Nástrojárna

16. listopadu 2017 00:17

ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE

Firma ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a. s. se sídlem ve Zlíně je největším výrobcem frézovacích nástrojů v České republice a patří mezi renomované evropské výrobce především v oblasti výroby fréz z rychlořezných ocelí. Aktuální šíře vyráběného sortimentu fréz z HSS ocelí nemá mezi evropskými výrobci konkurenci.

Tradiční výroba a nové zaměření

Firma se specializuje na výrobu fréz a dalších nástrojů na třískové obrábění kovů. Důležitou součástí firemní nabídky je rovněž poskytování služeb tepelného zpracování nástrojových ocelí.

Nosnými produkty ve výrobě nástrojů jsou standardizované (DIN) a speciální frézy, vyráběné ze 4 kvalitativních úrovní rychlořezných ocelí (HSSE-PM, HSSCo8, HSSCo5, HSS). Nejdynamičtější růst zaznamenává v posledních letech sortiment tvrdokovových nástrojů. Investice do nových technologií postupně rozšiřují možnosti výroby speciálních nástrojů dle požadavků zákazníků, jež v současné době spotřebují přibližně 20 % výrobních kapacit.

Investice do technologické základny

Firma výrazně posílila výrobní kapacity zejména v oblasti broušení, kde má aktuálně k dispozici zejména 6 CNC brusek Walter, 6 brousicích center JUNKER, 2 CNC brusky ANCA, 3 brusky ROLLOMATIC a CNC brusku STUDER.

V soustružnických operacích firma využívá 2 soustruhy Traub pro přípravu polotovarů fréz, a to až do průměru 250 mm u kotoučových fréz. Dále se využívají 4 soustruhy S 50 ze ZPS Zlín. Navýšení výrobních kapacit v oblasti polotovarů zajistí nový CNC soustruh MANURHIN od výrobce TAJMAC – ZPS. Plánovaná výrobní kapacita tak pro nadcházející rok 2018 naroste na cca 500 tis. kusů nástrojů.

Divize Kalírna nabízí

  • Vakuové kalení a popouštění nástrojových ocelí, nerezových kalitelných ocelí a rychlořezných ocelí
  • Kapilární pájení s využitím Ni pájek
  • Všechny způsoby žíhání ocelí
  • Plazmovou nitridaci, karbonitridaci a oxidaci ve vakuu
  • Kryogenní zpracování

Uvedené operace probíhají v kalicích pecích SCHMETZ a KOPP a v nitridační peci RÜBIG, samozřejmě podpořené technologickým poradenstvím ke splnění požadavků zákazníka na výsledné vlastnosti konkrétních dílců a nástrojů.

Celkové investice firmy do výrobních technologií za uplynulé 4 roky přesáhly 120 mil. Kč.

Školicí středisko

Nejvýznamnějším krokem firmy v letošním roce je vybudování firemního školicího střediska ve spolupráci se zlínskou Střední průmyslovou školou polytechnickou – COP. Cílem je zejména společná výuka studentů školy jak při praktických dílenských činnostech, tak při programování a simulacích broušení s využitím softwarů, dodaných od spolupracujících výrobců CNC brusek ANCA, JUNKER, ROLLOMATIC a WALTER. Celou investici ve výši cca 8 milionů Kč firma zaplatila z vlastních zdrojů.


ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a. s.
třída Tomáše Bati 5334
760 01 Zlín
Tel.: +420 576 777 510
info@zps-fn.cz
www.zps-fn.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]