Nástrojárna

06. června 2016 00:50

Vysokorychlostní obrábění s Velocity 5 ™ od firmy FIDIA

Vysoká rychlost a přesnost při obrábění komplexních povrchů jsou nejvíce známé a uznávané vlastnosti FIDIA CNC řídicích systémů. Roky pečlivé a úzké spolupráce s významnými koncovými uživateli a výrobci obráběcích strojů umožňují být FIDII na špici CNC technologie pro komplexní frézování povrchů.

Velocity 5 ™ je dalším významným krokem v rychlosti a zlepšení kvality. Tento systém je k dispozici na současných řadách FIDIA řídicích systémech a může být instalován jako retrofit na mnoha z těch, které jsou již v provozu.

Inzerce

FIDIA představuje Velocity 5 ™ jakou novou techniku pro řízení os, která výrazně zlepšuje výkonnost stroje ve 3osém, stejně jako v 5osém obrábění. S Velocity 5 ™ je zpracování dráhy nástroje založeno na nových algoritmech, které zvyšují dynamické chování stroje a zajišťují lepší dokončování a hladší povrch, přestože je dráha nástroje mírně nepravidelná.

Mercedes Test Výrobní čas
Bez Velocity 5 00:31:46
S Velocity 5 00:24:53
% -22,75 %

 

Ať už je operace jakákoliv, hrubovací, polodokončovací nebo dokončovací, výhody jsou zásadní:

  • snížení času frézování na 3D profilech (průměrná úspora je 15 až 20%, v některých případech až 30–40%),
  • zlepšení kvality obrobeného povrchu,
  • rychlejší provedení v oblastech s malými poloměry,
  • jednotný způsob chování stroje v obou směrech frézování,
  • hladké pohyby os stroje díky nové technice řízení akcelerace,
  • jednoduché použití, s jedním parametrem (DYNA) může operátor zvolit vyšší přesnost nebo rychlejší posuv.

Díky implementaci algoritmů Velocity 5 ™ je možné použít vyšší řezné parametry, které významně zkracují výsledný čas.

Vylepšená plynulost pohybů je okamžitě pozorovatelná: kritické oblasti s velkým počtem bodů jsou projety konstantní rychlostí a změny směru jsou rychlé a provedeny bez váhání. Zamýšlené trajektorie se vykreslují s přesností na nejvyšší rychlosti posuvu. Konečným výsledkem je vynikající kvalita dokončeného povrchu a bezkonkurenční doba procesu.

Video V5 Aplikace V5

 

Kromě toho, že instalace Velocity 5 ™ sníží mechanické namáhání obráběcího stroje a opotřebení nástroje, vede také k vyšší ziskovosti z provozu zařízení.


ing.šimůnek – obchodní zastoupení
Jevanská 23
CZ-100 00 PRAHA 10
Tel.: +420 274 776 017
Tel.: +420 602 201 504
info@ingsimunek.cz
www.ingsimunek.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]