Nástrojárna

29. dubna 2024 11:56

Společnost Continental získává specialistu na výrobu forem pro nákladní a speciální pneumatiky

  • Společnost EMT s.r.o Púchov se s účinností od 2. dubna 2024 stala součástí podnikatelských aktivit společnosti Continental v oblasti pneumatik.
  • Akvizicí této společnosti se doplnilo portfolio společnosti Continental o technologii výroby forem.
  • „Mýt vlastní odborné znalosti pro všechny druhy forem je významnou strategickou výhodou, vzhledem k nestabilní ekonomické situaci na celém světě,“ sdělil Dr. Bernhard Trilken, ředitel Výroby a logistiky divize Pneumatiky společnosti Continental.

Společnost Continental získala specialistu na výrobu forem – společnost EMT s.r.o., se sídlem v Púchově na Slovensku. Všechny aktiva společnosti EMT s.r.o., která byla dlouhodobým dodavatelem společnosti Continental se převedli s účinností od 2. dubna 2024 na společnost Continental. Výrobce pneumatik uzavřel dohodu s vlastníky společnosti EMT s.r.o., kterým většinovým majitelem je společnosti Dynamic Desig se sídlem v Rumunsku. Společnost Continental převzala taktéž všech 107 zaměstnanců, kteří mají odborné znalosti a zkušenosti ve výrobě forem. Další podrobnosti dohody nebyly zveřejněné. Společnost EMT s.r.o. je výrobcem speciálních forem, hlavně pro nákladní a speciální pneumatiky. Společnost se ve své výrobě specializuje především na frézování forem z oceli. Akvizicí společnosti EMT s.r.o., společnost Continental zkompletuje svoje portfolio technologií výroby forem. Výrobce pneumatik Continental může od tohoto momentu v případě potřeby vyrábět formy na všechny druhy pneumatik. Prvním významným krokem v tomto směru bylo převzetí českého výrobce forem, společnost VFC v roce 1993, jež byla součástí společnosti Continental Barum s.r.o. a německého výrobce – společnost A-Z Formers v roce 2015.

Inzerce

„Díky akvizici společnosti EMT s.r.o. můžeme v oblasti výroby forem v případě potřeby postupovat zcela nezávisle. Mít vlastní odborné znalosti pro všechny druhy forem je významnou strategickou výhodou, vzhledem na nestabilní ekonomickou situaci na celém světě,“ sdělil Dr. Bernhard Trilken, ředitel Výroby a logistiky divize Pneumatiky společnosti Continental.

Formy se používají při konstrukci pneumatik, jakou součást lisování plášťů. V tomto kroku výroby se surová guma přemění na pružný a elastický materiál. Pomocí forem získává pneumatika požadovanou stabilitu a tvar.

 „Jsme skutečně nadšeni z posílení technologií, které nám přinesla společnost EMT s.r.o. do portfolia Continentalu. Společnost EMT s.r.o. je naším dlouhodobým partnerem, díky čemu je vztah s Continentalem velmi blízký,“ doplnila Julia Sadrina, která je celosvětově zodpovědná za výrobu forem a strojních zařízení pro pneumatiky společnosti Continental.

Společnost Continental neustále investuje do digitalizace a automatizace svých výrobních aktivit ve 20 výrobních závodech a 16 vývojových pobočkách na celém světě. Důraz klade na výzkum a vývoj inovativních technologií, alternativních surovin, ekologickou výrobu, jako i proces neustálého zlepšování se v celkové efektivitě logistiky. Nejpozději do roku 2050 se výrovce pneumatik snaží dosáhnout 100procentní neutralitu v celém svém hodnotovém řetězci.

 


Continental AG

Společnost Continental vyvíjí průkopnické technologie a služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu osob a jejich zboží. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a dopravu. V roce 2023 dosáhla společnost Continental obratu ve výši 41,4 miliardy eur a v současné době zaměstnává přibližně 200 000 lidí v 56 zemích a trzích.

Díky řešením pneumatik je mobilita bezpečnější, chytřejší a udržitelnější. Její prémiové portfolio zahrnuje pneumatiky pro osobní automobily, nákladní automobily, autobusy, dvoukolky a speciální pneumatiky, jakož i chytrá řešení a služby pro vozové parky a prodejce pneumatik. Společnost Continental poskytuje špičkový výkon již více než 150 let a je jedním z největších výrobců pneumatik na světě. Ve fiskálním roce 2023 dosáhl sektor skupiny Pneumatiky tržeb ve výši 14 miliard eur. Divize pneumatik společnosti Continental zaměstnává 56 000 lidí po celém světě a má 20 výrobních a 16 vývojových závodů.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Matador, Semperit a General Tire.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]