Nástrojárna

06. června 2016 00:50

Vysokorychlostní obrábění s Velocity 5 ™ od firmy FIDIA

Vysoká rychlost a přesnost při obrábění komplexních povrchů jsou nejvíce známé a uznávané vlastnosti FIDIA CNC řídicích systémů. Roky pečlivé a úzké spolupráce s významnými koncovými uživateli a výrobci obráběcích strojů umožňují být FIDII na špici CNC technologie pro komplexní frézování povrchů.

Velocity 5 ™ je dalším významným krokem v rychlosti a zlepšení kvality. Tento systém je k dispozici na současných řadách FIDIA řídicích systémech a může být instalován jako retrofit na mnoha z těch, které jsou již v provozu.

FIDIA představuje Velocity 5 ™ jakou novou techniku pro řízení os, která výrazně zlepšuje výkonnost stroje ve 3osém, stejně jako v 5osém obrábění. S Velocity 5 ™ je zpracování dráhy nástroje založeno na nových algoritmech, které zvyšují dynamické chování stroje a zajišťují lepší dokončování a hladší povrch, přestože je dráha nástroje mírně nepravidelná.

Mercedes Test Výrobní čas
Bez Velocity 5 00:31:46
S Velocity 5 00:24:53
% -22,75 %

 

Ať už je operace jakákoliv, hrubovací, polodokončovací nebo dokončovací, výhody jsou zásadní:

  • snížení času frézování na 3D profilech (průměrná úspora je 15 až 20%, v některých případech až 30–40%),
  • zlepšení kvality obrobeného povrchu,
  • rychlejší provedení v oblastech s malými poloměry,
  • jednotný způsob chování stroje v obou směrech frézování,
  • hladké pohyby os stroje díky nové technice řízení akcelerace,
  • jednoduché použití, s jedním parametrem (DYNA) může operátor zvolit vyšší přesnost nebo rychlejší posuv.

Díky implementaci algoritmů Velocity 5 ™ je možné použít vyšší řezné parametry, které významně zkracují výsledný čas.

Vylepšená plynulost pohybů je okamžitě pozorovatelná: kritické oblasti s velkým počtem bodů jsou projety konstantní rychlostí a změny směru jsou rychlé a provedeny bez váhání. Zamýšlené trajektorie se vykreslují s přesností na nejvyšší rychlosti posuvu. Konečným výsledkem je vynikající kvalita dokončeného povrchu a bezkonkurenční doba procesu.

Video V5 Aplikace V5

 

Kromě toho, že instalace Velocity 5 ™ sníží mechanické namáhání obráběcího stroje a opotřebení nástroje, vede také k vyšší ziskovosti z provozu zařízení.


ing.šimůnek – obchodní zastoupení
Jevanská 23
CZ-100 00 PRAHA 10
Tel.: +420 274 776 017
Tel.: +420 602 201 504
info@ingsimunek.cz
www.ingsimunek.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]