Obrábění

01. září 2015 01:10

Nové, vysoce výkonné frézy řady WIDIA VSM490™

pro frézování skutečně pravoúhlých rohů

Excelentní řezné vlastnosti a prodloužená životnost pro více obrobků s vyšší kvalitou. Nové frézy VSM490 pro frézování do rohu jsou výkonné nástroje pro frézování skutečně pravoúhlých rohů a ploch s vynikající kvalitou povrchu.

Mnoho přesných dílů, používaných v dopravní technice, ve formách pro výlisky a odlitky, v obecném strojírenství apod., vyžaduje skutečně pravoúhlá osazení, zahloubení a drážky, které mají navíc obě plochy, bok i dno, s vynikající kvalitou povrchu. Tlak na hospodárnost a konkurenceschopnost nutí všechny výrobce maximalizovat úběr materiálu a prodlužovat životnost nástrojů. Nové nástroje pro frézování do rohu od firmy WIDIA tyto podmínky splňují a dokážou ještě mnoho dalšího.

„Pusťte se do toho s velkým úběrem,“ říká Global Product Manager Juan Seculi. „Neuvidíte jen velkou hloubku řezu (až 15 mm nebo 0,590 palců), ale také plochy, kde jsou sotva patrné vroubky nebo stupňovitost. Špatná kvalita povrchu znamená dodatečné operace a prodloužení doby obrábění. Přidejte ke zvýšenému výkonu fréz VSM490 znatelnou cenovou výhodu dvoustranných břitových destiček ve srovnání s jednostrannými nástroji – a výhody VSM490 se stanou zcela zřejmé.“

Frézy VSM490, navržené pro frézky s malým výkonem a snadno obrobitelné materiály, umožňují snížit potřebný příkon vřetene, obrábět většími rychlostmi a s větším úběrem třísky, a tak obrábět rychleji nebo s kvalitnějším povrchem.

Nejnovější konstrukce

Robustní břitové destičky VSM490-15 se čtyřmi břity a špičkami s různými poloměry zaoblení v rohu umožňují přesné obrábění obou ploch pravoúhlých rohů současně a navíc jsou stabilní a spolehlivé. Dodávají se ve dvou provedeních: s geometrií MM (univerzální), které je první volbou pro široké spektrum obráběných materiálů, a s geometrií ML (odlehčené) umožňující snížit řezné síly u nízkouhlíkových a korozivzdorných ocelí.

Tělesa fréz VSM490 se vyrábějí s úzkými tolerancemi, které zaručují minimální výběh, a mají integrovaný lamač třísek pro vynikající odvod třísky. Jsou z kalené oceli s kalenými lůžky destiček pro lepší odolnost proti deformaci. Jsou dostupné v nástrčném provedení, šroubovém provedení, s válcovou stopkou nebo stopkou typu Weldon s možností vnitřního přívodu vzduchu nebo chladicí kapaliny.

„Sortiment fréz VSM490 byl navržen pro různé úlohy a různé obráběné materiály; jde tedy o výchozí volbu pro frézování,“ říká Seculi. „Uživatelé s nimi mohou vyrábět zahloubení, osazení a drážky se skutečně pravoúhlými rohy, s vynikající kvalitou povrchu obou ploch a s velkými úběry materiálu při nižších výkonech vřetene. V každém případě jde o frézy, které umožňují dosáhnout značných úspor.“

Uvedeno v NOVO

Frézy VSM490 jsou navíc dostupné v NOVO™, aplikaci firmy WIDIA pro digitální databázi znalostí o obrábění. NOVO jako výkonná databáze znalostí, dostupná na tabletech iPad™ a na jiných výpočetních zařízeních, pomáhá uživatelům stanovit parametry obrábění, např. při obrábění do rohu ve specifických materiálech, a tím bezprostředně omezit počet druhů nástrojů na takové, jako jsou frézy VSM490, jež dokážou vykonat určenou úlohu i při respektování všech omezení z hlediska obráběného materiálu, výrobních tolerancí a pracovních postupů pro jednoúčelové stroje i obráběcí centra. NOVO potom ohodnotí výsledky – podle znalostních pravidel – a vybere ty, které nejlépe splňují podmínky úlohy dané výrobními možnostmi zákazníka a jeho preferencemi. Databáze znalostí je mnohem užitečnější než jakýkoliv online katalog a umožní stanovit technologický postup obrábění za zlomek času.

U distributorů WIDIA jsou dostupné sady VSM490 Starter Kit v metrických i anglosaských rozměrech, včetně nástrčných těles frézy, čelních stopkových fréz a břitových destiček WIDIA Victory™ pro různé úlohy.

Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu. Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše, co potřebujete, z jednoho zdroje.


WIDIA Products Group
telefon: 0 800 900 840
na.techsupport@widia.com
www.widia.com


 

Mohlo by se Vám líbit

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří […]