Obrábění

04. května 2015 00:12

Nový Dragonskin pro frézování

Na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení navazuje v krátkém horizontu nová řada Dragonskin pokrývající oblast frézování s vyměnitelnými břitovými destičkami. Společnost WNT přináší zcela inovativní změny týkající se nových sort ze slinutých karbidů a především nových povlaků generující nové dimenze v oblasti frézování.

Legendary Performance

Shodně jako u soustružnických destiček se jedná o novou generaci frézovacích nástrojů nesoucí společný název Legendary Performance, který předurčuje, že se jedná o zlomový krok s využitím novodobých technologií pro zvýšení konkurenceschopnosti a uživatelské spokojenosti. Perfektní kombinace nejmodernějších vysoce výkonných substrátů a nové struktury povlaků umožňuje dosahovat vysokých řezných rychlostí, vyšších výkonů a vyšší procesní bezpečnosti.

Obr. 1: Nová technologie povlakování vykazuje vyšší přilnavost a soudružnost povlaku se základním materiálem, silnější a odolnější krycí vrstvu a odolnější strukturu pro vyšší zatížení

Obr. 2: Nejmodernější technologie povrchové úpravy vytvářejí extrémně hladký povrch, který pozitivně ovlivňuje kontaktní tření mezi třískou a plochou čela. Výsledkem je snížení míry opotřebení při současném zvýšení životnosti.

Obr. 3: Porovnání stávající a nové břitové frézovací destičky po 70 min. v řezu v materiálu 1.2343 (X37CrMoV5-1).

Dragonskin

„Tajemství nové a jedinečné technologie povlakování spočívá v dlouholetých zkušenostech a v důsledném prosazování požadavků na neustálý vývoj nových metod povlakování. Díky progresivnímu přístupu k inovacím i díky know-how, kterým disponujeme v oblasti práškové metalurgie, dosahujeme – a v první řadě především naši zákazníci – dosud nevídaného výkonu při třískovém obrábění,“ říká jednatel společnosti WNT Česká republika Antonín Holub. Navíc vysvětluje, že nové generace nástrojů a jejich povlaků marketingově doprovází název Dragonskin, který umocňuje význam inovací a odlišuje je od technologií předešlých. „Stejně jako je dračí kůže symbolem nezranitelnosti, tak je i nová technologie povlakování Dragonskin WNT symbolem maximální ochrany před opotřebením a díky svojí neproniknutelné vrstvě je určena pro obrábění v nejtěžších pracovních podmínkách. Nové povlaky zaručují přilnavost a soudružnost se základním substrátem, perfektní odvádění třísek s minimálním nalepováním, nižší tření a řezný odpor díky extrémně hladkému finálnímu povrchu, vyšší odolnost proti opotřebení a v neposlední řadě vyšší životnost a procesní spolehlivost. „Na základě sofistikovaného vývoje vznikl extrémně tvrdý a nezničitelný povrch sametového vzhledu, který v tomto segmentu stanoví nová měřítka,“ dodává Holub. Toto tvrzení podtrhují praktické příklady, při kterých bylo prokazatelně dosaženo vyššího výkonu až o 80 % v porovnání se stávajícími nástroji. „Díky novým technologiím povlakování, potažmo nové generaci Dragonskin, přinášíme našim zákazníkům značnou konkurenční výhodu,“ uzavírá.

Zvolte si správného „Draka“

Tímto společnost WNT pomáhá uživatelům vybrat správný nástroj, respektive vybrat vhodnou sortu dle obráběného materiálu, a tak co nejefektivněji optimalizovat obráběcí proces. V materiálech WNT uživatel dostává přehled nad novým sortimentem a vodítko k první volbě. Nové sorty WNT jsou rozdělené dle materiálového kódu a nově se symbolem draka barevně odlišeného dle skupiny obráběného materiálu. Např. modrý drak symbolizuje první volbu na oceli, žlutý drak na nerezavějící oceli, červený na litiny apod. Toto rozlišení pomáhá se rychle zorientovat a zvolit optimální řešení.

K tomu navíc napomáhá širší výběr z nových sort pro oblast frézování, a to zejména pro oblast frézování nerezavějících ocelí. Přepracované typy našich osvědčených břitových destiček v řadách P, M a K dle ISO nesou nová označení, která jsou na první pohled snadno odlišitelná od stávajících.

Obr. 4: Příklad rozlišení nových sort Dragonskin WNT do skupin dle obráběného materiálu.

„Uvedením na trh této nové generace a rozšířením programu Dragonskin jistě vývoj ve společnosti WNT nekončí. Díky posílení nových kapacit a vyšším požadavkům trhu budeme nadále naši produkci rozšiřovat o nové inovace v oblasti třískového obrábění tak, abychom byli více konkurenceschopní a uspokojili naše stávající a nové zákazníky,“ dodává na závěr Holub.

Ing. Jan Gryč www.wnt.com

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]