Obrábění

01. září 2015 00:27

LMT – EMO 2015 – DISCOVER EFFICIENCY

Skupina LMT Tools představí v Miláně inovace výrobků, jejichž cílem je zvýšení produktivity. Rychlejší, efektivnější a flexibilnější – požadavky na zpracování moderních konstrukčních materiálů jsou rozmanité. V hale 10, na stánku D12/E11 představíme různorodá řešení, s nimiž můžete dlouhodobě pozvednout výkonnost stávajících výrobních procesů. To se týká vysoce výkonného frézování a závitování, jakož i výroby ozubení, vrtání, vystružování a soustružení.

Odvalovací frézy SpeedCore jsou ještě výkonnější

Za typický příklad výroby ozubených kol orientovaných na výkon a sloužících například pro převodovky osobních automobilů můžeme považovat odvalovací frézu SpeedCore z produkce LMT Fette. Fréza je vyrobena ze zcela nového řezného materiálu, jehož vlastnosti se přibližují vlastnostem rychlořezné PM oceli a tvrdokovu. Zvláštním znakem tohoto materiálu je vyšší tepelná odolnost, což umožňuje dosažení výrazně vyšších hodnot řezu.

Skvělý výkon nástrojů, který charakterizoval nástroje do modulu 3,5 mm, jsme nyní přenesli také na ozubení větších modulů (obrázek 1). Pro ukázku provedení je k dispozici odvalovací fréza do modulu 20 (průměr 250 mm). Dosavadní povlakovací vrstva nanosféra 2.0 navíc dosáhla vyššího evolučního stupně, což opět zvyšuje výkon.

Obrázek 1: Odvalovací fréza SpeedCore na velké moduly

Válcování závitů nyní ještě rychleji

Systémy pro válcování závitů patří k významným klíčovým specializacím skupiny LMT Tools. Prokazatelnými přednostmi, které získají uživatelé při válcování závitů oproti těm, kteří závitují cestou oddělování třísek, jsou extrémně krátké doby zhotovení, a to při zachování nejvyšší pevnosti závitů, konstantní přesnosti rozměrů a skvělé jakosti povrchu.

Teprve před nedávnem byly na trh uvedeny kompletně nové a uživatelsky velmi příjemné axiální tvářecí hlavy EVOline z produkce LMT Fette. Teď již nastává další krok ve vývoji, a tím je chladícím prostředkem poháněné uzavírací zařízení KSE, které celý procesní čas potřebný k uzavření tvářecí hlavy redukuje (obrázek 2).

Obrázek 2: Nová axiální tvářecí hlava EVOline s adaptérem pro přívod chladicího
média k uzavíracímu zařízení KSE

Kopírovací fréza nejvyšší kvality

Obrábění načisto, např. při výrobě forem a zápustek, vyžaduje bezpečný průběh, dobrou jakost povrchu a dlouhé doby trvanlivosti, a to při vysokých rychlostech řezu. Nová kopírovací fréza HSCline SuperFinish2 z produkce LMT Kieninger zavádí přesně v těchto bodech nové standardy, a to především pro obrábění kalené oceli v rozmezí 56–65 HRC (obrázek 3).

Obrázek 3: Precizní
kopírovací fréza HSCline
SuperFinish2 na kalené
materiály

Obrázek 4: MultiEdge 2Feed mini pro nejvyšší úběr
materiálu

Nejvyšší úběr materiálu s malými vyměnitelnými břitovými destičkami

Úplnou novinkou v programu je fréza MultiEdge 2Feed mini z produkce LMT Fette (obrázek 4). Nová fréza s vyměnitelnými břitovými destičkami nalezne uplatnění při obrábění malých nebo středních dílů. Pozitivní geometrie malých vyměnitelných destiček umožňuje nejvyšší úběr třísky i u obráběcích center s nízkou výkonností. Vyměnitelné břitové destičky jsou nyní k dispozici také s teoretickým poloměrem zaoblení špičky o délce 2 mm a s takovým nosným tělem, jaké najdeme u válcové a šroubovací frézy.

www.lmt-tools.com

Mohlo by se Vám líbit

Chart Ferox a cirkulární ekonomika: Kompletní recyklace odpadu a nižší emise CO2 o 50%

Děčínská firma Chart Ferox je jednou z prvních strojírenských společností v Česku, která při nakládání s odpady funguje na principech cirkulární ekonomiky. Celý systém zavedla před dvěma lety. […]

Nový hladinoměr GENESIS: Revoluce v měření rozhraní hladin kapalin

Unikátní způsob měření rozhraní hladin kapalin s dosud nedosažitelnou přesností – to je nový hladinoměr GENESIS společnosti Magnetrol. Ten na český trh přináší strojírenská firma HENNLICH. […]

Povlaky nástrojů pro udržitelnější obrábění

~ Monolitní karbidové stopkové frézy s povlaky Zertivo™ 2.0 prodlužují životnost nástrojů ~ V posledních letech kladou výrobci velký důraz na udržitelnost. Podle průzkumu firem Schneider Electric […]