Obrábění

20. října 2019 12:10

Lampy s lupou – posviťte si na detail!

Lampy s lupou pro přesnou výrobu a laboratoře

Pevnou součástí sortimentu společnosti MTOOLS je nabídka průmyslového osvětlení strojů a pracovišť. Přesná strojírenská výroba, výroba malých a mikro součástek ve strojírenství, elektrotechnice, automobilovém a plastikářském průmyslu je charakterizována montáží malých až miniaturních komponentů a vysokými nároky na kvalitu výroby. Charakter této výroby často vyžaduje práci s průmyslovou lupou a bez vhodného osvětlení se také neobejde. Skloubení obou požadavků řeší spojení velké průmyslové lupy a kruhového zářivkového osvětlení do jednoho celku.

Jádrem hlavy svítilen všech typů je lupa o průměru 125 mm. Zvětšení čočky je 3,25 dioptrie, to znamená, že zvětšuje předměty 1,81x, což představuje ideální zvětšení pro dlouhodobou a opakovanou práci. Zvětšení je dostatečné i pro tak přesnou práci, jakou je osazování desek plošných spojů apod. Kruhový zdroj světla nabízí rovnoměrné osvětlení pracovního prostoru. Homogenní paprsek světla z kruhového zdroje navíc napomáhá eliminovat stín v oblasti pracovního prostoru, který je typický pro bodové zdroje. Všechny typy jsou vybaveny fluorescenční zářivkou vyvolávající dojem denního světla (COOL WHITE – studené bílé světlo). Zářivka je standardních rozměrů, případné náhradní zdroje lze sehnat v běžné síti prodejen nebo e-shopů. Lampa je ve standardu dodávána s namontovanou zářivkou (renomovaných značek jako PHILIPS apod.)

V nabídce naší společnosti najdete dva základní typy lamp s lupou. Společnou charakteristikou typů FP-30 MEB a FP-30 LEB je maximální robustnost provedení zaručující dlouhodobou životnost a stabilitu. Základem každé lampy je masivní kovové provedení. Variabilní kloubové rameno je tvořeno tuhým kovovým profilem umožňujícím zabudování citlivé elektroniky lampy přímo do ramene. Konstrukce lampy nabízí možnost nastavit lupu a zdroj světla prakticky v jakékoliv poloze v rozsahu délky ramene. Délka ramen MEB je 270 + 250 mm a LEB je 400 + 430 mm. Kovová hlava svítilny je opatřena rukojetí pro snadné nastavení ideálního úhlu osvětlení a pohledu. Spojení dílů ramene navzájem a napojení tělesa svítilny je zajištěno tuhými klouby, což zaručuje prostorovou stabilitu lampy a umožňuje časté a dlouhodobé přestavování. Upevnění lampy do pracovního prostoru je variabilní: buď je lampa upevněna pomocí upínacího šroubu na desku stolu (podobně jako u kancelářských lamp). Nebo ji lze napevno připevnit na libovolnou podložku pomocí 4 vrutů (vruty nejsou součástí dodávky).

Typ FP-30 MEB

 

Lampy jsou standardně dodávány s kabelem o délce 1,8 m, připojení je do sítě 230 V, lampy mají krytí IP 20.

Vybavení pracoviště našimi lampami s lupou umožní vašim pracovníkům eliminovat vysoké nároky na vizuální stránku práce a dostát tak stále vyšším nárokům na rychlost, přesnost a kvalitu produkce.

Vedle lamp s lupou nabízí naše společnost desítky typů LED a halogenových lamp pro osvětlení strojů a pracovišť také v náročné průmyslové výrobě, jakou představuje například obrábění (umístění přímo na obráběcí stroje), strojírenská výroba či automobilový průmysl.

Navštivte náš e-shop a posviťte si na detail!

www.mtools.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]