Obrábění

07. září 2016 00:49

Dialog 3000Skylla

ERP systém Dialog 3000Skylla

Již 20 let pomáhá zefektivňovat firemní procesy ve stovkách výrobních podniků. Informační systém z dílny české firmy Control je komplexním řešením pro jakýkoliv podnik z oblasti strojírenství, plastikářství či potravinářství apod.

Naším prvořadým cílem je navrhnout takové řešení prostřednictvím informačního systému Dialog 3000Skylla, které pokryje celý průběh zakázky firmou. Sledujeme její průběh od přijetí obchodním oddělením, přes kalkulaci, rezervaci materiálu na skladě a samotné zaplánování výroby, sledujeme také skutečný čas strávený na zakázce a spotřebovaný materiál. Kdykoliv lze zpětně dohledat pracovníky, kteří na dané zakázce pracovali a také jaký materiál byl použit.

Samotná výroba je zahájena sejmutím čárového kódu z průvodky na terminálu umístěném na pracovišti. Od té chvíle je evidován čas strávený na dané zakázce. Pro usnadnění práce s výkresovou dokumentací lze umístit na dílně tzv. infoboxy – zobrazovací terminály.

V rámci předepsaných kontrolních postupů pro jednotlivé operace jsou pro zaznamenávání výsledků kontrol používány PDA terminály a tabletové infoboxy s aktuální dokumentací. Díky šaržování a knihovnám atestů v Dialogu 3000Skylla jsme schopni po ukončení výroby vystavit pro každý kus jeho vlastní rodný list.

Klademe důraz na komplexnost informací a jejich provázanost v systému.

Drumel a Co. s. r. o.

Společnost Drumel a Co. se zabývá kovovýrobou a obráběním kovů. Nasazením informačního systému došlo k zefektivnění logistiky ve vazbě na objednávky a zakázky realizované na základě výrobních plánů. Další oblastí je propojení konstrukčního oddělení na TPV a zajištění tak správného procesního řízení. Na dílnách jsou umístěny snímací terminály pro snímání operací.

Pomocí modulu DDT (Document Driver Tools) je ve společnosti Drumel řízena konstrukční dokumentace, její vydávání do výroby a práce s archivem. Ekonomika firmy je řízena účetním modulem informačního systému Dialog 3000Skylla.

Ve společnosti Drumel a Co. jsou pro pracovníky OTK k dispozici tablety s aplikací pro provádění technické kontroly. OTK pracovník má k dispozici výkresovou dokumentaci pro porovnání se skutečným výrobkem a rovnou zaznamenává výsledek provedené kontroly.


Přemýšlíte o pořízení informačního systému?
Kontaktujte nás a my Vám přijedeme ukázat jedno z nejpropracovanějších výrobních řešení na českém a slovenském trhu.


Control spol. s r. o.
Dukelská 559
Šenov u Nového Jičína
T: +420 606 717 203
katerina.hurakova@control.cz
www.control.cz


Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]