Obrábění

01. září 2015 00:43

HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION

PKD nástroje lze nyní ekonomicky erodovat a ostřit na minimální ploše

Nový superkompaktní erodovací a brousicí stroj na pricipu „dva v jednom společnosti WALTER, osvědčený již 14 let, je určen speciálně k výrobě a ostření PKD nástrojů s průměrem do 165 mm a délkou do 185 mm (čelní obrábění), případně 255 mm (obrábění obvodu).

Na minimální ploše o pouhých 4,2 m² lze prostřednictvím HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION erodovat a/nebo brousit PKD nástroje – mimo jiné stopkové, profilové, kruhové a válcové frézy, stupňovité a zahlubovací nástroje a rovněž břitové destičky a břitové destičky s profilem. Ostření těchto nástrojů vyžaduje velký příkon. HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION má příkon 9 kW, čímž poskytuje jeden z nejvýkonnějších pohonů brusného vřetene na trhu. Stejně jako ostatní erodovací a brousicí stroje na principu „dva v jednom“ společnosti Walter je také HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION standardně vybaven zařízením DIAMOND-PLUS pro docílení optimálního břitu a optimální doby obrábění.

Rozšiřitelný

Stroj HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION je k dispozici rovněž s robotickým podavačem pro max. 72 HSK nástrojů, příp. max. 7 500 kruhových nástrojů (v závislosti na průměru) – perfektní úsporné řešení nevyžadující operátory pro vkládání nástrojů.

Inovace v souladu s trendem

Trend na trhu PKD nástrojů je jednoznačný. Letecký průmysl a kosmonautika stejně, jako automobilový průmysl, se spoléhají na lehké, avšak odolné materiály jako je například vysoce pevný hliník a plasty vyztužené uhlíkovými vlákny. Obrábění těchto materiálů vyžaduje nástroje s mimořádně tvrdými břity z polykrystalických diamantů (PKD) a komplexními geometriemi. Při navrhování těchto nástrojů je zde jasný trend: Nástroje jsou menší, ale zároveň geometricky složitější a neustále rozmanitější. Kromě toho by měly mít stroje na výrobu nástrojů z důvodu nákladů minimální nároky na prostor a krátkou dobu návratnosti jejich pořizovací ceny.

Vyvinutím brusky HELITRONIC DIAMOND EVOLUTION přichází nyní WALTER s ideálním řešením: Je to stroj s optimálním poměrem cena-výkon, kterým lze na minimální ploše erodovat, ale také efektivně brousit tvrdokovy, a jehož výkonný a flexibilní software se dokonale hodí k výrobě nejběžnějších PKD nástrojů. Pro tento účel byl celosvětově osvědčený software pro broušení HELITRONIC TOOL STUDIO rozšířen nyní také o erodování. Živá 3D simulace, detekce kolizí a operace, jako je K-Land a variabilní šroubovice, představují jen několik příkladů nové flexibility programování PKD nástrojů. Neustálý vývoj HELITRONIC TOOL STUDIO ve společnosti Walter reaguje na požadavky zákazníků a technický pokrok v obrábění nástrojů. Díky tomu mohou firmy, které vyrábějí a brousí nástroje, využívat vždy optimálních strojních řešení, a to jak dnes, tak i do budoucna.

www.walter-machines.com

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]