Nástrojárna

26. srpna 2022 09:42

Nové série přístrojů ZOLLER »genius«

Pět nových expertů na měření nástrojů

Firma ZOLLER nabízí již řadu let pro nejnáročnější postupy měření a kontroly řezné geometrie v oblasti třískových nástrojů to správné řešení. S novou sérií přístrojů se sjednotil design pěti přístrojů:»genius«, »titan«, »threadCheck«, »edgeControl« a »3dCheck«. Těchto pět expertů splňuje speciální požadavky zákazníků, jako je např. měření mikro-geometrie a závitů, 3D-digitalizace nebo hloubková analýza opotřebení a vyštípnutí řezné hrany.

Špičková měřicí technika – nový »genius«
Nový »genius« splňuje jako univerzální měřicí stroj všechny požadavky – přes rychlou kontrolu jednotlivých geometrií až po plně automatické a na obsluze nezávislé měření více jak 100 parametrů na standardních a malých nástrojích. Nová multifunkční násvitová kamera „DualCam“ garantuje díky 8 LED segmentům perfektní osvětlení a je ideálním řešením pro kombinované 2D a 3D měření geometrií. To uživateli zajišťuje vysokou absolutní a opakovatelnou přesnost u všech měření.

design nové řady přístrojů »genius«

»titan« – šampion s maximální přesností
CNC řízený multi-senzorový měřicí systém, uložení tělesa přístroje na základně tlumící vibrace nebo automatická nivelace garantuje, že přístroj »titan« je ideálním řešením pro měření a kontrolu přesných nástrojů, měření mikrogeometrie nebo měření rektifikace řezné hrany.

»titan« – univerzální velikán ve své třídě

»threadCheck« – měření geometrií závitových nástrojů
Tam, kde tradiční měřicí technika naráží na své hranice, začíná »threadCheck«. Díky šesti CNC řízeným osám a výklopnému ramenu s multi-senzorovou optikou »orthoScan« lze vedle nástrojů pro třískové obrábění všeho druhu měřit i nástroje se stoupáním, jako jsou závitníky nebo závitové frézy.

»3dCheck« – skenování, digitalizace a analýza komplexních nástrojů
»3dCheck« odkrývá nové dimenze měření nástrojů, přičemž zůstává univerzální, vysoce přesný a jednoduchý na obsluhu. Spojuje přednosti optického 3D měření, CNC řízeného přístroje a plně automatického průsvitového měření.

multifunkční násvitová kamera »DualCam« – perfektní osvětlení pro kombinaci 2D a 3D měření

»titan« – univerzální velikán ve své třídě
Uplatnění přístroje je obzvláště v reverzním inženýrství, kontrole kvality nebo inspekci nástroje. Intuitivní software umožňuje 3D data exportovat ve standardizovaném formátu do CAD systému zákazníka.

»edgeControl« – rychlé a plně automatické rozeznání poškození řezné hrany na všech břitech nástroje
Pro rychlou a přesnou kontrolu vyštípnutí nebo opotřebení řezné hrany byl vyvinut přístroj »edgeControl« s 3D senzorem. Sensor plně automaticky vyrovná řeznou hranu a digitalizuje ve 3D dráhu pojezdu os. Následná analýza 3D modelu probíhá plně automaticky a je možné ji na přání manuálně přizpůsobit.

»orhoScan« – výklopné rameno s multisenzorovou optikou, ideální pro měření tvarů nástrojů se stoupáním

Kamerové zpracování obrazu a ovládací software »pilot 4.0«

Jedinečný ovládací software »pilot 4.0« umožňuje nové řadě přístrojů »genius« plně automatické měření nástrojů, určení všech důležitých parametrů geometrií a protokolování výsledků – a je úplně jedno, jak je daný nástrojů komplexní. Velkým ulehčením pro uživatele je využití měřicích programů »pilot 4.0« se samo-vysvětlujícími ovládacími prvky, včetně moderního ovládacího konceptu.

optický 3D-senzor pro skenování různých objektů a generování reálného a detailního 3D modelu

Správa brusných kotoučů – pro perfektní přehled
Se správou brusných kotoučů lze nejenom měřit pakety brusných kotoučů, ale lze mít i systematickou a hospodárnou kontrolu. Z rozsáhlé databáze brusných kotoučů lze stiskem tlačítka vybrat a individuálně upravit ten správný kotouč. Modul skladu nabízí uživateli neustálý přehled o všech kotoučích, celých paketech a veškerém příslušenství – přímo na monitoru ve virtuálních 3D skladových místech.

správa brusných kotoučů v softwaru »pilot 4.0«

Optimalizace procesu s digitálními naměřenými daty
Požadavky výrobců nástrojů a ostříren se postupně zvyšují. 100% kontrola, zpětné dohledání všech výrobních kroků a procesní bezpečnost patří stále častěji ke standardním postupům. Základem pro tyto požadavky jsou rozhraní ZOLLER, která umožňují bezproblémové postupy, nabízí nový potenciál úspor a pomáhají při zvyšování produktivity. Z brusného programu brusky umí měřicí přístroj ZOLLER díky rozhraní vygenerovat plně automatický měřicí program. Změřená data lze pak podle typu a nastavení rozhraní poslat buď do programovacího systému nebo vrátit data brusce a korigovat brusný program.
Tímto se redukují časy na programování a prostoje strojů na minimum. Díky pro obsluhu přívětivému ovládacímu konceptu dojde k zamezení případných chyb, a tím k časovým i finančním úsporám.

Měřicí technika 4.0 – μm-přesnost a vzájemná propojenost
Díky sesíťování všech brusných procesů ve výrobě se zvýší potencionál měřicích přístrojů ZOLLER a celý brusný proces lze digitalizovat, což podstatně zvyšuje přehlednost a rychlost procesu nejen opakované výroby.

měřicí technika ZOLLER – vzájemně propojené přístroje sítí

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]