06. června 2016 00:06
KOVOLIS HEDVIKOV a. s. postaví novou halu pro obrobnu a nástrojárnu
Tlaková slévárna Kovolis Hedvikov má v plánu se rozšířit o novou halu v průmyslové zóně v Třemošnici, do které přemístí současnou obrobnu a nástrojárnu. Z těchto provozů přejdou v roce 2017 do nové haly i někteří stávající zaměstnanci, kteří budou pracovat na finálním opracování výrobků, a přestěhuje se také část zařízení.
Cílem je zásadně zlepšit logistické a skladovací procesy. Společnost, s obratem více než 1,7 miliardy korun, meziročně o čtvrtinu zvyšuje produkci hliníkových odlitků, zaměstnává tisíc lidí a vyrábí díly především pro automobilový průmysl.
„Dvě stě let sídlí naše slévárna v Hedvikovském údolí a už se nemáme kam rozšiřovat. S dynamicky rostoucí výrobou nás hodně trápí nedostatečně prostory pro skladování vstupního materiálu, obalů i výrobků,“ vysvětlil ředitel a jeden z majitelů společnosti Miloslav Pavlas a dodal: „Nová hala tyto problémy vyřeší a zajistí i optimální podmínky pro logistiku a manipulační vzdálenosti. Přísun, zpracování na automatických strojích, montáž, balení, výstup, expedice – to vše nám pomůže zajistit proces tzv. štíhlé výroby.“
Halu plánují postavit buď najednou, nebo ve dvou etapách – rozhodnutí se bude odvíjet od výhledu potřeb zákazníků Kovolisu pro roky 2018–2020. Cílová plánovaná potřeba zaměstnanců v nové hale je kolem pěti set. Ke stávajícím přibydou i někteří noví, poptávku po nich firma předpokládá asi za rok a půl.
S výstavbou bychom mohli začít na přelomu roku 2016/2017 a část firmy by se z Hedvikovského údolí mohla přestěhovat ve druhé polovině roku 2017,“ uvedl ředitel.
V současném výrobním areálu v Hedvikově bude firma i nadále zpracovávat lehké kovy metodou vysokotlakého lití. „Do nástrojárny umístíme naši špičkovou záležitost – výrobu inovativní technologie – rheocasting. Jedná se o technologii odlévání slitiny v polotuhém stavu. Metoda má svá specifika, klade vysoké požadavky na proces tavení a na vlastní proces lití,“ vysvětlil Miloslav Pavlas. Takto vyrobené odlitky vyhovují požadavkům automobilového průmyslu především díky úspoře hmotnosti výrobku, zvyšování jeho užitných vlastností a snižování nákladů. „V lednu jsme spustili sériovou výrobu pro našeho francouzského zákazníka PSA Peugeot Citröen,“ uvedl ředitel. Dodal, že vývojáři a technologové pracují na dalších rozvojových projektech, které zajistí práci pro lidi v regionu ne na roky, ale na celá desetiletí.
Mohlo by se Vám líbit
Grumant: Nové možnosti v obrábění korozivzdorných ocelí a hliníku
- Obrábění
-
15. září 2024
Jihokorejský výrobce řezných nástrojů Korloy je na českém trhu dobře znám díky rozsáhlému sortimentu a velice dobrému poměru ceny vůči kvalitě. Strojírenské firmy, které neváhají zkoušet […]
Pouze 1 z 10 implementací ERP přinese očekávané výsledky. Jak zařídit, aby to byla ta vaše?
- Digitalizace
-
14. září 2024
Se zaváděním ERP systému do firmy se pojí velká očekávání, která ovšem zdaleka nebývají naplněna. Firmy nejčastěji podceňují výběr dodavatele, analýzu v rámci přípravy projektu […]
Pro čtenáře oneindustry sleva na konferenci: „Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a ve světě“
- Automotive
-
13. září 2024
Vážení čtenáři, dovolte, abychom Vás pozvali na 21. ročník odborné konference na téma : Inzerce „Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a ve světě“, která se […]