Obrábění

06. dubna 2016 00:26

Seco představuje nové obráběcí nástroje pro vysokou produktivitu

V aktuálním vydání Novinek Seco 2016-1 naleznete řadu inovativních řešení pro obrábění kovů, která dále rozšiřují funkce a produktivitu nástrojových systémů i řady produktů pro frézování a soustružení.

Mezi nejdůležitější novinky patří nové třídy PCBN pro soustružení kalených ocelí a břitové destičky větší velikosti pro rohové frézy a frézy se zuby ve šroubovici T4-12.

Řešení pro přesné obrábění – třídy PCBN pro soustružení kalených ocelí

Společnost Seco dosahuje významných pokroků v soustružení kalených součástí uvedením nejnovějších tříd PCBN. Ke stávajícímu typu CBN060K se nyní připojují tři další třídy a doplňují tak prémiovou nabídku produktů pro přesné obrábění dílců z kalené oceli. Tyto třídy obsahují nový koncept substrátů, který maximalizuje houževnatost a odolnost proti opotřebení, od plynulých řezů až po těžké přerušované řezy. Zaručují tak výjimečně dlouhou životnost nástroje a vysokou kvalitu povrchu v aplikacích ISO H05 až H35, a to i při vysokých řezných rychlostech.

Nová třída CH0550 pro ISO H05: Tato třída byla vyvinuta, aby odolala otěru a vysokým teplotám. Díky kombinaci nového nanolaminátového povlaku s novým substrátem umožňuje vysokorychlostní obrábění v případě plynulých řezů v aplikacích, které mají vysoké nároky na jakost povrchu.

Stávající třída CBN060K pro ISO H15: Známá třída pro plynulé a částečně přerušované řezy.

Nová třída CH2540 pro ISO H25: Nový substrát a osvědčené povlakování umožňují této třídě zaručit odolnost proti opotřebení a houževnatost v aplikacích, které zahrnují plynulé až středně těžké přerušované řezy.

Nová třída CH3515 pro ISO H35: Nový substrát a optimalizovaný povlak poskytují této třídě bezkonkurenční houževnatost v těžkých přerušovaných řezech.

Všechny nové třídy PCBN jsou dostupné v běžných geometriích břitových destiček ISO, s hladicími ploškami i bez nich.

Větší břitové destičky pro vyšší úběry materiálu – fréza pro rohové obrábění T4-12

Fréza T4-12 vyvinutá pro frézování do rohu nyní díky novým břitovým destičkám větší velikosti umožňuje maximální hloubku řezu 12 mm (0,5″), což zajišťuje vysoký úběr materiálu při hrubování a polodokončovacích operacích. Čtyři řezné hrany na břitové destičce snižují náklady na nástroj, tangenciální upevnění navíc maximalizuje stabilitu břitových destiček a poskytuje snadný přístup k upínacím šroubům.

Tvarované břity těchto destiček zajišťují hladký řez a snižují vibrace. Vnitřní kanálky, které směrují chladicí kapalinu do řezných zón břitové destičky, usnadňují odvod třísek a prodlužují tak životnost nástroje. Rohové frézy T4-12 jsou určené pro všeobecné frézování oceli a litiny, ale při vhodně zvolených řezných podmínkách je lze použít také pro frézování obtížněji obrobitelných materiálů, mezi které patří nerezová ocel, titan a žáruvzdorné vysoce legované slitiny.

Sortiment:

  • Průměry frézovacích těles od 25 mm do 125 mm (1″ až 5″)
  • Široký výběr tříd a geometrií břitových destiček
  • Normální a malá zubová rozteč
  • Rohové rádiusy od 0,8 mm do 3,1 mm (0,031″ až 0,125″)

Fréza T4-12 se zuby ve šroubovici – větší hloubka řezu pro vyšší úběr materiálu

Nové frézy se zuby ve šroubovici T4-12 jsou dostupné v průměrech od 50 mm do 100 mm (2″ až 4″). Frézy s normální roztečí jsou určené pro drážkování a frézování kontur.

Frézy s malou roztečí umožňují pouze frézování kontur s radiální šířkou řezu maximálně 30 procent plné axiální hloubky řezu. Vyměnitelné destičky s tvarovanými břity a vysoce pozitivním úhlem čela zajišťují hladké obrábění bez vibrací.

Fréza T4-12 se zuby ve šroubovici pro větší hloubku řezu a vyšší úběr materiálu

Obrábění maximálně vysokým posuvem – JABRO® HFM JHF980

Se správným strojem v kombinaci se správnou frézou lze při obrábění vysokým posuvem dosáhnout podstatně vyššího úběru materiálu než pomocí konvenčních metod. Monolitní karbidové frézy Jabro-HFM JHF980 jsou při obrábění vysokým posuvem jasnou volbou a nyní, s novými variantami fréz se 4 a 5 břity, to platí dvojnásob. Nástroj je navržen pro extrémně produktivní čelní frézování, frézování drážek a ponorné frézování, přičemž využívá nejnovější poznatky z oblasti konstrukce a broušení většího počtu břitů. Díky tomu dosahuje až dvojnásobné rychlosti posuvu v porovnání s předchozími typy. Pokud nastavíte stejnou rychlost posuvu stolu jako u původních nástrojů, zaručují nové frézy s více břity výrazně delší životnost.

Optimální využití fréz pro obrábění vysokým posuvem Jabro HFM závisí na obráběcím stroji, systému CNC řízení a funkcích programování, ale také na materiálu obrobku a jeho velikosti.

Obrábění vysokým posuvem spojuje mělkou axiální hloubku řezu a rychlý posuv stolu a dosahuje tak vyššího úběru materiálu. Řezné síly směřují do vřetena stroje v axiálním směru, což zvyšuje stabilitu obráběcího procesu a zároveň minimalizuje vibrace a opotřebení nástroje.

Sortiment:

  • Průměry 4břitých fréz od 2 mm do 6 mm
  • Průměry 5břitých fréz od 8 mm do 12 mm
  • Dostupné délky 1,5xD, 3xD, 5xD a 7xD

Menší průměry krčků rozšiřují možnosti využití – JABRO®-SOLID2 JS554

Díky variantám menšího průměru krčku získala řada monolitních karbidových fréz Jabro JS554 další možnosti využití a větší všestrannost. Nejnovější nástroje poskytují větší délku odlehčení nad břity při obrábění složitých dílů, například z oblasti leteckého průmyslu, zdravotnictví i obecného obrábění. Velikosti krčků jsou optimalizované tak, aby zachovaly tuhost nástroje a plnou kompatibilitu připojení do standardních upínačů.

Frézy JS554 se vyznačují vysokou stabilitou a nízkým průhybem. Také nabízejí vynikající poměr ceny a výkonu v různých aplikacích. Nejnovější přírůstky dále rozšiřují možnosti této řady.

Snížení nežádoucích vibrací v různých aplikacích – soustružnické a vyvrtávací tyče STEADYLINE®

Antivibrační nástroje Steadyline se rozrostly o nová provedení upínacích rozhraní u soustružnických a vyvrtávacích tyčí. Nejnovější tyče, které se ke straně stroje upínají pomocí systému HSK-T/A63, HSK-T/A100 a Seco-Capto™ C8, zvyšují výkonnost této řady v mnoha dalších aplikacích.

Soustružnické a vyvrtávací tyče Steadyline eliminují nežádoucí vibrace v extrémních řezných podmínkách pomocí „dynamického pasivního systému tlumení“ uvnitř tyče a umožňují tak vysoký úběr materiálu, menší míru namáhání obráběcích strojů a dosažení lepší kvality obrobení. Tyče s připojením GL zajišťují excelentní souosost, 100% opakovatelnou přesnost upnutí a rychlou výměnu koncových nástrojů.

Další nové produkty Seco naleznete na níže uvedených webových stránkách firmy.


Seco Tools CZ, s. r. o.
Olomoucká 178a
627 00 Brno
T: +420 530 500 811
F: +420 530 500 810
seco.cz@secotools.com
www.secotools.com/cz


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]