Obrábění

01. září 2015 00:43

HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION

PKD nástroje lze nyní ekonomicky erodovat a ostřit na minimální ploše

Nový superkompaktní erodovací a brousicí stroj na pricipu „dva v jednom společnosti WALTER, osvědčený již 14 let, je určen speciálně k výrobě a ostření PKD nástrojů s průměrem do 165 mm a délkou do 185 mm (čelní obrábění), případně 255 mm (obrábění obvodu).

Na minimální ploše o pouhých 4,2 m² lze prostřednictvím HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION erodovat a/nebo brousit PKD nástroje – mimo jiné stopkové, profilové, kruhové a válcové frézy, stupňovité a zahlubovací nástroje a rovněž břitové destičky a břitové destičky s profilem. Ostření těchto nástrojů vyžaduje velký příkon. HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION má příkon 9 kW, čímž poskytuje jeden z nejvýkonnějších pohonů brusného vřetene na trhu. Stejně jako ostatní erodovací a brousicí stroje na principu „dva v jednom“ společnosti Walter je také HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION standardně vybaven zařízením DIAMOND-PLUS pro docílení optimálního břitu a optimální doby obrábění.

Rozšiřitelný

Stroj HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION je k dispozici rovněž s robotickým podavačem pro max. 72 HSK nástrojů, příp. max. 7 500 kruhových nástrojů (v závislosti na průměru) – perfektní úsporné řešení nevyžadující operátory pro vkládání nástrojů.

Inovace v souladu s trendem

Trend na trhu PKD nástrojů je jednoznačný. Letecký průmysl a kosmonautika stejně, jako automobilový průmysl, se spoléhají na lehké, avšak odolné materiály jako je například vysoce pevný hliník a plasty vyztužené uhlíkovými vlákny. Obrábění těchto materiálů vyžaduje nástroje s mimořádně tvrdými břity z polykrystalických diamantů (PKD) a komplexními geometriemi. Při navrhování těchto nástrojů je zde jasný trend: Nástroje jsou menší, ale zároveň geometricky složitější a neustále rozmanitější. Kromě toho by měly mít stroje na výrobu nástrojů z důvodu nákladů minimální nároky na prostor a krátkou dobu návratnosti jejich pořizovací ceny.

Vyvinutím brusky HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION přichází nyní WALTER s ideálním řešením: Je to stroj s optimálním poměrem cena-výkon, kterým lze na minimální ploše erodovat, ale také efektivně brousit tvrdokovy, a jehož výkonný a flexibilní software se dokonale hodí k výrobě nejběžnějších PKD nástrojů. Pro tento účel byl celosvětově osvědčený software pro broušení HELITRONIC TOOL STUDIO rozšířen nyní také o erodování. Živá 3D simulace, detekce kolizí a operace, jako je K-Land a variabilní šroubovice, představují jen několik příkladů nové flexibility programování PKD nástrojů. Neustálý vývoj HELITRONIC TOOL STUDIO ve společnosti Walter reaguje na požadavky zákazníků a technický pokrok v obrábění nástrojů. Díky tomu mohou firmy, které vyrábějí a brousí nástroje, využívat vždy optimálních strojních řešení, a to jak dnes, tak i do budoucna.

www.walter-machines.com

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]