Obrábění

01. září 2015 00:35

Handtmann následuje trendy nových automatických řešení

Premiéra na EMO: Handtmann HBZ TR 80 s robotem KUKA řízeným prostřednictvím SINUMERIK – Run MyRobot/Machining

Handtmann A-Punkt Automation GmbH s centrálou v německém Baienfurtu je členem mezinárodní skupiny Handtmann s přibližně 3 300 zaměstnanci. Handtmann A-punkt, založený před více než 25 lety, vyvíjí a konstruuje obráběcí centra na obrábění profilů, univerzální obráběcí centra, obráběcí centra s vysokým pohyblivým portálem a horizontální obráběcí centra.

Široké spektrum aplikací výkonných 5osých HPC/HSC obráběcích center Handtmann sahá od frézovaných a soustružených součástí do průměru 1 300 mm, přes profily do délky 30 000 mm až po konstrukční součásti rozměrů 4 000 × 1 000 a 7 000 × 2 000 mm a velkorozměrové součásti o rozměrech 47 000 × 7 000 mm. Široké portfolio produktů umožňuje na míru šitá řešení pro obrábění složitých výrobků z hliníku, oceli, titanu a kompozitů. Řešení pro automatizaci procesů jsou možná u jakékoliv řady strojů Handtmann. A tak i pro nejmenší řadu strojů – HBZ Trunnion přináší Handtmann další možnosti řešení automatizace.

Od uvedení řady HBZ Trunnion na trh v roce 2012 se možnosti aplikací 5osých HPC horizontálních obráběcích center HBZ Trunnion soustavně rozšiřovaly vzhledem k rozměrům výrobků (max.  850, 1 300, 1 700 mm), materiálům (hliník, ocel, titan) a výrobním oblastem (letecký průmysl, výroba modelů, forem a nástrojů, automobil. průmysl, energetika). Stroje jsou úspěšně provozovány v nejrůznějších odvětvích a zemích. Na letošním EMO Handtmann představí nový pohled na rozsah použití a flexibilitu aplikací řady strojů HBZ Trunnion: automatizaci HBZ Trunnion 80 s průmyslovým 6osým robotem KUKA KR 600 FORTEC řízeným prostřednictvím Siemens CNC – SINUMERIK s Run MyRobot/Machining. Popsaná inovace je výsledkem společného vývoje strategických partnerů KUKA a Siemens se společností Handtmann jako zákazníkem, který jej uvede na trh.

V souvislosti s průmyslovým trendem stálého zvyšování produktivity strojů pro naše zákazníky je řada HBZ Trunnion rozšířena o automatizační řešení pomocí robotu. Hospodárný systém vyjímání dílů a jejich následných dokončovacích operací zajišťuje flexibilní a dynamickou výrobu – optimálně řízenou kombinací dvou ovládacích prvků Siemens CNC – SINUMERIK 840D sl a KUKA KR C4. Proto může být celá výrobní buňka s robotickou automatizací snadno ovládána prostřednictvím řídicího panelu Siemens na HBZ Trunnion a robotické mechanismy jsou zakomponovány do konceptu stroje a výrobních procesů. Řízení Siemens SINUMERIK zajišťuje strojní obsluze intuitivní nastavení a programování výrobní buňky bez požadavků na speciální znalosti ohledně robotů. Tato světová novinka, kterou Handtmann představí na letošním EMO, umožní manipulaci materiálu a jeho opracování pomocí robotické automatizace na bázi ovládání SINUMERIC. Současně s obráběním ve stroji mohou být prováděny dokončovací operace jako vrtání, kartáčování, odjehlování a leštění, a to i u dílů s maximální hmotností 600 kg. Díky optimálnímu využití stupňů volnosti robotu a dokončovacím operacím dílů uvnitř bezpečně vymezeného prostoru výrobní jednotky není garantována pouze maximální flexibilita, ale také maximální využitelnost HBZ Trunnion 80. Tímto řešením – inteligentní robot a automatizace na bázi SINUMERIK – zajišťuje Handtmann z jednoho zdroje svým zákazníkům kratší obráběcí časy a snížené náklady na výrobu dílce. Dalším výsledkem je vysoké využití stroje a vřetene při současném obrábění v 5osách s vysokou přesností i u velmi složitých dílů.

www.hbz-trunnion.de


Navštivte firmu Handtmann na veletrhu EMO v hale 11, stánek F14 a sami se přesvěčte o HBZ Trunnion 80 s robotickou automatizací založenou na SINUMERIK, která je jen jednou z mnoha možností automatizace obráběcích center Handtmann a která může optimalizovat vaše procesy.


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]