Obrábění

06. září 2016 00:36

EcoCCompact od Dürr Ecoclean

Nový prostorově úsporný systém pro čištění uhlovodíky a modifikovanými alkoholy

S EcoCCompactem vytvořil Dürr Ecoclean univerzální systém pro čištění dílů a ochranu před korozí s nehalogenními uhlovodíky a modifikovanými alkoholy. Nástupce Compactu 80 C/P nabízí širokou škálu možností od rychlého odmašťování až po sofistikované aplikace, které jsou v souladu s náročnými požadavky na čistotou. Inovativní technologie zaručují maximální účinnost čištění a cílené snižování nákladů na jednotku (dávka/díl). Kromě toho, že je nový EcoCCompact velmi kompaktní a snadno ovladatelný, také dobře vypadá a má skvělou cenu.

Systém EcoCCompact může pracovat za úplného vakua pomocí nehalogenních uhlovodíků nebo modifikovaných alkoholů (polárních rozpouštědel) a je snadná změna z jednoho rozpouštědla na jiné.


Univerzálnost pro maximální efektivitu a cílené
snižování nákladů na čištění průmyslových dílů.

Inzerce


Malé a střední podniky se často potýkají s problémem spolehlivě a efektivně plnit různé druhy čištění s jedním čistícím systémem. Rychlé procesní časy, vysoká dostupnost stroje a uživatelská přívětivost jsou stejně nezbytné jako krátké dodací termíny a ochrana životního prostředí. S ohledem na tuto skutečnost Dürr Ecoclean navrhl univerzální EcoCCompact, který nahrazuje model Compact 80 C/P. Tento systém pracuje na základě úplného vakua s nehalogenními uhlovodíky nebo modifikovanými alkoholy (polárními rozpouštědly) a je snadná změna z jednoho rozpouštědla na jiné.

Nový přístup k univezálnímu čištění dílů

Dobře promyšleným konceptem a velkým množstvím standardních možností se EcoCCompact snadno přizpůsobuje specifickým požadavkům dané společnosti např. od přípravného přes střední až po jemné čištění. S půdorysem jen 4 000 × 1 600 × 2 700 mm (d × š × v) prostorově úsporná skříň pojme jeden,dva nebo tři tanky pro čištění a ochranu před korozí. Dva nebo tři tanky mohou být také přidány později např. v případě, že se zvýší požadavky na čistotu dílů nebo je požadována ochrana před korozí. Každý tank má své vlastní energeticky úsporné záplavové čerpadlo s proměnlivou frekvencí hnací jednotky, stejně jako samostatný filtrační obvod. Navržený kombinovaný filtrační systém umožňuje použití pytlových nebo svíčkových filtrů dle potřeby.

Kromě toho může být EcoCCompact přizpůsoben různým velikostem dávek. Pracovní prostor je navržen pro dávky o velikosti až 530 × 320 × 200 mm (d × š × v). Alternativně mohou být instalovány do pracovní komory se stejným půdorysem koše s výškou 250 mm. Toto nejen zvyšuje propustnost, ale také snižuje náklady na čištění dílů.

Navíc je nový systém pozoruhodně adaptibilní v provozu. Přes moderní ovládací HMI panel s dotykovou obrazovkou a srozumitelnými piktogramy lze snadno přepínat provozní režim z čištění na ochranu proti korozi a naopak, jak je vyžadováno. Díky integrované vizualizační jednotce se sledování procesu stává intuitivní a mnohem jednodušší.

Díky třem záplavovým tankům a četným standardním možnostem se může EcoCCompact dokonale přizpůsobit specifickým požadavkům uživatele. Může být použit od přípravného a středního až po finální čištění a ochranu před korozí.

Maximální účinnost čištění s nižšími náklady na jednotku

Dürr Ecoclean využil v EcoCCompactu bohaté zkušenosti a inovativní technologie z jiných systémů, aby zlepšil kvalitu čištění a zároveň snížil náklady. Otáčení v pracovní komoře je ovládáno hnací jednotkou s proměnnou frekvencí. To umožňuje, že pohyb koše je přizpůsoben čištění dílů, a tak optimalizuje proces. Kromě toho mohou být díly specificky umístěny v pracovním prostoru tak, aby bylo zajištěno dosažení kritické oblasti, nebo aby tekutina odtékala před sušením ve vakuu. Pokročilé parní odmašťování respective oplachování slouží také k optimalizaci pracovního procesu. Touto funkcí jsou olejové nečistoty odsávány přímo do destilační jednotky. To minimalizuje hromadění oleje v rozpouštědle nebo nečistot v záplavovém tanku a tak zlepšuje kvalitu procesní tekutiny.

Pro snížení neproduktivních časů má EcoCCompact efektivní čerpadla a velkoprůměrové potrubí. Provozní náklady se snižují také pomocí frekvenčně řízených záplavových čerpadel a recyklovaného tepla z destilačního procesu. Další výhodou nového kompaktního systému je možnost chlazení vodou nebo vzduchem. EcoCCompact je přesvědčivý také atraktivním poměrem ceny a výkonu a vysoká úroveň standardizace zajišťuje krátké dodací lhůty.


Dürr Ecoclean spol. s r. o.
Martin Filipi, Sales Manager
T: +420 601 300 096
martin.filipi@ecoclean.durr.com
www.durr-ecoclean.com/cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]