Obrábění

01. února 2023 10:15

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách EMCO. Výhody nové generace řídicích systémů jsou naprosto zřejmé: vstup do světa Sinumerik ONE (z 95 % uživatelsky kompatibilní s řídicím systémem Sinumerik 840D sl) je možný bez velkého úsilí a rychlost a přesnost obrábění i přesnost obrysu jsou optimalizovány pomocí inovativních technologických funkcí.

Investice do inovativních technologií je pojistkou budoucí produktivity.

Inzerce

SINUMERIK ONE OPERATE – k dispozici u všech EMCO strojů
Řídicí systém SINUMERIK ONE coby univerzální a flexibilní CNC systém boduje vysoce výkonným hardwarem, uživatelským rozhraním v novém designu a volitelnou výbavou, která je nyní součástí standardních strojů. Široká škála funkcí umožňuje použití v téměř všech technologických oborech. Sinumerik ONE vyniká z hlediska dynamiky, přesnosti a schopnosti integrace do sítí.

Sinumerik ONE nabízí svému uživateli
• maximální výkon a flexibilitu
• neomezenou možnost integrace a
• platné bezpečnostní standardy IT

Standardní součástí je rozšířený balíček volitelného příslušenství pro SINUMERIK ONE s následujícími funkcemi:
• obrábění z externího úložiště (EES)
• rozšiřující balíček Shopturn/Mill
• CAD čtečka pro Sinumerik
• Sinumerik a EMCONNECT, digitální procesní asistent
EMCONNECT je standardní součástí stroje. Jediným kliknutím je možné přepínat mezi aplikacemi EMCONNECT a řídicím systémem. Všechna výrobní data lze zobrazit na celé obrazovce nebo na bočním panelu. Řídicí systém SINUMERIK ONE je vyvinut speciálně pro chytrou výrobu.

Nedílnou součástí CNC řízení je digitální dvojče pro přípravu obrábění, prolíná se tak virtuální a reálný řídicí systém.

 

> Run MyVirtual Machine nahrazuje Sinutrain

• Výrazné zkrácení doby vývoje produktu a uvedení na trh díky strategii Digital First
• Rozšířené možnosti zapojení do sítě a datové komunikace
• Významné zkrácení doby skutečného uvedení do provozu díky virtuální přípravě
• Výrazně vyšší výkon CNC
• Podstatné zkrácení neproduktivních časů a plná integrace do portálu TIA díky PLC SIMATIC S7-1500F

SINUMERIK ONE tak lze bez problémů integrovat do digitálních sítí a procesů.


O EMCO
Salcburský strojař EMCO patří mezi špičkové výrobce obráběcích strojů v Evropě. V současné době zaměstnává EMCO okolo 800 zaměstnanců v celkem 5 závodech v Rakousku, Německu a v Itálii. Centrálním faktorem úspěchu mezinárodně aktivní firmy v rodinném vlastnictví je kompetence a 75leté zkušenosti s výrobou obráběcích strojů. Díky nim je dnes EMCO synonymem nejlepších individuálních, automatizovaných kompletních řešení v oblasti soustružení a frézování.
Podrobnosti naleznete na stránkách www.emco-world.com.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]