Obrábění

20. října 2019 12:10

Lampy s lupou – posviťte si na detail!

Lampy s lupou pro přesnou výrobu a laboratoře

Pevnou součástí sortimentu společnosti MTOOLS je nabídka průmyslového osvětlení strojů a pracovišť. Přesná strojírenská výroba, výroba malých a mikro součástek ve strojírenství, elektrotechnice, automobilovém a plastikářském průmyslu je charakterizována montáží malých až miniaturních komponentů a vysokými nároky na kvalitu výroby. Charakter této výroby často vyžaduje práci s průmyslovou lupou a bez vhodného osvětlení se také neobejde. Skloubení obou požadavků řeší spojení velké průmyslové lupy a kruhového zářivkového osvětlení do jednoho celku.

Jádrem hlavy svítilen všech typů je lupa o průměru 125 mm. Zvětšení čočky je 3,25 dioptrie, to znamená, že zvětšuje předměty 1,81x, což představuje ideální zvětšení pro dlouhodobou a opakovanou práci. Zvětšení je dostatečné i pro tak přesnou práci, jakou je osazování desek plošných spojů apod. Kruhový zdroj světla nabízí rovnoměrné osvětlení pracovního prostoru. Homogenní paprsek světla z kruhového zdroje navíc napomáhá eliminovat stín v oblasti pracovního prostoru, který je typický pro bodové zdroje. Všechny typy jsou vybaveny fluorescenční zářivkou vyvolávající dojem denního světla (COOL WHITE – studené bílé světlo). Zářivka je standardních rozměrů, případné náhradní zdroje lze sehnat v běžné síti prodejen nebo e-shopů. Lampa je ve standardu dodávána s namontovanou zářivkou (renomovaných značek jako PHILIPS apod.)

V nabídce naší společnosti najdete dva základní typy lamp s lupou. Společnou charakteristikou typů FP-30 MEB a FP-30 LEB je maximální robustnost provedení zaručující dlouhodobou životnost a stabilitu. Základem každé lampy je masivní kovové provedení. Variabilní kloubové rameno je tvořeno tuhým kovovým profilem umožňujícím zabudování citlivé elektroniky lampy přímo do ramene. Konstrukce lampy nabízí možnost nastavit lupu a zdroj světla prakticky v jakékoliv poloze v rozsahu délky ramene. Délka ramen MEB je 270 + 250 mm a LEB je 400 + 430 mm. Kovová hlava svítilny je opatřena rukojetí pro snadné nastavení ideálního úhlu osvětlení a pohledu. Spojení dílů ramene navzájem a napojení tělesa svítilny je zajištěno tuhými klouby, což zaručuje prostorovou stabilitu lampy a umožňuje časté a dlouhodobé přestavování. Upevnění lampy do pracovního prostoru je variabilní: buď je lampa upevněna pomocí upínacího šroubu na desku stolu (podobně jako u kancelářských lamp). Nebo ji lze napevno připevnit na libovolnou podložku pomocí 4 vrutů (vruty nejsou součástí dodávky).

Typ FP-30 MEB

 

Lampy jsou standardně dodávány s kabelem o délce 1,8 m, připojení je do sítě 230 V, lampy mají krytí IP 20.

Vybavení pracoviště našimi lampami s lupou umožní vašim pracovníkům eliminovat vysoké nároky na vizuální stránku práce a dostát tak stále vyšším nárokům na rychlost, přesnost a kvalitu produkce.

Vedle lamp s lupou nabízí naše společnost desítky typů LED a halogenových lamp pro osvětlení strojů a pracovišť také v náročné průmyslové výrobě, jakou představuje například obrábění (umístění přímo na obráběcí stroje), strojírenská výroba či automobilový průmysl.

Navštivte náš e-shop a posviťte si na detail!

www.mtools.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]