Nástrojárna

06. června 2016 00:50

Vysokorychlostní obrábění s Velocity 5 ™ od firmy FIDIA

Vysoká rychlost a přesnost při obrábění komplexních povrchů jsou nejvíce známé a uznávané vlastnosti FIDIA CNC řídicích systémů. Roky pečlivé a úzké spolupráce s významnými koncovými uživateli a výrobci obráběcích strojů umožňují být FIDII na špici CNC technologie pro komplexní frézování povrchů.

Velocity 5 ™ je dalším významným krokem v rychlosti a zlepšení kvality. Tento systém je k dispozici na současných řadách FIDIA řídicích systémech a může být instalován jako retrofit na mnoha z těch, které jsou již v provozu.

FIDIA představuje Velocity 5 ™ jakou novou techniku pro řízení os, která výrazně zlepšuje výkonnost stroje ve 3osém, stejně jako v 5osém obrábění. S Velocity 5 ™ je zpracování dráhy nástroje založeno na nových algoritmech, které zvyšují dynamické chování stroje a zajišťují lepší dokončování a hladší povrch, přestože je dráha nástroje mírně nepravidelná.

Mercedes Test Výrobní čas
Bez Velocity 5 00:31:46
S Velocity 5 00:24:53
% -22,75 %

 

Ať už je operace jakákoliv, hrubovací, polodokončovací nebo dokončovací, výhody jsou zásadní:

  • snížení času frézování na 3D profilech (průměrná úspora je 15 až 20%, v některých případech až 30–40%),
  • zlepšení kvality obrobeného povrchu,
  • rychlejší provedení v oblastech s malými poloměry,
  • jednotný způsob chování stroje v obou směrech frézování,
  • hladké pohyby os stroje díky nové technice řízení akcelerace,
  • jednoduché použití, s jedním parametrem (DYNA) může operátor zvolit vyšší přesnost nebo rychlejší posuv.

Díky implementaci algoritmů Velocity 5 ™ je možné použít vyšší řezné parametry, které významně zkracují výsledný čas.

Vylepšená plynulost pohybů je okamžitě pozorovatelná: kritické oblasti s velkým počtem bodů jsou projety konstantní rychlostí a změny směru jsou rychlé a provedeny bez váhání. Zamýšlené trajektorie se vykreslují s přesností na nejvyšší rychlosti posuvu. Konečným výsledkem je vynikající kvalita dokončeného povrchu a bezkonkurenční doba procesu.

Video V5 Aplikace V5

 

Kromě toho, že instalace Velocity 5 ™ sníží mechanické namáhání obráběcího stroje a opotřebení nástroje, vede také k vyšší ziskovosti z provozu zařízení.


ing.šimůnek – obchodní zastoupení
Jevanská 23
CZ-100 00 PRAHA 10
Tel.: +420 274 776 017
Tel.: +420 602 201 504
info@ingsimunek.cz
www.ingsimunek.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]