Obrábění

11. září 2017 00:40

Novinky Seco v nástrojových technologiích

Společnost Seco reaguje na rostoucí požadavky průmyslové výroby představením řady nových a pokrokových řešení v nástrojové technologii.

Zdokonalená řada vrtáků PerfomaxTM

Nový vrták Seco Perfomax s vyměnitelnými břitovými destičkami a inovovaným provedením drážek pro optimální utváření a odvod třísek umožňuje použít mnohem vyšší parametry vrtání a současně dosahovat delší životnosti nástroje. Speciální vlnitý profil drážek minimalizuje kontakt mezi třískou a nástrojem a zajišťuje tak vyšší bezpečnost operací. Vrcholové části reliéfu jsou navíc kaleny laserem na vysokou povrchovou tvrdost HRC 60, která zajišťuje delší životnost nástroje.

Inzerce

Nový design vrtáků umožňuje ve většině případů použít stejné vyměnitelné břitové destičky, jako u vrtáků starší generace.

Nové břitové destičky pro vrtáky Perfomax tříd DS2050 a DS4050 jsou díky kombinaci současné žáruvzdornosti a odolnosti vůči opotřebení určeny pro vrtání materiálů HRSA skupiny ISO-S a obtížně obrobitelných nerezových ocelí, titanu a titanových slitin.

Sortiment:

 • rozsah průměrů 15 až 59 mm (0,594″– 2,375″),
 • poměr hloubky vrtání vůči průměru 2xD, 3xD, 4xD a 5xD,
 • mezirozměry průměrů a hloubek vrtání budou k dispozici na vyžádání,
 • všechna standardní upínací rozhraní.

Nové vrtáky FeedmaxTM – P výrazně překonávají stávající technologii

S novou řadou monolitních karbidových vrtáků Seco Feedmax – P pro obrábění otvorů v materiálech ISO P dosáhnete až o 35 procent vyšší produktivity a delší životnosti nástroje.

Díky kombinaci nové geometrie a pokročilého povlakování nástroje zvládnete vyvrtat větší počet otvorů za kratší dobu a při podstatně menší spotřebě nástrojů. Nová řezná geometrie Feedmax –P zvyšuje pevnost břitů a nabízí vynikající kontrolu nad utvářením a odvodem třísky. Díky kombinaci konstrukčních prvků představují vrtáky Feedmax –P ideální řešení pro zpracování obrobků z ocele a litiny.

Sortiment:

 • rozsah průměrů 2 až 20 mm (0,078″– 0,787″),
 • poměr hloubky vrtání vůči průměru 3xD, 5xD a 7xD,
 • vnitřní přívod chladicí kapaliny jako standard,
 • stopky kompatibilní se systémem MQL,
 • mezirozměry budou k dispozici na vyžádání.

Nová třída břitových destiček MP 2050 pro frézování vysokopevnostních a žáruvzdorných materiálů

Třída MP2050 byla vyvinuta pro obrábění lopatek turbín pro energetický segment, vyniká rovněž v aplikacích pro letecký průmysl, přičemž umožňuje snadno frézovat materiály, jako jsou austenitické a martenzitické nerezové oceli nebo titan.

S břitovými destičkami MP2050 snadno překonáte nestabilní obráběcí podmínky – přerušované řezy, dlouhá vyložení nástroje i nedostatečné upnutí. Rovněž eliminujete tvorbu nárůstků díky kompletně novému substrátu destiček MP2050 a dodatečné úpravě povlakování, která účinně brání ulpívání obráběného materiálu na čele destičky. Tato třída také umožňuje zvýšit řezné parametry, a to zejména při obrábění za sucha, přičemž si stále zachovává vysokou spolehlivost.

Další výhodou tohoto řezného materiálu je předvídatelnost opotřebení. I když se povlakování destiček opotřebí, brání substrát okamžitému neočekávanému selhání celé břitové destičky.

Sortiment:

 • kruhové břitové destičky ve velikostech 10, 12, 16 a 20,
 • břitové destičky pro vysoký posuv,
 • břitové destičky pro rohové frézování pro frézy Turbo, Square 6 a Square T4,
 • frézovací břitové destičky pro čelní frézy Double Octomill.

Ponorná fréza Square 6 pro nákladově efektivní frézování

Zvyšte množství odebraného materiálu s novou ponornou frézou Seco Square 6, která používá levostranné břitové destičky se šesti řeznými hranami a pravořezný nástroj. Díky zvýšeným hranám břitových destiček je efektivní úhel čela pozitivní. To zajišťuje hladší řez, lepší jakost povrchu, spolehlivý výkon a dlouhou životnost nástroje.

Sortiment:
Tělesa fréz:

 • stopkové provedení – průměr 40 mm,
 • Combimaster – připojení M20 / průměr 40 mm,
 • nástrčné provedení – průměry 50, 63, 80, 100 mm. Břitové destičky:
 • XNEX080608TL-M13 v třídách MP2500, F40M, MS2050, T350M,
 • XNEX080616TL-M13 v třídách MP2500, F40M.

Nové výstružníkové hlavy Precimaster® Plus kompenzují opotřebení nástroje

Díky novým výstružníkovým hlavám Precimaster Plus s možností expanze průměru obrobíte mnohem více otvorů. Pouhým pootočením šroubu dosáhnete až pětkrát (do 30 μm) kompenzace opotřebení vnějšího průměru nástroje, čímž prodloužíte životnost výstružníku při zachování přesné velikosti dokončeného otvoru. Spotřebujete tak méně nástrojů a snížíte celkové výrobní náklady.

Sortiment:

 • kompatibilní se všemi existujícími držáky nástrojů Precimaster Plus,
 • několik zubů s pájenými karbidovými či cermetovými břity na ocelovém tělese,
 • dostupné v průměrech 10 až 32,5 mm,
 • použitelné pro všechny typy materiálů.

Kotoučové frézy 335.14 s vyměnitelnou hlavou pro frézování závitů

Nové kotoučové frézy řady 335.14 s vyměnitelnými hlavami a příslušnými upínacími stopkami umožňují frézovat přesné závity až do hloubky 106 mm. Každá hlava zvládá operaci srážení hran i frézování závitů současně. Jeden nástroj pro dvě operace navíc přispívá ke snížení skladových zásob nástrojů. Na menších a méně výkonných obráběcích strojích lze nyní snadno vytvářet velké závity, neboť nové hlavy obrábí pouze jednořadým břitovým profilem.

Sortiment:

 • provedení s karbidovou i ocelovou stopkou,
 • vnitřní přívod chladicí kapaliny,
 • více než 31 různých hlav z povlakovaného karbidu,
 • použitelné pro všechny typy obráběných materiálů,
 • závity a průměry hlav:

– metrické od 11,7 do 21,7 mm s částečným profilem, se stoupáním 1 až 6 mm (14 variant),
– hlavy s plným profilem se závitem Whitworth od 11,7 do 17,7 mm, se stoupáním 11, 14 a 19 tpi (G3/8-1″) (7 variant),
– závit UN 17,7 mm, se stoupáním 24 až 6 tpi (10 variant).

Frézy pro obrábění uhlíkových kompozitů

Překonejte problémy při obrábění materiálů CFRP (plasty vyztužené uhlíkovými vlákny) s novými frézami Seco Jabro JC876 a JC877, které jsou navrženy pro operace bočního frézování (konturování) velkých silnostěnných bloků. Tyto frézy pracují v tlakovém módu namísto tahového. V tlakovém módu působí řezné síly směrem do obrobku, a proto tyto frézy zabraňují uvolnění dílů z upnutí při současné minimalizaci chvění a delaminace materiálu.

 

 

 

 

 

 

 

 


Seco Tools CZ s. r. o.
Olomoucká 178a, 627 00 Brno
T: +420 530 500 811
F: +420 530 500 810
seco.cz@secotools.com
www.secotools.com/cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]