Nástrojárna

16. listopadu 2017 00:14

Nové vertikální obráběcí centrum a mikroúderové značicí zařízení v CNC Bednář

Společnost CNC Bednář s. r. o. v srpnu zakoupila mikroúderové značicí zařízení Technomark Multi4 umožňující značit různé druhy materiálů ve vysoké kvalitě. Značit lze sklo, keramiku, plasty i ocel až do tvrdosti 63 HRC.

Mikroúderový značicí stroj Technomark Multi4 používá k optimalizaci značení systém IDI (Intelligent Driving Impact). Program mikroúderové jednotky elektronicky vyrovnává případnou změnu vzdálenosti mezi značeným dílcem a značicím nástrojem.

Elektromagneticky poháněný mikroúderový stroj má větší zdvih hrotu (vzdálenost od značeného předmětu 2–10 mm), což umožňuje značení kulatin o malých průměrech. Vyznačuje se relativně tichým chodem oproti pneumatickým mikroúderovým systémům.

V září firma rozšířila svůj rozsáhlý výrobní strojový park o nové vertikální obráběcí centrum MCFV 2080.

Pojezdy:

– Osa X (pracovní stůl) 2 030 mm
– Osa Y (křížový suport) 810 mm
– Osa Z (vřeteník) 810 mm
– Maximální zatížení 3 000 kg
– Planetová převodovka
– Vřeteno ISO 50, výkon 25 kW při krout. momentu 764 Nm

Je to vysoce produktivní stroj pro komplexní třískové obrábění.

Společnost CNC Bednář s. r. o. realizuje od konce roku 2016 do září 2018 projekt s názvem „Pořízení tříosého a pětiosého CNC frézovacího centra“. Stroj je užíván pro obrábění rozměrově větších dílů a pomohl firmě vyřešit nedostatečnou výrobní kapacitu v oblasti CNC obrábění. Díky tomuto stroji se strojový park firmy rozrostl již na 9 center, z toho dvě centra na obrábění rozměrných dílů.

Společnost CNC Bednář s. r. o. je zaměřena na výrobu vývojových součástí, vstřikovacích forem a dalších prototypových zařízení. Je to moderní firma s plně se rozvíjejícím výrobním programem, strojním vybavením a klientelou rozvětvenou po celé ČR.

Redakčně zpracováno z www.cncbednar.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]