Obrábění

30. března 2022 21:17

Nižší náklady na skladové zásoby nástrojů díky všestranným frézám Seco

Výrobci, kteří hledají všestrannost a přesnost při obrábění, mohou kombinovat rohové frézy Seco Turbo 16 a frézy se zuby ve šroubovici Helical Turbo 16, a snížit tak náklady na skladové zásoby nástrojů. Obě řady nabízejí vysokou rychlost úběru materiálu v oceli, nerezové oceli, litině, neželezných kovech, superslitinách a titanu. Skenovatelné značky Data Matrix na břitových destičkách obsahují informace o produktu i výrobní šarži, které dokáže přečíst mobilní aplikace Seco Assistant.

Inzerce

Rohové frézy Turbo 16: Optimalizovaná geometrie a udržitelné materiály
Všestranné rohové frézy Turbo 16 dosahují vynikajících výsledků při zachování bezpečnosti procesu s výjimečnou  schopností postupného zafrézování. Optimalizované uložení břitových destiček v tělese frézy stabilizuje řez a zajišťuje vynikající kvalitu povrchu. Tyto frézy s nástrojovou geometrií pro hladší vstup a výstup řezu se vyznačují také účinným odvodem třísek. Nižší řezné síly snižují spotřebu energie, opotřebení nástroje a hladinu hluku. „Výrobci mohou s těmito nástroji dosáhnout efektivnější výroby a zvýšit výkonnost obrábění prakticky jakéhokoli materiálu,“ říká Michael Davies, globální produktový manažer pro rohové frézování. Ekologická konstrukce tělesa využívá korozivzdornou ocel bez niklového povlaku.

Frézy se zuby ve šroubovici Helical Turbo 16: Agresivní úběr materiálu a hladší řez
Frézy se zuby ve šroubovici nové generace, Helical Turbo 16, kombinují špičkový výkon se snadným používáním a těží z rozsáhlého sortimentu tříd břitových destiček a geometrií Seco pro mimořádnou rychlost úběru materiálu (MRR) a prodlouženou životnost nástroje. Větší záběry a vyšší posuvy zkracují cyklové časy a urychlují výrobu, optimalizované chladicí kanálky, břity a řezné úhly zajišťují stabilní obrábění a optimální utváření třísek. Konstrukce frézy Helical Turbo 16 zajišťuje, že při použití čelních destiček s větším rohovým rádiusem nedojde při výměnách k pomíchání s obvodovými. Nahrazení niklových povlaků frézovacích těles povlakem PVD zvyšuje udržitelnost. „Tyto vlastnosti zajišťují hladší  obrábění, delší životnost nástroje a spolehlivost procesu pro rychlejší výrobu. Fréza se zuby ve šroubovici Helical Turbo 16 používá méně břitových destiček než ekvivalentní nástroje se stejně vysokým MRR,“ říká Benoît Patriarca, globální produktový manažer pro frézy se zuby ve šroubovici.

Další informace o rohových frézách Turbo 16 a frézách se zuby ve šroubovici Helical Turbo 16 vám poskytne místní zástupce společnosti Seco, případně je naleznete na naší webové stránce fréz Turbo 16.

Společnost Seco Tools sídlí ve městě Fagersta ve Švédsku a působí ve více než 75 zemích světa. Je předním globálním poskytovatelem řešení pro obrábění kovů – vyvíjí, vyrábí a dodává frézy s břitovými destičkami, monolitní frézy, nástroje pro soustružení, obrábění otvorů, závitování i různé nástrojové systémy. Seco Tools je již více než 80 let společenstvím nadšených lidí ve světě techniky – snaží se jít stále kupředu a zajišťovat vysoce přesné obrábění s vysokou kvalitou výsledných výrobků. Další informace o inovativních produktech, odborných službách, znalostech a zkušenostech společnosti Seco Tools, které přinášejí úspěch výrobním provozům ve všech průmyslových odvětvích, naleznete na adrese www.secotools.com.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Avaya průzkum: pro úspěšné firmy je klíčový celkový pozitivní dojem z komunikace u zákazníka i zaměstnance

Studie společnosti Avaya zjistila, že nejúspěšnější společnosti se zaměřují na komplexní pozitivní, smysluplnou a správně načasovanou komunikaci jak z pohledu zákazníka, tak zaměstnance Společnost Avaya (NYSE: […]

Společnost ABB v Brně zdvojnásobuje výrobní kapacitu v největší továrně na senzory na světě

Investicí ve výši 25 milionů korun (1,1 milionu USD) zdvojnásobuje ABB kapacitu, aby uspokojila rekordní poptávku po vysokonapěťových senzorech Součástí je nová výrobní linka pro […]

Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pomáhají dostát nárokům na inteligentní výrobu

říká v rozhovoru pan Jonathan Chiu, Business Development Manager společnosti HIWIN 1. Jaké jsou nejsilnější stránky značky HIWIN na globálním trhu a jaké jsou konkurenční výhody […]