Obrábění

16. listopadu 2015 00:38

Jen o „železe“ to není…

Plánujete nákup CNC stroje a chcete dobře vybrat? Podle čeho se vlastně pozná dobrý CNC stroj? Podle značky? Parametrů? Ceny?

Je to jednoduché, ve výsledku je to vždy o produktivitě! Žádný vlastník stroje neřekne, že stroj je špatný, pokud je produktivní.

A co vlastně ovlivňuje produktivitu stroje?

Inzerce

Jste to Vy! Vy sami jste tím pomyslným řidičem a záleží jen na Vás, jestli pojedete jako pilot formule 1, nebo se „zetkem“ na zadním skle auta. Záleží na Vás, jestli do cíle dojedete nejkratší a nejrychlejší cestou, nebo pojedete po okreskách a než dojedete do cíle, tak 3× nabouráte.

Postavit pro výrobu tu nejlepší technologii a strategii obrobení je zásadní!

Mnohdy se jedná o mravenčí mnohahodinovou práci svědomitého programátora, který zkracuje každou vedlejší dráhu, každý zbytečný přejezd a hledá tu nejlepší strategii pro obrobení. Avšak tato mravenčí práce může z dlouhodobého hlediska proměnit každou ušetřenou vteřinu strojního času na milionové úspory.

Tak, program je „vypiplaný“, řezné podmínky jsou odladěné. Že už to lépe nepojede? Ale ano, pojede!

Náš svědomitý programátor totiž neví, a ani nemůže vědět, že právě přichází na trh nová řada progresivních nástrojů, karbidů s lepší životností, nových utvařečů na VBD, atd… Neví to právě proto, že celou tu dobu pečlivě a svědomitě připravoval a odlaďoval technologii, aby jeho výsledek byl co možná nejlepší. Pokud by to věděl, určitě by při tvorbě programu a technologie přemýšlel jinak a výsledný čas by byl zase o něco lepší.

Být „v obraze“ o novinkách v oblasti třískového obrábění je důležité!

A co vy? Jste si jisti, že používáte ty nejmodernější trendy v obrábění? Není možné aktuální strojní časy zkrátit? Třeba ne, ale co když ano… Odpovědi Vám může nabídnout právě GRUMANT s. r. o., díky zkušeným odborníkům, kteří zde pracují a dostávají informace o novinkách z první ruky od předních světových výrobců nástrojů pro obrábění.

Společnost SAMSUNG právě představuje novou modelovou řadu malých frézovacích center MCV400 a SM400. Ty doplňují úspěšné modely řady LCV. Pojďme společně podrobněji nahlédnout pod pokličku, co je vlastně nového…

SAMSUNG MCV 400

Jedná se o univerzální tříosé vertikální centrum, kde pohyb X/Y vykonává křížový stůl a Z vřeteno. Všechny osy jsou v lineárním vedení. Celá konstrukce stroje je litinová. Již ve standardu je stroj osazen vřetenem s 12 000 ot/min s upínacím kuželem BT40 (opce BBT40), zásobníkem nástrojů na 30 pozic s dvojitou rukou a středovým chlazením s tlakem 20 bar.

Již tyto základní parametry jsou dobrým předpokladem toho, že finální výsledek obrábění nebude limitovat stroj. Pro konkrétní aplikace je pak na vyžádání zákazníkem dostupné velké množství doplňkového příslušenství, kterým mohou být např. odměřování obrobku-nástroje, přídavná zařízení jako např. otočné stoly, doplňkové opce řídicího systému, atd…

Mozkem celého stroje je řídicí systém FANUC. V tomto konkrétním případě FANUC 0i-MD, který je zárukou plynulého běhu NC-kódu i při nejnáročnějších tvarových aplikacích.

MCV 400


GRUMANT Vám pomůže nalézt tu nejlepší technologii pro obrobení
a dodá ji na klíč třeba právě s Vaším novým frézovacím
nebo soustružnickým CNC centrem SAMSUNG!


MCV 400 – vnitřek stroje

SAMSUNG SM 400

SM 400

Rychle zahloubit, vrtat, závitovat. Především k tomu je určené nové vertikální závitovací centrum SM400. Tyto typy strojů se vyznačují především vysokou dynamikou s minimálními vedlejšími časy. Je to ideální řešení pro obrábění neželezných kovů v sériové výrobě, například v automobilovém průmyslu a velkosériových provozech. Základní kinematika je stejná jako u modelu MCV400, tzn. že pohyb X/Y vykonává křížový stůl a Z vřeteno. Hlavní konstrukční rozdíly nalezneme v použitém bubnovém zásobníku, vykonávajícím pohyb společně s vřetenem v ose Z a kapacitou 16 pozic, vysokootáčkovém vřetenu, které se již v základním provedení točí rychlostí až 20 000 ot./min v kombinaci s kuželem BBT30 (duální kontakt) a rychloposuvem dosahujícím až 60 m/min.U tohoto stroje je volitelný řídicí systém. Na výběr je ze dvou variant – Fanuc 0i-MD nebo Mitsubishi M70VA.

Vnitřek stroje SM 400

Základní parametry:

Popis Jednotka MCV 400 SM 400
Osové pojezdy X / Y / Z mm 770 / 430 / 510 530 / 400 / 350
Vzdálenost od stolu k vřetenu mm 130–640 150–500
Pracovní plocha – rozměr stolu mm 920 × 460 600 × 400
Nosnost pracovního stolu kg 500 200
Provedení stolu mm 18H8 / 125 / 3 × 14H8 / 125 / 3 ×
Otáčky vřetena (volitelné) ot/min 12 000 20 000
Výkon vřetena (kont. / 30min) kW 11 / 15 2,2 / 3,7
Max. kroutící moment na vřetenu Nm 95,1 11,8
Rychloposuv (X / Y / Z) m/min 36 / 36 / 30 60 / 60 / 60

 

Pokud máte zájem něco ve Vaší výrobě změnit, neváhejte nás kontaktovat!


Grumant tým je tu pro Vás!


GRUMANT s. r. o.
Bečovská 1435,
Praha 22-Uhříněves,
104 00 Praha 114
tel.: +420 283 870 731
fax: +420 283 870 733
obchod@grumant.cz
www.grumant.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]