Obrábění

06. dubna 2016 00:26

Seco představuje nové obráběcí nástroje pro vysokou produktivitu

V aktuálním vydání Novinek Seco 2016-1 naleznete řadu inovativních řešení pro obrábění kovů, která dále rozšiřují funkce a produktivitu nástrojových systémů i řady produktů pro frézování a soustružení.

Mezi nejdůležitější novinky patří nové třídy PCBN pro soustružení kalených ocelí a břitové destičky větší velikosti pro rohové frézy a frézy se zuby ve šroubovici T4-12.

Inzerce

Řešení pro přesné obrábění – třídy PCBN pro soustružení kalených ocelí

Společnost Seco dosahuje významných pokroků v soustružení kalených součástí uvedením nejnovějších tříd PCBN. Ke stávajícímu typu CBN060K se nyní připojují tři další třídy a doplňují tak prémiovou nabídku produktů pro přesné obrábění dílců z kalené oceli. Tyto třídy obsahují nový koncept substrátů, který maximalizuje houževnatost a odolnost proti opotřebení, od plynulých řezů až po těžké přerušované řezy. Zaručují tak výjimečně dlouhou životnost nástroje a vysokou kvalitu povrchu v aplikacích ISO H05 až H35, a to i při vysokých řezných rychlostech.

Nová třída CH0550 pro ISO H05: Tato třída byla vyvinuta, aby odolala otěru a vysokým teplotám. Díky kombinaci nového nanolaminátového povlaku s novým substrátem umožňuje vysokorychlostní obrábění v případě plynulých řezů v aplikacích, které mají vysoké nároky na jakost povrchu.

Stávající třída CBN060K pro ISO H15: Známá třída pro plynulé a částečně přerušované řezy.

Nová třída CH2540 pro ISO H25: Nový substrát a osvědčené povlakování umožňují této třídě zaručit odolnost proti opotřebení a houževnatost v aplikacích, které zahrnují plynulé až středně těžké přerušované řezy.

Nová třída CH3515 pro ISO H35: Nový substrát a optimalizovaný povlak poskytují této třídě bezkonkurenční houževnatost v těžkých přerušovaných řezech.

Všechny nové třídy PCBN jsou dostupné v běžných geometriích břitových destiček ISO, s hladicími ploškami i bez nich.

Větší břitové destičky pro vyšší úběry materiálu – fréza pro rohové obrábění T4-12

Fréza T4-12 vyvinutá pro frézování do rohu nyní díky novým břitovým destičkám větší velikosti umožňuje maximální hloubku řezu 12 mm (0,5″), což zajišťuje vysoký úběr materiálu při hrubování a polodokončovacích operacích. Čtyři řezné hrany na břitové destičce snižují náklady na nástroj, tangenciální upevnění navíc maximalizuje stabilitu břitových destiček a poskytuje snadný přístup k upínacím šroubům.

Tvarované břity těchto destiček zajišťují hladký řez a snižují vibrace. Vnitřní kanálky, které směrují chladicí kapalinu do řezných zón břitové destičky, usnadňují odvod třísek a prodlužují tak životnost nástroje. Rohové frézy T4-12 jsou určené pro všeobecné frézování oceli a litiny, ale při vhodně zvolených řezných podmínkách je lze použít také pro frézování obtížněji obrobitelných materiálů, mezi které patří nerezová ocel, titan a žáruvzdorné vysoce legované slitiny.

Sortiment:

  • Průměry frézovacích těles od 25 mm do 125 mm (1″ až 5″)
  • Široký výběr tříd a geometrií břitových destiček
  • Normální a malá zubová rozteč
  • Rohové rádiusy od 0,8 mm do 3,1 mm (0,031″ až 0,125″)

Fréza T4-12 se zuby ve šroubovici – větší hloubka řezu pro vyšší úběr materiálu

Nové frézy se zuby ve šroubovici T4-12 jsou dostupné v průměrech od 50 mm do 100 mm (2″ až 4″). Frézy s normální roztečí jsou určené pro drážkování a frézování kontur.

Frézy s malou roztečí umožňují pouze frézování kontur s radiální šířkou řezu maximálně 30 procent plné axiální hloubky řezu. Vyměnitelné destičky s tvarovanými břity a vysoce pozitivním úhlem čela zajišťují hladké obrábění bez vibrací.

Fréza T4-12 se zuby ve šroubovici pro větší hloubku řezu a vyšší úběr materiálu

Obrábění maximálně vysokým posuvem – JABRO® HFM JHF980

Se správným strojem v kombinaci se správnou frézou lze při obrábění vysokým posuvem dosáhnout podstatně vyššího úběru materiálu než pomocí konvenčních metod. Monolitní karbidové frézy Jabro-HFM JHF980 jsou při obrábění vysokým posuvem jasnou volbou a nyní, s novými variantami fréz se 4 a 5 břity, to platí dvojnásob. Nástroj je navržen pro extrémně produktivní čelní frézování, frézování drážek a ponorné frézování, přičemž využívá nejnovější poznatky z oblasti konstrukce a broušení většího počtu břitů. Díky tomu dosahuje až dvojnásobné rychlosti posuvu v porovnání s předchozími typy. Pokud nastavíte stejnou rychlost posuvu stolu jako u původních nástrojů, zaručují nové frézy s více břity výrazně delší životnost.

Optimální využití fréz pro obrábění vysokým posuvem Jabro HFM závisí na obráběcím stroji, systému CNC řízení a funkcích programování, ale také na materiálu obrobku a jeho velikosti.

Obrábění vysokým posuvem spojuje mělkou axiální hloubku řezu a rychlý posuv stolu a dosahuje tak vyššího úběru materiálu. Řezné síly směřují do vřetena stroje v axiálním směru, což zvyšuje stabilitu obráběcího procesu a zároveň minimalizuje vibrace a opotřebení nástroje.

Sortiment:

  • Průměry 4břitých fréz od 2 mm do 6 mm
  • Průměry 5břitých fréz od 8 mm do 12 mm
  • Dostupné délky 1,5xD, 3xD, 5xD a 7xD

Menší průměry krčků rozšiřují možnosti využití – JABRO®-SOLID2 JS554

Díky variantám menšího průměru krčku získala řada monolitních karbidových fréz Jabro JS554 další možnosti využití a větší všestrannost. Nejnovější nástroje poskytují větší délku odlehčení nad břity při obrábění složitých dílů, například z oblasti leteckého průmyslu, zdravotnictví i obecného obrábění. Velikosti krčků jsou optimalizované tak, aby zachovaly tuhost nástroje a plnou kompatibilitu připojení do standardních upínačů.

Frézy JS554 se vyznačují vysokou stabilitou a nízkým průhybem. Také nabízejí vynikající poměr ceny a výkonu v různých aplikacích. Nejnovější přírůstky dále rozšiřují možnosti této řady.

Snížení nežádoucích vibrací v různých aplikacích – soustružnické a vyvrtávací tyče STEADYLINE®

Antivibrační nástroje Steadyline se rozrostly o nová provedení upínacích rozhraní u soustružnických a vyvrtávacích tyčí. Nejnovější tyče, které se ke straně stroje upínají pomocí systému HSK-T/A63, HSK-T/A100 a Seco-Capto™ C8, zvyšují výkonnost této řady v mnoha dalších aplikacích.

Soustružnické a vyvrtávací tyče Steadyline eliminují nežádoucí vibrace v extrémních řezných podmínkách pomocí „dynamického pasivního systému tlumení“ uvnitř tyče a umožňují tak vysoký úběr materiálu, menší míru namáhání obráběcích strojů a dosažení lepší kvality obrobení. Tyče s připojením GL zajišťují excelentní souosost, 100% opakovatelnou přesnost upnutí a rychlou výměnu koncových nástrojů.

Další nové produkty Seco naleznete na níže uvedených webových stránkách firmy.


Seco Tools CZ, s. r. o.
Olomoucká 178a
627 00 Brno
T: +420 530 500 811
F: +420 530 500 810
seco.cz@secotools.com
www.secotools.com/cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]

Jak na kovové třísky a špony na podlaze?

Součástí obrábění, tváření a svařování je tvorba kovových třísek, pilin, špon, otřepků, výpalků a dalšího drobného kovového odpadu. Na dílně tak vzniká problém, jak efektivně […]