Obrábění

01. září 2015 00:55

Přemýšlíte o pořízení informačního systému?

Software Dialog 3000S již 20 let pomáhá zefektivňovat firemní procesy ve stovkách výrobních podniků. Informační systém z dílny české firmy Control je komplexním řešením pro jakýkoliv podnik z oblasti strojírenství, plastikářství či potravinářství apod.

Oblast výroby jsme schopni pokrýt od tvorby kusovníku, což znamená činnosti jako zavedení potřeby materiálu na daný kus, popis operací s časovými normami, nároky na nástroje, výkresová dokumentace dodaná konstrukčním oddělením nebo zákazníkem. Pro vznik kusovníku lze využít propojení Dialogu 3000S s konstrukčními systémy. Po zaplánování kusovníku vznikne plán na jednotlivých pracovištích spolu s požadavky na jejich kapacity. Pro dílenské řízení na úrovni mistra je připravena informační  tabule s rozpisem jednotlivých zaplánovaných operací s návrhem pracovišť.

Samotná výroba je zahájena sejmutím čárového kódu z průvodky na terminálu umístěném na pracovišti. Od té chvíle je evidován čas strávený na dané zakázce. Pro usnadnění práce s výkresovou dokumentací lze umístit na dílně tzv. infoboxy – zobrazovací terminály.

V rámci předepsaných kontrolních postupů pro jednotlivé operace jsou pro zaznamenávání výsledků kontrol používány PDA terminály a tabletové infoboxy s aktuální dokumentací. Díky šaržování a knihovnám atestů v Dialogu 3000S jsme schopni po ukončení výroby vystavit pro každý kus jeho vlastní rodný list.


CNC Soufrez s. r. o.

Implementace probíhala metodou tzv. „učení za pochodu“. Školení uživatelů probíhalo na základě ostrého zadávání reálných dat do systému a zároveň tak byly zpracovávány veškeré přijaté zakázky. Uživatelé byli proškolováni pouze pro základní funkce systému. Naším cílem není uživatele zahltit množstvím zbytečných informací, které pro daný provoz nenajdou využití. Pro potřeby nepřetržité aktualizace stavu zakázek byla instalována elektronická nástěnka, na níž je možné sledovat, které zakázky je nutné zpracovávat přednostně. Papírová podoba nebyla pro svou statickou podobu zcela vhodná a její aktualizace byly nepružné. Modul docházka byl implementován pro podporu individuálního hodnocení pracovníků. Díky modulu má majitel přesný přehled o odpracovaných hodinách, prostojích, zpracovaných dílcích apod.

Jaký je z Vašeho pohledu přínos IS Dialog 3000S?

„Nyní je firma operativnější v plnění zakázek, také se zvýšil jejich tok a skončily nám zmatky na jednotlivých pracovištích díky kvalitnímu plánování. Nyní jsme schopni pracovat s reálnými časy výroby a dodávat zakázky včas. Díky Dialog 3000S známe rentabilitu jednotlivých zakázek.“ (Lucie Zelinková, CNC Soufrez)


Přemýšlíte o pořízení informačního systému? 

Kontaktujte nás a my Vám přijedeme ukázat jedno z nejpropracovanějších výrobních řešení na českém a slovenském trhu.


CONTROL spol. s r. o.
Dukelská 559
Šenov u Nového Jičína
T: 606 717 203
katerina.hurakova@control.cz
www.control.cz


Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]