Obrábění

09. října 2023 09:02

MSV 2023: Představujeme novinky z oboru obrábění a tváření

Koupit/registrovat vstupenku     Doprovodný program     Informace pro návštěvníky

Inzerce

Klíčovým a nejvíce zastoupeným oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu bude i v letošním roce obrábění a tváření. Jedná se o zásadní odvětví pro český průmysl, které umožňuje transformovat materiály do koncových výrobků.

Obor obrábění bude zastoupen firmami jako ALFLETH Engineering, CNC-INAXES, CZ. TECH Čelákovice, DATRON-TECHNOLOGY, EMCO Intos, GALIKA, ITAX PRECISION, Makino, Maschinenfabrik Berthold Hermle, Misan, PROFIKA, Schwäbische Werkzeugmaschinen, SK Technik, STYLE CNC Machines, TAIMA, TAJMAC-ZPS, TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, TEXIMP, TL TECHNOLOGY nebo Yamazaki Mazak Central Europe.

Z oboru tváření se představí například Bodor Laser, CIDAN Machinery, COLAB, Crippa, Flow Europe, HSG LASER, KAMITEKA CZ, KM CNC, Maqfort, Nukon, PRESSENTECHNIK, Presstechnik, PRIMA POWER CENTRAL EUROPE, PTV, R.D.I., RIMATEC, SERVISTEK, Sp-Tech, Stema-tech, TRUMPF Praha a další.

Chybět nebudou ani firmy věnující se nástrojům pro obrábění – mezi nimi například ALBA precision, Hoffmann Qualitätswerkzeuge CZ či SCHUNK Intec.

iKatalog vytavovatelů

Vybíráme z firem

TAJMAC-ZPS

Firma TAJMAC-ZPS, a.s., řeší mimo vývoj a výrobu obráběcích strojů i úzce související podporu inovací, efektivní plánování a monitorování výroby. Letos na MSV představí blíže dva produkty, základní pilíře své digitální strategie – ReCON OPC UA a ReCON MES, které pomáhají podpořit digitalizaci průmyslových procesů. ReCON OPC UA je vysoce výkonný sběrač dat ze systému strojního zařízení. Díky technologii OPC UA je vysoce flexibilní svým použitím. ReCON MES je klíčovým produktem založeným na platformě ReCON OPC UA, který umožňuje efektivní správu a řízení výrobních procesů.

Více informací

ALFLETH Engineering

Společnost ALFLETH Engineering AG patří k nejtradičnějším firmám na MSV v Brně. Na veletrhu je zastoupena každoročně od roku 1975 až do současnosti. Jedná se o švýcarskou strojírenskou a obchodní společnost zastupující prvotřídní evropské výrobce obráběcích strojů. Nabízí kompetentní poradenství a poskytuje řešení, která splňují požadavky zákazníků.

Více informací

ALBA precision

ALBA precision je českou společností působící na trhu již od roku 1992. V oblasti obrábění a úprav povrchů tryskáním zastupuje především německé a italské firmy, které patří k tradičním světovým producentům ve svých specializovaných oblastech. Zákaznická síť je budována již 31 let a tvořena velkými českými firmami a mezinárodními firmami s pobočkami v České republice, ale i drobnými podnikateli v oblasti kovovýroby. Na svém stánku na MSV představí novinku ANCA – FX7 ULTRA a novinku FMB – unikátní Unirobot Automation System.

Více informací

Bodor Laser

Bodor Laser, založený v roce 2008, je přední světový poskytovatel inteligentních laserových řešení, který integruje výzkum a vývoj, výrobu, prodej a služby. Bodor se vždy zaměřoval na kategorii laserových řezacích strojů. V současné době nabízí tři hlavní řady vlajkových lodí, výkonné a ekonomické produkty od 3000W do 60000W. Na MSV 2023 představí Bodor Laser nejprodávanější modely – T230 3kW (profesionální stroj na řezání kovových trubek), P3 22kW (vysokovýkonný stroj na řezání plechů), i7 3kW (zařízení na řezání laserovým skenováním).

Více informací

Hoffmann Group

Sháníte pro vaši společnost řešení, které by vám pomohlo optimalizovat vaše pracovní procesy? Hledáte způsob, jak udržet krok s digitalizací a automatizací? Pak navštivte stánek Hoffmann Group na MSV v Brně. Představí vám své léty ověřené produkty značek GARANT a HOLEX. Prezentovány budou například zařízení provozu GARANT GridLine, systémy pro výdej zboží nebo platforma Hoffmann Connected Tools.

Více informací

KIMLA

KIMLA vyvíjí a vyrábí výjimečně výkonné, rychlé, stabilní a uživatelsky přátelské CNC obráběcí stroje. S více než 25 lety zkušeností se stala průkopníkem v oblasti kovoobrábění. KIMLA instalovala více než 3 500 strojů, neustále provádí výzkum a vývoj nových řešení a dosahuje nejvyššího výkonu na trhu. KM CNC s.r.o. je distributorem značky KIMLA pro Českou a Slovenskou republiku. Kromě dodávky strojů zajišťuje také instalaci, záruční a pozáruční servis, podporu při financování a dodávky náhradních dílů ve velmi krátké reakční době. Na stánku se představí také spoluvystavovatel ORCA machines.

Více informací

PRIMA POWER

PRIMA POWER je mezinárodní značka a přední odborník na stroje a systémy pro zpracování kovů. Její nabídka v tomto oboru je jedna z nejširších a pokrývá všechny aplikace: zpracování laserem, děrování, stříhání, ohýbání, automatizace. Prodejní a servisní sítě společnosti jsou aktivní ve více než 80 zemí s přímým zastoupením nebo skrz síť specializovaných dealerů. V současné době je na světě více než 14 000 nainstalovaných systémů od PRIMA POWER. Na MSV budou prezentovány tyto stroje – COMBI GENIUS (výkonné vysekávací centrum v kombinaci s laserovým řezáním s fiber laserem) a BCe SMART 2220 (poloautomatické ohýbací centrum, které zvýší vaši produktivitu).

Více informací

PROFIKA

Strojírenská firma PROFIKA s.r.o. vznikla v roce 1992. Od roku 1996 je výhradním zastoupením koncernu HYUNDAI WIA divize obráběcích a kovoobráběcích strojů pro Českou a Slovenskou republiku. V polovině roku 2004 rozšířila firma sortiment o dlouhotočné automaty švýcarského typu (Swiss-Type) dalšího jihokorejského výrobce HANWHA Precision Machinery. V současnosti se zabývá také vývojem a výrobou vlastních robotických buněk a automatizací na míru.

Více informací


Praktické informace o MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh a souběžně konané akce začínají na brněnském výstavišti v úterý 10. října 2023 a potrvají do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Nejvýhodnější vstupenky jsou k zakoupení online.

Koupit/registrovat vstupenku            Otevírací doba a parkování

Mohlo by se Vám líbit

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k […]

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH Inzerce Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH […]

Výroba autoprůmyslu nad předkrizovými hodnotami

V prvních dvou měsících 2024 bylo na linkách tuzemských výrobců osobních vozidel zkompletováno již celkem 263 028 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 22,3 %. […]