Obrábění

07. září 2016 00:37

Poznejte nové možnosti s nástroji Seco

Všechny produkty z vydání Novinek Seco 2016-2 jsou zaměřeny na maximalizaci vašeho potenciálu a udržení náskoku před konkurencí. Seco nevyvíjí pouze řešení, která pomáhají držet tempo s přirozeným vývojem trhu, ale také nastavuje novou laťku ve vývoji a výkonu řezných nástrojů.

Frézy HIGHFEED 6

Nová fréza Highfeed 6 je určena pro výrobce dílů usilující o výrazné zvýšení produktivity, kombinované s výjimečnou životností nástroje. Snadno zvládá množství obtížně obrobitelných materiálů, od nerezové oceli po žáruvzdorné superslitiny, tím nejefektivnějším možným způsobem.

Inzerce

Highfeed 6 zahrnuje frézovací tělesa větších průměrů pro hloubky řezu až 1,8 mm a oboustranné břitové destičky se šesti řeznými hranami, které zajišťují nepřekonatelnou rychlost úběru materiálu při nízkých provozních nákladech. Tento řezný nástroj podává skvělý výkon u všech typů aplikací s vysokou rychlostí posuvu, včetně operací čelního frézování a ponorného frézování.

U řady Highfeed 6 Seco věnovalo velkou péči tvaru břitových destiček a jejich lůžek, aby bylo zajištěno přesné a stabilní upevnění v nástrojových tělesech. Malý úhel nastavení ostří břitových destiček způsobuje, že řezné síly působí směrem do osy vřetena a radiální zatížení je minimální. Nástroj je tak málo náchylný k vibracím a je schopen podávat dlouhodobý a předvídatelný výkon.

Sortiment:

 • 13 metrických fréz s vnějším průměrem od 50 mm do 160 mm,
 • 9 fréz v palcových velikostech s vnějším průměrem od 2″ do 4“,
 • tři řezné geometrie břitových destiček,
 • široká řada pokročilých karbidových tříd a povlaků,
 • k dispozici ve verzi s normální a malou zubovou roztečí.

Studie pro frézy HIGHFEED 6:

Studie pro frézy HIGHFEED 6:

Monolitní karbidové frézy JABRO®-HFM JHF181

Frézování vysokým posuvem dokáže odebírat kov z obrobku rychlostí až o 30 procent vyšší, než je tomu u tradičních metod. Tohoto výrazného zvýšení produktivity lze ale dosáhnout pouze s těmi správnými řeznými nástroji. Nástroj JHF181 zvládá malé hloubky řezu při vysokých rychlostech posuvu stolu a proto je vynikající volbou pro veškeré strategie frézování vysokým posuvem, zejména pokud jde o obrábění materiálů ISO H a S s použitím šroubové interpolace, postupného zafrézování nebo metody „z-levelling“.

Nové povlakování HXT vytváří na nástroji JHF181 tvrdou svrchní vrstvu, která poskytuje vyšší tepelnou ochranu a vysokou odolnost proti opotřebení. Speciální úprava řezné hrany, ke které dochází před povlakováním, pomáhá redukovat riziko jejího vylamování. JHF181 tak při zpracování materiálů ISO H poskytuje až o 30 procent vyšší životnost nástroje, než ostatní srovnatelné monolitní karbidové frézy.

Sortiment:

 • dostupné ve variantách se 3, 4 nebo 5 břity,
 • řezné průměry od 2 mm do 16 mm,
 • volitelná délka v rozsahu od 2xD do 7xD,
 • vnitřní přívod chladicí kapaliny (průměr 6 až 12 mm).

Monolitní karbidové frézy JABRO®-TORNADO JH112 A JH142

Nové monolitní karbidové frézy Jabro-Tornado JH112 a JH142 byly vyvinuté pro frézování tvrdých materiálů a všeobecné obrábění.

Tyto nástroje jsou navrženy primárně pro polodokončovací a dokončovací operace v kalených ocelích (48–65 HRC), ale snadno splní také nároky na přesnost v oblasti výroby forem a zápustek, stejně jako v dalších odvětvích.

S dokonalejším povlakováním HXT, přísnějšími tolerancemi (± 0,005 mm) a menší házivostí v porovnání se svými předchůdci, vám fréza s kulovým čelem JH112 a toroidní fréza JH142 umožní zvýšit úroveň obrábění díky dvojnásobné životnosti nástroje, bezkonkurenční přesnosti obrábění, vyšší produktivitě a spoustě dalších výhod, které tyto nástroje nabízí.

Sortiment:

 • celkem 130 fréz – 108 metrických a 22 palcových,
 • řezné průměry od 2 mm po 12 mm a 0,063″ až 0,5″,
 • velikosti rohových rádiusů u JH142 – 0,3 mm až 4 mm (± 0,005 mm),
 • metrické délkové varianty: 2, 3 a 6 u JH142,
 • metrické délkové varianty: 1, 2, 3, 4, 5 a 6 u JH112,
 • délkové varianty v palcích: 1 a 2 u obou typů fréz.

Monolitní karbidové frézy JABRO®-SOLID2 JS564 A JS565

Ať už se zaměřujete na všeobecné obrábění či výrobu dílů pro letecký průmysl, nové monolitní karbidové frézy JS564 a JS565 vám pomohou zvýšit efektivitu při hrubovacím frézování materiálů skupin ISO P, M a S. Tyto frézy mají vysoce stabilní kuželové jádro a leštěný povlak NXT, snadno zvládají velké hloubky řezu, relativně malý radiální záběr a vysoké rychlosti a posuvy používané při pokročilých strategiích. Díky pozitivní geometrii čelních zubů jsou frézy JS564 a JS565 vhodné i pro osové operace a šroubovou interpolaci. Nové, vysoce optimalizované (volitelné) děliče třísek na ostří těchto fréz vytvářejí malé třísky i při obrábění s velkou axiální hloubkou řezu, což přispívá k bezpečnému odvodu třísek z okolí nástroje.

Sortiment:

 • nová konstrukce se 4 a 5 břity,
 • široký rozsah řezných průměrů,
 • standardní délka 2,5xDc a dlouhé varianty až do 4xDc,
 • JS565 se dodává ve variantě s děliči třísek nebo bez,
 • průměr válcové stopky od 3 mm do 20 mm,
 • stopky Weldon v průměrech 6 mm až 20 mm.

Štíhlá hydraulická sklíčidla EPB 5831

Nejnovější typ EPB 5831 má štíhlý profil, který usnadňuje provádění polodokončovacích a dokončovacích operací v těsných prostorech, jako jsou úzké dutiny forem.

EPB 5831 využívá vysoký tlak média a jeden tlakový šroub k rovnoměrnému uchycení řezných nástrojů s malým průměrem, s vynikající přesností a opakovatelností. Redukční vložky umožňují upínat různé typy stopek a průměrů a dorazový šroub usnadňuje nastavení dosahu nástroje.

Sortiment:

 • průměry nástroje 6 mm, 8 mm, 10 mm a 12 mm,
 • k dispozici pro vřetena HSK-A63, HSK-A100, BT40 a Seco-Capto™ C5,
 • dostupné v projektovaných délkách 150 mm nebo 200 mm,
 • redukční vložky pro nástroje o průměru 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm a 10 mm pro hydraulické sklíčidlo 12 mm.

6břité monolitní karbidové frézy JABRO®-SOLID2 JS720 A JS730

Nová rohová fréza Jabro-Solid2 JS720 a fréza s kulovým čelem JS730 uspokojí rostoucí požadavky průmyslu na zvýšenou spolehlivost při frézovacích operacích v titanových slitinách ISO S11, 12 a 13. Jejich konstrukce umožňuje snadné obrábění náročných materiálů a boční frézování s radiální šířkou řezu (ae) 40 procent průměru řezného nástroje (Dc) pro extrémně vysoké hodnoty úběru.

Frézy JS720 a JS730 jsou také skvělou volbou pro obrábění materiálů ISO M a P, operace polodokončování a pokročilého hrubování. Při pokročilém hrubování titanu jsou tyto frézy schopné pracovat s hloubkou řezu ae 7 až 15 procent Dc.

Rozšíření sortimentu kotoučových fréz

Ať provádíte drážkování, řezání, frézování drážek tvaru T, kopírovací frézování, obrábění zadních ploch nebo šroubovou interpolaci, zjistíte, že Seco má kompletní nabídku kotoučových fréz, která nyní zahrnuje osm produktových řad, obsahuje vše potřebné pro zvýšení produktivity a rentability vašich dílů, bez ohledu na segment průmyslu, pro který vyrábíte.

Nová řada 335.14

Frézy s malým průměrem s vyměnitelnými karbidovými hlavami. Ideální pro frézování drážek, drážek pro pojistné kroužky, profilů s plným poloměrem a srážení vnitřních a vnějších hran. Všestranný přesný řezný profil snadno zvládá všechny typy materiálu a operací.

Nová řada 335.16

Fréza je optimalizovaná pro náročné operace frézování T-drážek. Disponuje specifickým stupňovitým uspořádáním břitových destiček, což zajišťuje prostor pro optimální utváření a odvod třísky.

Břitové destičky se čtyřmi řeznými hranami zaručují ekonomické operace drážkování.

Rozšíření řady 335.25

Nové kazety pro kruhové břitové destičky o průměru 16 mm a 20 mm jsou ideální pro aplikace zahrnující plný i jednostranný záběr a operace čelního frézování s velkým rohovým rádiusem. Vyměnitelné kazety zajišťují dlouhý a spolehlivý výkon frézy. Břitové destičky s možností minimálně 4násobné indexace přispívají ke snížení nákladů na díl.


Seco Tools CZ s. r. o.
Olomoucká 178a, 627 00 Brno
T: +420 530 500 811
F: +420 530 500 810
seco.cz@secotools.com
www.secotools.com/cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]