Nástrojárna

22. března 2023 08:18

Nové řady řezacích a tvářecích závitníků Seco zajistí vysokou všestrannost i nákladovou efektivitu

Společnost Seco Tools rozšířila své portfolio řešení pro obrábění závitů o novou produktovou skupinu řezacích a tvářecích závitníků.

Závitník, jenž dokonale sedne
Nový a všestranný sortiment produktů přináší nástroje tří výkonnostních úrovní, což výrobcům umožňuje vybrat to nákladově nejefektivnější řešení pro konkrétní aplikaci. Díky kombinaci špičkových řezných materiálů, pokročilých povlaků a speciálně upravených ostří obrábějí nástroje Seco přesné závity při vynikajícím odvodu třísek, kratších seřizovacích časech i delší životnosti.

„Díky novému programu řezacích a tvářecích závitníků nyní zákazníkům nabízíme všestranné řešení s vysoce kvalitními nástroji za konkurenceschopnou cenu,“ říká Radoslaw Zdanowski, globální produktový manažer ve společnosti Seco Tools. „Současně však u těchto cenově dostupných závitníků zachováváme stejnou vysokou kvalitu, jakou zákazníci od značky Seco právem očekávají.“

Výkonnost i nákladová efektivita závitníků ve třech úrovních Zmíněné tři výkonnostní úrovně představují závitníky s označením T32 a T34 pro řezání závitů a T33 pro technologii tváření. Základní úroveň zde tvoří univerzální závitníky. Druhá, střední úroveň, sestává z vysoce výkonných závitníků řady T34, které lze použít pro široké spektrum obráběných materiálů, takže jsou zvláště výhodné pro případy rozmanité a nízkoobjemové výroby s neustále se měnícími obrobky i materiály. Nejvyšší výkonnostní úroveň pak představují nástroje pro obrábění závitů optimalizované pro konkrétní aplikace – od ocelí až po moderní pokročilé materiály.

Mezi hlavní výhody použití správného závitníku pro danou aplikaci patří delší životnost nástroje, která je konzistentní a předvídatelná, takže se sníží riziko neočekávaného zlomení závitníku a znehodnocení dílu po hodinách obrábění. Různé výkonnostní úrovně závitníků navíc zajišťují, že výrobci zaplatí pouze za takovou úroveň výkonu, jakou skutečně právě potřebují. Pro výrobní provozy s méně výkonnými stroji nebo případy, které nevyžadují závitníky na konkrétní materiál, představují nástroje základní úrovně všestranné a nákladově efektivní řešení, které pomáhá snižovat nutné zásoby na skladě, a tedy i náklady na nástroje.

Další informace o kompletním programu závitníků Seco vám poskytne místní zástupce, případně je naleznete na webových stránkách www.secotools.com/article/122314.

Seco Threading Taps Family

 


Společnost Seco Tools sídlí ve městě Fagersta ve Švédsku a působí ve více než 75 zemích světa. Je předním globálním poskytovatelem řešení pro obrábění kovů – vyvíjí, vyrábí a dodává frézy s břitovými destičkami, monolitní frézy, nástroje pro soustružení, obrábění otvorů, závitování i různé nástrojové systémy. Seco Tools je již více než 80 let společenstvím nadšených lidí ve světě techniky – snaží se jít stále kupředu a zajišťovat vysoce přesné obrábění s vysokou kvalitou výsledných výrobků. Další informace o inovativních produktech, odborných službách, znalostech a zkušenostech společnosti Seco Tools, které přinášejí úspěch výrobním provozům ve všech průmyslových odvětvích, naleznete na adrese www.secotools.com.

Mohlo by se Vám líbit

Před 55 lety začala výroba modelu Škoda 1203, doprovázela občany Československa celý život

V listopadu 1968 se lehký užitkový automobil Škoda 1203 dostal do výroby a k prvním zákazníkům Škoda 1203 se v Československu stala nedílnou součástí životů […]

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná […]

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]