Obrábění

21. září 2018 15:27

Reportáž AMB 2018

Po dvou letech jsme měli opět možnost navštívit strojírenský veletrh AMB 2018. Tento veletrh je jednou z největších výstav obrábění v Německu, která se koná v supermoderním areálu Stuttgart Messe u Stuttgartského letiště.

Jako už tradičně, i letošní veletrh je pastva pro oči pro ty, kteří se pohybují v oblasti obrábění kovů. Jsou zde představovány desítky nových i stávajících strojů, nástrojů a technologických řešení vystavovatelů z celého světa. Díky bohaté nabídce produktů a služeb si zde přijde na své opravdu každý, včetně fanoušků Formule 1, kteří si zde mohou prohlédnout závodní formuli společnosti Haas Automation. Expozice je vystavována v deseti halách, které už od prvního dne doslova praskají ve švech.

Největší expozici letos představuje společnost DMG Mori, světový lídr v oblasti výroby obráběcích strojů pro soustružení a frézování.  

Naši redakci letos velice zaujala společnost M-Tool Solutions GmbH se svým inteligentním mluvícím robotem smart Robotx (viz. obrázek níže). Více informací o robotu naleznete na stránkách www. smart-robotx.ch (pozn. red.)

Podrobnější reportáž z naší návštěvy veletrhu AMB 2018 najdete v listopadovém vydání časopisu Nástrojárna+ 2/2018 a časopisu KOVOINZERT 3/2018.

Nikol Laifrová, Infocube s.r.o.

Představení práce robota smart Robotx od společnosti M-Tool Solutions v praxi.

 

Kooperace robota smart Robotx s robotickým ramenem od společnosti M-Tool Solutions.

 

Pohled na expozici společnosti DMG Mori, která je letos na AMB 2018 největší.

 

Řada produktů Garant Master Titan od společnosti Hoffmann Group.

 

Ukázka hadwaru Mazatrol Smooth Technology od společnosti Yamazaki Mazak. Společnost se letos opět prezentuje mottem „It´s all about you“ (Všechno je to o Tobě, pozn. red.), kterým firma vyjadřuje své úsilí o poskytnutí inovativních strojních a CNC řešení.

 

Vertikální obráběcí centrum Robodrill společnosti Fanuc, která se specializuje na průmyslovou automatizaci.

 

Formule společnosti Haas Automation, největší výrobce CNC strojů v Severní Americe, vlastní team Formule 1, za kterou aktuálně jezdí jezdci Romain Grosjean a Kevin Magnusen.

 

Ukázka práce obráběcího centra C 42 U MT dynamic od společnosti Hermle.

 

Multifunkční soustruh M30-G Millturn rakouské společnosti WFL.

 

Pohled shora v hale č. 7, ve které vystavují například společnosti Yamazaki Mazak a Hermle.

 

Červená expozice společnosti Tungaloy, kde návštěvníci mohou ochutnat Tungaloy popcorn.

 

Pohled na expozici společnosti Sandvik Coromat a jejich motto „Shaping the future together.“ (Tvoříme budoucnost společně.)

 

Expozice upínacích produktů společnosti Schunk.

 

Designová expozice produktů společnosti Iscar, výrobce nástrojů, který působí celosvětově.

 

Expozice produktů výrobce nástrojů Gühring, firmy působící celosvětově.

 

Pohled shora v hale č. 1, ve které má expozice například společnost Iscar nebo Sandvik Coromat.

 

Hojně navštěvovaná expozice společnosti Walter, která sídlí v nedalekém Tübingenu.

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]