým výtečným mechanickým vlastnostem jsou vysoce odolné mosazi často srovnávány s bronzy. Často se jim dokonce říká HS bronzy. Mosaz CuZn19Al6 má mez pevnosti v tlaku 830, MPA. Mosaz CuZn23Al4 za běžných podmínek velmi dobře odolává opotřebení, abrazi a oxidaci. Tuto slitinu lze použít i za velkého zatížení.

Společnost FRW Carobronze má velké skladové zásoby tyčí s kruhovým průřezem z materiálů CuNi14Al2, CuZn19Al6 a CuZn23Al4. Rozsah standardních průměrů je od 16 do 200 mm, větí průměry se dodávají na základě objednávky. Pro zboží na skladě nejsou žádná omezení minimálního množství a dodávka je možná už od jedné jednotky.

Všechny materiály dodávané společností FRW Carobronze mohou být na požádání doplněny kompletním materiálovým certifikátem 3. 1.

Společnost FRW Carobronze odhalila potenciál těchto materiálů už před deseti lety a vyvinula takové produkty a třídy materiálů, aby co nejlépe uspokojila požadavky svých zákazníků z nejnáročnějších průmyslových odvětví. Společnost navíc nabízí na zakázku vypracované studie materiálů a může navrhnout slitiny podle požadavků zákazníků.

www.frwcarobronze.fr


FRW Carobronze

Firma FRW Carobronze se již od roku 1919 specilizuje na ušlechtilé slitiny mědi. Její technická a obchodní zastoupení využívají specializovanou databázi a hluboké znalosti materiálů, aby uspokojila vechny speciální požadavky na použití těchto slitin v mnoha oblastech, včetně leteckého a kosmického průmyslu, stavby lodí, jaderných zařízení, vojenské techniky, těžkého průmyslu a výroby drážních i silničních dopravních prostředků. Firma dodává také mosazné, bronzové a hliníkové tyče (obdélníkové, čtvercové, kruhové atd.), trubky a plechy v požadovaných délkách a rozměrech. Dodávají se i objednávky malých objemů (minimální objednané množství není omezeno).


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]