Nástrojárna

26. srpna 2022 09:42

Nové série přístrojů ZOLLER »genius«

Pět nových expertů na měření nástrojů

Firma ZOLLER nabízí již řadu let pro nejnáročnější postupy měření a kontroly řezné geometrie v oblasti třískových nástrojů to správné řešení. S novou sérií přístrojů se sjednotil design pěti přístrojů:»genius«, »titan«, »threadCheck«, »edgeControl« a »3dCheck«. Těchto pět expertů splňuje speciální požadavky zákazníků, jako je např. měření mikro-geometrie a závitů, 3D-digitalizace nebo hloubková analýza opotřebení a vyštípnutí řezné hrany.

Inzerce

Špičková měřicí technika – nový »genius«
Nový »genius« splňuje jako univerzální měřicí stroj všechny požadavky – přes rychlou kontrolu jednotlivých geometrií až po plně automatické a na obsluze nezávislé měření více jak 100 parametrů na standardních a malých nástrojích. Nová multifunkční násvitová kamera „DualCam“ garantuje díky 8 LED segmentům perfektní osvětlení a je ideálním řešením pro kombinované 2D a 3D měření geometrií. To uživateli zajišťuje vysokou absolutní a opakovatelnou přesnost u všech měření.

design nové řady přístrojů »genius«

»titan« – šampion s maximální přesností
CNC řízený multi-senzorový měřicí systém, uložení tělesa přístroje na základně tlumící vibrace nebo automatická nivelace garantuje, že přístroj »titan« je ideálním řešením pro měření a kontrolu přesných nástrojů, měření mikrogeometrie nebo měření rektifikace řezné hrany.

»titan« – univerzální velikán ve své třídě

»threadCheck« – měření geometrií závitových nástrojů
Tam, kde tradiční měřicí technika naráží na své hranice, začíná »threadCheck«. Díky šesti CNC řízeným osám a výklopnému ramenu s multi-senzorovou optikou »orthoScan« lze vedle nástrojů pro třískové obrábění všeho druhu měřit i nástroje se stoupáním, jako jsou závitníky nebo závitové frézy.

»3dCheck« – skenování, digitalizace a analýza komplexních nástrojů
»3dCheck« odkrývá nové dimenze měření nástrojů, přičemž zůstává univerzální, vysoce přesný a jednoduchý na obsluhu. Spojuje přednosti optického 3D měření, CNC řízeného přístroje a plně automatického průsvitového měření.

multifunkční násvitová kamera »DualCam« – perfektní osvětlení pro kombinaci 2D a 3D měření

»titan« – univerzální velikán ve své třídě
Uplatnění přístroje je obzvláště v reverzním inženýrství, kontrole kvality nebo inspekci nástroje. Intuitivní software umožňuje 3D data exportovat ve standardizovaném formátu do CAD systému zákazníka.

»edgeControl« – rychlé a plně automatické rozeznání poškození řezné hrany na všech břitech nástroje
Pro rychlou a přesnou kontrolu vyštípnutí nebo opotřebení řezné hrany byl vyvinut přístroj »edgeControl« s 3D senzorem. Sensor plně automaticky vyrovná řeznou hranu a digitalizuje ve 3D dráhu pojezdu os. Následná analýza 3D modelu probíhá plně automaticky a je možné ji na přání manuálně přizpůsobit.

»orhoScan« – výklopné rameno s multisenzorovou optikou, ideální pro měření tvarů nástrojů se stoupáním

Kamerové zpracování obrazu a ovládací software »pilot 4.0«

Jedinečný ovládací software »pilot 4.0« umožňuje nové řadě přístrojů »genius« plně automatické měření nástrojů, určení všech důležitých parametrů geometrií a protokolování výsledků – a je úplně jedno, jak je daný nástrojů komplexní. Velkým ulehčením pro uživatele je využití měřicích programů »pilot 4.0« se samo-vysvětlujícími ovládacími prvky, včetně moderního ovládacího konceptu.

optický 3D-senzor pro skenování různých objektů a generování reálného a detailního 3D modelu

Správa brusných kotoučů – pro perfektní přehled
Se správou brusných kotoučů lze nejenom měřit pakety brusných kotoučů, ale lze mít i systematickou a hospodárnou kontrolu. Z rozsáhlé databáze brusných kotoučů lze stiskem tlačítka vybrat a individuálně upravit ten správný kotouč. Modul skladu nabízí uživateli neustálý přehled o všech kotoučích, celých paketech a veškerém příslušenství – přímo na monitoru ve virtuálních 3D skladových místech.

správa brusných kotoučů v softwaru »pilot 4.0«

Optimalizace procesu s digitálními naměřenými daty
Požadavky výrobců nástrojů a ostříren se postupně zvyšují. 100% kontrola, zpětné dohledání všech výrobních kroků a procesní bezpečnost patří stále častěji ke standardním postupům. Základem pro tyto požadavky jsou rozhraní ZOLLER, která umožňují bezproblémové postupy, nabízí nový potenciál úspor a pomáhají při zvyšování produktivity. Z brusného programu brusky umí měřicí přístroj ZOLLER díky rozhraní vygenerovat plně automatický měřicí program. Změřená data lze pak podle typu a nastavení rozhraní poslat buď do programovacího systému nebo vrátit data brusce a korigovat brusný program.
Tímto se redukují časy na programování a prostoje strojů na minimum. Díky pro obsluhu přívětivému ovládacímu konceptu dojde k zamezení případných chyb, a tím k časovým i finančním úsporám.

Měřicí technika 4.0 – μm-přesnost a vzájemná propojenost
Díky sesíťování všech brusných procesů ve výrobě se zvýší potencionál měřicích přístrojů ZOLLER a celý brusný proces lze digitalizovat, což podstatně zvyšuje přehlednost a rychlost procesu nejen opakované výroby.

měřicí technika ZOLLER – vzájemně propojené přístroje sítí

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]