Nástrojárna

06. června 2018 00:46

Spoluvystavovatelé na Zákaznických dnech strojírenské firmy TAJMAC-ZPS, a. s.

O průběhu Zákaznických dnů ve strojírenské firmě TAJMAC-ZPS, a. s ., se můžete dočíst v reportáži, kterou rovněž najdete v tomto časopise. Zde jsme dali prostor některým spoluvystavovatelům, aby nám v krátkosti popsali, jaké novinky prezentovali na Zákaznických dnech v TAJMACU-ZPS.

Walter CZ s. r. o.

Na Zákaznických dnech firma Walter CZ s. r. o. představila jak standardní nabídku obráběcích nástrojů, tak i novinky pro rok 2018, které jsou v prodeji od 1. května 2018. Jako novinka byla představena aplikace Walter appCom, nový způsob, jak efektivně používat výrobní data. S aplikací Walter appCom nabízí Walter výrobcům strojů a průmyslovým firmám vlastní platformu pro individuální „aplikace“, přesněji: speciální softwarový modul pro výrobní prostředí. Cílem je umožnit transparentní používání stroje, odhalení a vyčerpání potenciálů optimalizace.

Aplikace Walter appCom v reálném propojení se strojem – ukázka Tajmac ZPS Zákaznické dny

DEK TECHNIK spol. s r. o.

Na Zákaznických dnech v TAJMAC–ZPS firma Dek TECHNIK vystavovala nástrojový, skladový a výdejní systém Toolbox české produkce, který může být sestaven dle individuálních požadavků zákazníka a díky tomu může nabídnout příjemný poměr cena/ výkon. Vystavovaný model Toolboxu kombinuje různé velikosti zásuvek i jednotlivých pozic a je v kompletní konfiguraci dostupný pro zapůjčení.

Výdejní systém Toolbox české produkce

ELESA+GANTER CZ s. r. o.

Firma ELESA+GANTER prezentovala průřez širokým sortimentem normalizovaných dílů, určených pro široké spektrum strojního průmyslu a další průmyslové obory. Jednou z novinek byl systém ELEROLL – Modulární pojezdové dráhy. Jedná se systém, který lze využít k vytvoření dopravních tratí k různým účelům: podávací, vykládací pásy atd. Dále bylo prezentováno 6 řad výrobků „elecolors“.

Příklad použití ELEROLL

Pramet Tools, s. r. o.

Na Zákaznických dnech TAJMAC–ZPS 2018 byly představeny nové nástroje pro HFC frézování BNGX10, které jsou vhodné pro frézování většiny materiálových skupin. Těmito nástroji byl vyhrubován základní tvar nerezové lopatky parní turbíny. Pro další hrubování byl použit nástroj ZP20ER-R a pro dokončení PPH1000-CL1. Jedná se o kulové nástroje pro přesné dokončování tvarů. Ukázka byla předváděna na stroji MCFV1260+4osa Nikken.

Fréza SBN10

Hoffmann Nürnberg GmbH Qualitätswerkzeuge

Spoluvystavovatelem na Zákaznických dnech TAJMAC–ZPS byla i společnost Hoff mann Group, systémový partner pro kvalitní nářadí. Návštěvníkům byly představeny mimo jiné inovativní produkty vlastní prémiové značky GARANT, mezi které patřil upínací systém s nulovým bodem GARANT ZeroClamp a nové produkty v sortimentu jako 5osý upínač GARANT Xpent a konturograf GARANT CM1.

Specialisté Hoffmann Group poskytují poradenské služby

ISCAR ČR s. r. o.

ISCAR ČR s. r. o. se Zákaznických dnů firmy TAJMAC–ZPS zúčastňuje již řadu let. Je to pro nás již taková tradice, ale také stále větší příležitost potkat se se svými zákazníky a v klidu s nimi projednat nejen jejich pracovní potřeby, ale najde se i chvilka na neformální stránku rozhovoru. To samozřejmě osobním vztahům se zákazníky jen prospívá. Letos jsme se ve své exhibici soustředili na předvedení nástrojů pro obrábění tvarových ploch. Ať pro oblast formařiny, tak i pro oblast výroby lopatek oběžných kol. Částečně jsme již veřejnost upozornili na otvírání nové kampaně nástrojů řady LOGIQ, která bude naplno spuštěna v listopadu 2018.

Stopkové frézy lOGIQ4FEED patří do nové řady nástrojů firmy ISCAR. Jsou to hrubovací nástroje určené pro výrobu forem a zápustek a obecně pro obrábění tvarových ploch při vysokých posuvech.

Stopkové frézy lOGIQ4FEED firmy ISCAR

LINTECH, spol. s r. o.

Firma Lintech se na Zákaznických dnech prezentovala kompaktní laserovou stanicí vlastní výroby, která slouží pro rychlý a precizní popis kovových, plastových nebo lakovaných komponent. V základní sestavě je již PC, monitor, klávesnice, bezpečnostní krytování, navigační pointer, výškový pointer a osa Z. Základní popisovací plocha 110 × 110 mm lze zvětšit až na 170 × 170 mm.

Martin Vlk, technicko-obchodní poradce firmy Lintech

MRM Machinery s. r. o.

Firma je výhradním zástupcem italské firmy PAMA SPA (horizontální vyvrtávací stroje). Do TAJMACU firma MRM Machinery dodala paletové horizontální obráběcí centrum SPEEDMAT HP, které TAJMAC používá na velmi přesné dokončovací obráběcí operace. Stroj má řadu technických benefitů, například uložené vyvrtávací vřeteno na hydrostatice, vřeteník je uložen také na hydrostatickém vedení, ve vřeteníku je přímý pohon bez převodovky, který se projeví zejména ve vyšší kvalitě opracovaného povrchu a v rychlosti závitování. Na informačním stánku bylo představeno celé výrobní portfolio PAMy , tzn. horizontky, velké portálové stroje a portálové multifunkční stroje, které umí i vertikální soustružení.

Horizontální obráběcí centrum s paletizací SPEEDRAM HP

SCHUNK Intec s. r. o.

Na Zákaznických dnech byly představeny produkty z upínací techniky – např. upínací systém nulového bodu VERO-S NSE3 138-V1-T, NSEmini, svěráky KSC 2, KSX, hydraulický upínač nástrojů TENDO-E compact, a z uchopování například luneta, lineární modul, chapadlo PGN-plus P a další.

Stroj MCG1000 5xt byl osazený sklíčidlem Rota S-flex 700 firmy SCHUNK

GÜHRING, s. r. o.

Na Zákaznických dnech TAJMAC–ZPS firma Gühring s. r. o. prezentovala zejména své projektové oddělení (zpracování technologií obrábění na nové obrobky, optimalizace stávající výroby). Dále byl představen nový Systém mikrosoustružení a zapichování a nové katalogy Vrtání, Frézování, Závitování s rozšířeným sortimentem.

Firma Gühring s. r. o. na Zákaznických dnech

protechnik systems s. r. o.

Tato firma vystavovala na Zákaznických dnech upínací systém nulového bodu Lang, automatizaci Viceloader pro zakládání obrobků do stroje (využití pro obsluhu CNC – strojů bez potřeby přítomnosti pracovníka), dílenské vozíky pro vybavení výrobních prostor a dílen, filtrační systémy pro obráběcí stroje – odsávání olejové mlhoviny a aerosolu, včetně separace.

Automatizace

Renishaw s. r. o.

Kromě standardního portfolia obrobkových a nástrojových sond firma Renishaw pro návštěvníky připravila praktickou ukázku měření formy skenovací sondou SPRINT na stroji MCV2318. Velké množství sejmutých dat poskytuje dokonalou představu o velikosti, poloze a tvaru součásti. Skenovací technologie SPRINT přináší zcela nové možnosti pro řízení procesu obrábění.

Stánek firmy Renishaw s praktickou ukázkou měření formy skenovací sondou SPRINT na stroji MCV2318

Blum-Novotest, s. r. o.

Na stroji MCG1000 Blum-Novotest, s. r. o., společně s firmou Tajmac-ZPS představila laserovou sondu LC52 Digilog určenou pro měření kompletního nástrojového spektra multifunkčních obráběcích center. Sonda pracuje s analogovým signálem a posunuje přesnost a spolehlivost měření nástroje do nové dimenze. Reaguje tím na požadavky automatických výrobních procesů ve smyslu Industry 4.0.

Blum laserová sonda LC52 DIGILOG

WEMAC spol. s r. o.

Firma WEMAC spol. s r. o., dlouhodobý a tradiční partner firmy TAJMAC-ZPS a. s. v oblasti odsávání a filtrace, vystavovala na Zákaznických dnech inovované modely úspěšných dynamických odlučovačů FILTERMIST, které slouží pro odsávání a filtraci olejové mlhoviny a emulzního aerosolu. Těmito odlučovači osazuje TAJMAC-ZPS svá obráběcí centra a soustruhy řady MANURHIN. WEMAC spol. s r. o. filtrační systémy FILTERMIST dodává již od roku 2000 a v současné době je v České republice v provozu již více než 10 000 těchto výkonných, ale kompaktních a cenově přijatelných separátorů.

Odlučovače S-400 na soustruzích MANURHIN KMX-532

WNT Česká republika s. r. o.

WNT představila nový doplňkový katalog, který zahrnuje všechny produkty představené od vydání současného katalogu, ale zároveň i několik novinek. Patří sem například nový rohový frézovací systém s oboustrannou destičkou o velikosti 9 mm, excentrická pouzdra pro destičkové vrtáky nebo rozšíření rodiny nástrojů s povlaky DRAGONSKIN o mikrofrézy. Prezentace probíhala také u dlouhotočných automatů, pro které nabízí WNT kompletní sortiment nejen nástrojů, ale i kleštin pro upínání a podávání materiálu.

Stánek firmy WNT na letošních Zákaznických dnech

Redakce za využití materiálů oslovených firem

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]