Nástrojárna

06. června 2016 00:50

Vysokorychlostní obrábění s Velocity 5 ™ od firmy FIDIA

Vysoká rychlost a přesnost při obrábění komplexních povrchů jsou nejvíce známé a uznávané vlastnosti FIDIA CNC řídicích systémů. Roky pečlivé a úzké spolupráce s významnými koncovými uživateli a výrobci obráběcích strojů umožňují být FIDII na špici CNC technologie pro komplexní frézování povrchů.

Velocity 5 ™ je dalším významným krokem v rychlosti a zlepšení kvality. Tento systém je k dispozici na současných řadách FIDIA řídicích systémech a může být instalován jako retrofit na mnoha z těch, které jsou již v provozu.

Inzerce

FIDIA představuje Velocity 5 ™ jakou novou techniku pro řízení os, která výrazně zlepšuje výkonnost stroje ve 3osém, stejně jako v 5osém obrábění. S Velocity 5 ™ je zpracování dráhy nástroje založeno na nových algoritmech, které zvyšují dynamické chování stroje a zajišťují lepší dokončování a hladší povrch, přestože je dráha nástroje mírně nepravidelná.

Mercedes Test Výrobní čas
Bez Velocity 5 00:31:46
S Velocity 5 00:24:53
% -22,75 %

 

Ať už je operace jakákoliv, hrubovací, polodokončovací nebo dokončovací, výhody jsou zásadní:

  • snížení času frézování na 3D profilech (průměrná úspora je 15 až 20%, v některých případech až 30–40%),
  • zlepšení kvality obrobeného povrchu,
  • rychlejší provedení v oblastech s malými poloměry,
  • jednotný způsob chování stroje v obou směrech frézování,
  • hladké pohyby os stroje díky nové technice řízení akcelerace,
  • jednoduché použití, s jedním parametrem (DYNA) může operátor zvolit vyšší přesnost nebo rychlejší posuv.

Díky implementaci algoritmů Velocity 5 ™ je možné použít vyšší řezné parametry, které významně zkracují výsledný čas.

Vylepšená plynulost pohybů je okamžitě pozorovatelná: kritické oblasti s velkým počtem bodů jsou projety konstantní rychlostí a změny směru jsou rychlé a provedeny bez váhání. Zamýšlené trajektorie se vykreslují s přesností na nejvyšší rychlosti posuvu. Konečným výsledkem je vynikající kvalita dokončeného povrchu a bezkonkurenční doba procesu.

Video V5 Aplikace V5

 

Kromě toho, že instalace Velocity 5 ™ sníží mechanické namáhání obráběcího stroje a opotřebení nástroje, vede také k vyšší ziskovosti z provozu zařízení.


ing.šimůnek – obchodní zastoupení
Jevanská 23
CZ-100 00 PRAHA 10
Tel.: +420 274 776 017
Tel.: +420 602 201 504
info@ingsimunek.cz
www.ingsimunek.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]