Obrábění

10. dubna 2018 00:38

MCAE s partnerem Desktop Metal uvádí na český trh kancelářský 3D tisk z kovu

Společnost MCAE Systems podepsala partnerskou smlouvu s americkou společností Desktop Metal o zastoupení jejích produktů pro český a slovenský trh. Přináší tak změnu způsobu výroby z kovu prostřednictvím jednoho z nejrychlejších 3D tiskových systémů na světě. Poprvé představí 3D tisk z kovu pro kancelářské prostředí a následně produkční systém pro sériovou výrobu, který bude ve svém odvětví skutečně revoluční.

Cílem společnosti Desktop Metal je zpřístupnit kovový 3D tisk globálním výrobcům, konstruktérům i technikům. Uvádí proto hned dva tiskové systémy, které pokrývají celý životní cyklus výrobku – od prototypu až po sériovou výrobu. Půjde tak o zásadní posun ve způsobu vývoje produktů i jejich uvádění na trh. S příchodem prvotřídních inovativních systémů DM Studio a DM Production se mění pravidla tradičních řešení pro výrobu z kovů. Dochází ke snížení nákladů a výraznému zvýšení rychlosti, bezpečnosti i kvality 3D tisku.

Společnost Desktop Metal vyvinula první kancelářský 3D tiskový systém pro rychlé prototypování z kovu – Desktop Metal Studio System – který je dnes desetkrát levnější než stávající technologie. Systém je kompletní platformou zahrnující jak tiskárnu, tak i vylepšenou sintrovací pec. Dohromady tato zařízení dokážou vyrobit složité a náročné geometrie 3D dílů vytištěných z kovu přímo v kanceláři.

Systém DM Studio

  • Eliminuje potřebu drahých průmyslových zařízení. Na rozdíl od tradičních procesů kovového 3D tisku nevyžaduje žádné nebezpečné prášky, žádné lasery ani manipulaci s řeznými nástroji. Systém DM Studio využívá technologii Bound Metal Deposition (BMD), což je patentovaný proces pro přesné a opakovatelné díly, podobný nejbezpečnějšímu a nejpoužívanějšímu procesu 3D tisku z plastů, technologii FDM (Fused Deposition Modeling).
  • Zjednodušuje 3D tisk z kovu. Systém DM Studio nevyžaduje žádné specializované operátory. Pro zjednodušení celého pracovního procesu využívá cloudový software, takže konstruktéři mohou hladce přejít z CAD softwaru k tisku dílů. Jednoduše oddělitelné podpory umožňují ruční vyjímání těchto nosných konstrukcí, zatímco výměnné tiskové zásobníky zajišťují bezpečnou a rychlou výměnu materiálu.
  • Výrazně zvyšuje všestrannost prototypů. Nekonvenční systém DM Studio je navržen tak, aby umožňoval výrobu prototypů ze stovek různých kovových slitin – stejných kovů, které se nyní obecně používají k sériové produkci dílů.

Pro výrobu tištěných kovových dílů ve velkém měřítku oznámila společnost Desktop Metal zahájení výroby nejrychlejšího 3D tiskového systému pro sériovou výrobu kovových dílů s vysokým rozlišením – DM Production System. Díky nové technologii SPJ (Single Pass Jetting) je DM Production System 100× rychlejší než dnešní laserové aditivní výrobní systémy. DM Production System tak zákazníkům zásadně sníží náklady na výrobu jednoho dílu ve srovnání s dnešními laserovými systémy a bude konkurenceschopný s technologiemi sériové výroby, jako je např. lití.

Společnost MCAE Systems již představila kovové díly tištěné systémem DM Studio ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v říjnu 2017. Technologie Desktop Metal nabízí zpracovatelskému průmyslu nový způsob, jak dosáhnout chytřejší, rychlejší a nákladově efektivnější výroby pomocí 3D tisku z kovu. Ať už jde o rychlé prototypování nebo výrobu v širším měřítku, řešení pro tisk kovových součástí, které je konkurenceschopné oproti tradičním výrobním procesům, jistě změní tvář automobilového designu i samotné výroby.

Deskop Metal Studio System

Systém DM Studio se bude na evropský trh dodávat v druhé polovině roku 2018, systém DM Production bude dostupný pro rezervace od května 2018.

Redakčně zpracováno z www.mcae.cz


O společnosti Desktop Metal

Společnost Desktop Metal, Inc., se sídlem v Burlingtonu, Massachusetts, zrychluje transformaci výroby svým řešením 3D tisku z kovu. Společnost byla založena v roce 2015 vedoucími pracovníky v oblasti moderní výroby, metalurgie a robotiky. Společnost se zabývá nevyřešenými problémy týkajícími se rychlosti, nákladů a kvality. Díky jejich řešení se kovový 3D tisk stává nezbytným nástrojem pro konstruktéry i výrobce po celém světě.


 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]