Obrábění

16. listopadu 2015 00:33

GrindTec 2016: Rostoucí zájem asijských podnikatelů

Znatelně roste zájem asijských firem v oboru brousicí techniky na výstavě GrindTec. Stále více vystavovatelů z Číny, Koreje, Japonska Taiwanu vidí v GrindTecu perfektní platformu pro prezentaci svých produktů. Požadavek na objem výstavní plochy firem z těchto zemí roste.

Do větší výstavní plochy investují i velcí výrobci z Německa, Itálie a Švýcarska, kteří také investují více prostředků do výstavby svých expozic. Aktuálně registruje veletržní správa více jak 470 přihlášených firem. Je tedy jen otázkou času, kdy bude překonán rekordní počet vystavovatelů – 520 z posledního, zatím největšího GrindTecu v roce 2014. Růst bude veletrh každopádně, a to v poměru prodané plochy. Ta je pořadatelem veletrhu – AFAG Messen und Ausstellungen GmbH – naplánována na 42 000 m², což je o 5 000 m² více než při předchozím rekordním ročníku.

Všichni vedoucí podnikatelé v oboru brousicí techniky budou v Augsburgu u toho!

Nejdůležitější podnikatelé branže objednali svou účast již s předstihem a právě tyto firmy citelně rozšířily své expozice. Pro mnohé z nich je GrindTec nejvýznamnějším veletrhem. Dosahují zde špičkových prodejních výsledků. Na posledním GrindTecu v roce 2014 označilo 75 % oslovených firem prodejní výsledky jako „velmi dobré“ nebo „dobré“, dalších 17 % vystavovatelů označilo prodejní výsledky jako „uspokojivé“.

Pronájem plochy je možný i po uzávěrce

Již týdny běží na plné obrátky rozplánování veletržních hal na jednotlivé expozice. Největší vystavovatelé již znají umístění svých expozic. Přesto se v nabídce ojediněle objevují menší plochy pro další příchozí vystavovatele, i když už začíná být v halách pomalu těsno. Proto by měli případní zájemci o účast na veletrhu kontaktovat pořadatele co nejdříve, aby mohli předložit své požadavky na umístění. Podmínky účasti najde každý zájemce na domovské stránce veletrhu GrindTec: www.grindtec.de. Vedoucí projektu veletrhu upozorňuje, že při objednávce plochy je třeba vyjmenovat plánované exponáty. Tato informace, bez které se nelze na GrindTecu 2016 účastnit, je důležitá mimo jiné pro propagaci celé veletržní akce.

Odborným garantem veletrhu je FDPW Fachverband Deutscher Präzisions Werkzeugschleifer e.V. – Odborný svaz německých výrobců precizní brousicí techniky.

www.grindtec.de

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]