Obrábění

21. května 2019 08:45

Chladicí mazivo rhenus TU 446 – vyrobeno pro proměnlivé podmínky obrábění a náročné materiály

Inovativní výrobek společnosti Rhenus Lub neobsahuje symboly nebezpečí a uživatelům umožňuje snadnou údržbu

Moderní výroba znamená, že i při časté změně obráběcích operací a u obtížně zpracovatelných materiálů lze vždy dosahovat nejlepších výsledků. Aby to bylo možné, musí tomuto účelu vyhovovat i chladicí mazivo. Jako specialista na chladicí maziva se společnost Rhenus Lub při vývoji výrobků vždy umí vcítit do postavení uživatele, neboť jen tak může rozpoznat požadavky, pro něž lze následně nacházet řešení. Výsledkem nejnovějšího vývoje je rhenus TU 446. Toto chladicí mazivo, které lze míchat s vodou, spojuje vše, co je pro uživatele v moderním provozu rozhodující: vysokou flexibilitu z hlediska rozsahu obráběných dílů a materiálů a také jednoduchou manipulaci během provozu. To neznamená jen mimořádnou uživatelskou přívětivost jeho inovativní složení také aktivně napomáhá k úspoře nákladů.

Flexibilní a výkonné: chladicí mazivo rhenus TU 446 je optimálně koncipováno pro střídající se způsoby výroby, například při obrábění mosazných výčepních kohoutů. (foto: www.rhenuslub.de)

Univerzální chladicí mazivo pro větší výkon a nižší zatížení

Dnes frézování oceli, zítra vrtání hliníku: mazivo rhenus TU 446 je předurčeno pro všechny výrobní podniky, k jejichž každodenním výrobním úkolům patří často se měnící oblasti použití a obrábění různých materiálů. Bez problémů je možné i efektivní obrábění barevných kovů a jiných materiálů citlivých na vznik skvrn. Kvalitní chladicí mazivo je optimální pro flexibilní výrobu, současně je také mimořádně výkonné absolutně výhodná kombinace, která se u uživatelů těší nejvyšší oblibě. Toho si je vědoma i Daniela Kleinmann, vedoucí produktového managementu chladicích maziv: „V podobě našeho produktu rhenus TU 446 dokazujeme, že rozmanité možnosti využití a vysoký výkon mohou jít ruku v ruce. Uživatelé nemusí z ničeho slevovat a díky našemu chladicímu mazivu těží z velmi nízkých nákladů na údržbu. Díky zařazení do třídy nízkého ohrožení vody 1 se také výrazně zjednodušuje skladování a vše, co je spojené s manipulací během provozu.

Zvláštní složení kapaliny rhenus TU 446 vytváří nejen nejlepší předpoklady pro čisté stroje a obrobky bez reziduí, ale zvyšuje i objem výroby. „Díky všestranně spolehlivému výrobku také důsledně uplatňujeme požadavky na vysokou úroveň ochrany životního a pracovního prostředí, což jsou dva nejdůležitější požadavky naší doby. Bez piktogramů GHS, látek neobsahujících SVHC a látek uvolňujících formaldehyd je rhenus TU 446 optimální alternativou k výrobkům na bázi sekundárních aminů. To znamená: žádné omezení zákonnými požadavky a jednoduše více bezpečnosti při použití“, říká dále Daniela Kleinmann.

Všestranný výrobek rhenus TU 446 přesvědčuje svou možností využití u širokého spektra materiálů a je vhodný zejména pro ocel, nerezovou ocel, barevné kovy, litinu a titan. (foto: www.rhenuslub.de)

Účinná optimalizace nákladů

Moderní chladicí mazivo s všestranným použitím rhenus TU 446 se navíc ukazuje jako účinný optimalizátor nákladů, jak vysvětluje Meinhard Kiehl, marketingový ředitel, produktový management: „Jako kontaktní partner v průmyslovém odvětví opakovaně zjišťujeme, že se často sledují jen čisté náklady na maziva. To je však zjednodušený pohled. Kvalitní chladicí mazivo, jako je rhenus TU 446, kladně ovlivňuje i jiné nákladové faktory. Použití našeho nového univerzálního výrobku s nenáročnou údržbou nejenže prodlužuje interval výměny nástrojů a strojů, ale zařazení do třídy ohrožení vody 1 umožňuje také nekomplikované uskladnění chladicího maziva. To uživatelům aktivně napomáhá k úsporám nákladů.

Vysoce kvalitní chladicí mazivo celkově přesvědčuje díky svému širokému spektru použití. Protože je vhodné pro ocel, nerezovou ocel, barevné kovy, litinu a titan, činí z něj jeho specifické složení ideální obráběcí kapalinu zejména pro materiály, které jsou citlivé na vznik skvrn, například měď či hliník: Výrobek minimalizuje nebezpečí koroze a zbarvení. Také byla úspěšně testována jeho snášenlivost u polyuretanových a lakových nátěrů. Je možné ho používat rovněž při nízké tvrdosti vody, i za takových podmínek je chladicí mazivo dlouhodobě stabilní. Rhenus TU 446 je tak dokonalý, snadno použitelný výrobek udržující nízké náklady na údržbu a maximalizující flexibilitu.


O společnosti Rhenus Lub

Společnost Rhenus Lub je mezinárodně operující dodavatel systému speciálních maziv a procesních řešení pro opracování a obrábění kovů. Podnik založený v roce 1882 v Mönchengladbachu vyvíjí a vyrábí chladicí maziva pro náročná třísková obrábění mísitelná i nemísitelná s vodou, dále pak speciální výrobky pro tváření speciální tuky a oleje pro mazání valivých ložisek a dalších průmyslových komponent. K zákazníkům patří podniky z odvětví výroby strojů, automobilů a jejich subdodavatelé, dále výrobci valivých ložisek, potravinářský průmysl, ale i letectví a kosmonautika.
Jako inovační lídr společnost Rhenus Lub nadprůměrně investuje do výzkumu a vývoje. Touto oblastí se zabývá více než 20 procent zaměstnanců. Společnost Rhenus Lub je svými dceřinými společnostmi a zahraničními zastoupeními přítomna ve více než 40 státech.


www.ecool-group.cz

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]