Obrábění

20. srpna 2023 10:36

Otevření R&D centra společnosti DG Solutions

DG Solutions, a.s. (DGS), rychle rostoucí česká společnost specializující se na velmi přesné obrábění se specifickým zaměřením na polovodičový průmysl, s potěšením oznamuje otevření nového centra pro výzkum a vývoj v Technologickém parku Brno. To se uskutečnilo ve čtvrtek 8. června 2023 za účasti zhruba 50 hostů z řad akademického, podnikatelského i státního sektoru.

Inzerce

Slavnostní přestřižení pásky nového R&D centra se ujali vrchní ředitel Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky Marian Piecha, předseda dozorčí rady Hospodářské komory České republiky Stanislav Holemý, ředitel odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje Ivo Minařík, spoluzakladatel a šéfinženýr DG Solutions Michal Durkáč a předseda představenstva a ředitel DG Solutions Pavel Filák.

„Polovodičový průmysl patří mezi globální strategické průmysly, a proto jsem velmi rád, že se daří rozvíjet nové projekty v této oblasti. Závazek společnosti DG Solutions k řízení globálních výzkumných a vývojových aktivit právě z Brna vnímáme velmi pozitivně. Přeji společnosti DG Solutions mnoho úspěchu“, dodal ve své úvodní řeči vrchní ředitel ministerstva průmyslu a obchodu Marian Piecha.

Vznik nového R&D centra je důležitým krokem nejen pro společnost DG Solutions, ale také příležitostí pro město Brno. Rozvoj oblasti technologických inovací může přispět k vytvoření nových high-tech pracovních příležitostí a podpořit profil regionu jako místo vývoje globálně významných technologických řešení.

„Otevřením výzkumného a vývojového centra bychom chtěli navázat na dlouholetou tradici strojírenství v regionu. Chtěli bychom nejenom čerpat ze znalostí zkušených odborníků, ale také dát příležitost mladým ambiciózním lidem z Brna a okolí získat praktické zkušenosti a realizovat své nápady a myšlenky v praxi,“ řekl Pavel Filák, předseda představenstva DG Solutions.

Specifická odbornost společnosti spočívá ve zpracování a obrábění pokročilých materiálů jako je molybden-měď, diamant-měď a monokrystalické materiály do různých velikostí a tvarů s hlavním využitím v polovodičovém průmyslu.

„DGS vývojové centrum v Brně je a od začátku bylo koncipováno jako centrum přesného obrábění, mechatroniky, automatizace, robotické implementace a aplikace standardů Industry 4.0. Všechny tyto obory jsou spojeny v produkci pro polovodičový průmysl hlavně ve formě nosičů/chladičů polovodičů, ale také v přípravcích pro výrobu polovodičů a v dalších velmi přesných komponentech např. pro měřící přístroje, mikroskopii a mnoho dalších. Naší doménou je používání konvenčních technologických prostředků nekonvenčním způsobem a hledání limitů, protože jinak to ani nešlo – námi řešené projekty vždy byly o těžko obrobitelných materiálech a aplikacích na hraně možností.“, vysvětluje spoluzakladatel a šéfinženýr Michal Durkáč.

Navzdory globálnímu dosahu produktů a služeb společnosti je DGS odhodlaná udržet své hlavní výzkumné a vývojové aktivity v oblasti polovodičů v rámci České republiky (Praha, Brno, Ostrava) a podporovat výrobní a vědecké aktivity ve spolupráci s místními univerzitami.

 


O DG Solutions:
Společnost DG Solutions, a.s. (DGS) je rychle rostoucí 100% česká společnost specializovaná na vysoce přesné strojírenství se specifickým zaměřením na výzkum a vývoj v polovodičovém průmyslu. Klíčovou oblastí odborných znalostí společnosti DGS je obrábění a zpracování pokročilých materiálů, jako je molybden-měď, diamant-měď a monokrystalické materiály do různých velikostí a tvarů.

Mohlo by se Vám líbit

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]

OSTROJ pokračuje v investicích do energetických úspor. Loni ušetřil téměř 3 miliony Kč

OSTROJ, jedna z předních strojírenských firem v České republice s více než sedmdesátiletou historií, čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce […]