Nástrojárna

06. června 2017 00:32

GARANT Xpent činí 5stranné obrábění ještě komfortnějším

Hoffmann Group přináší na trh modulární 5osý upínač s rychlovýměnným systémem vřetena a otočnými upínacími moduly

Tento upínač optimalizovaný pro 5stranné obrábění lze uzpůsobit pouhými několika málo pohyby každé strategii obrábění. Díky konstrukci a variabilitě upínacích modulů otočných o 180 stupňů jsou k dispozici flexibilní možnosti upínání.

Nový GARANT Xpent se hodí pro konstrukční díly od 6 do 986 milimetrů (ve standardním provedení 6 až 386 mm) a disponuje upínací silou až 40 kN při utahovacím momentu 90 Nm. Nabízí pojezdovou dráhu přes sto milimetrů bez přestavby a moderní systém pro rychlou výměnu vřetena. Vřeteno je tak možné prodloužit – má navíc trapézový závit, který ulehčuje rychlé přestavení rozsahu upínání.

Upínač GARANT Xpent je koncipován jako flexibilní stavebnicový systém. To umožňuje volbou odpovídající sestavy upínacích modulů, základní lišty a vřetena individuálně měnit rozsah upínání. Konvexní upínací moduly otočné o 180 stupňů činí tento upínač mimořádně flexibilním.

Také dobře promyšlený a mimořádně rozsáhlý systém nástavbových a předsazovacích čelistí je zásadní předností tohoto vynikajícího upínače. Čelisti jsou kalené, broušené a se speciálním povlakem pro zaručení procesně spolehlivého obrábění. Předsazovací čelisti lze rychle a jednoduše vyměnit.

Příčné drážky navíc umožňují přesné vyrovnání dokonale symetrického 5osého upínače na stole stroje. Výčet vynikajícich parametrů a vlastností upínače pak doplňují ještě otvory pro GARANT ZeroClamp v základní liště a také rozsáhlé příslušenství.

5osý upínač GARANT Xpent je dostupný již nyní. Další informace jsou k dispozici na Internetu pod následujícími odkazy:

www.hoffmann-group.com


Hoffmann Group

Společnost je významným evropským výrobcem a dodavatelem nástrojů, jehož portfolio zahrnuje kromě nástrojů pro třískové obrábění, upínání, měření, broušení a dělení také ruční nářadí, ochranné pracovní prostředky, zařízení provozů a dílenské potřeby. V rámci servisu nabízí také poradenské služby – od individuální analýzy potřeb až po efektivní použití produktů. Mezi zákazníky patří velké koncerny i střední a malé firmy ve více než 50 zemích. V roce 2015 bylo dosaženo obratu ve výši více než 1,1 miliardy eur (celosvětově). Hoffmann Group nabízí včetně vlastní prémiové značky GARANT 70 000 kvalitních nástrojů předních světových výrobců. Se zákaznickým servisem po celém světě a kvalitou dodávek z 99 procent certifikovanou TÜV je tento expert na nářadí se sídlem v Mnichově pro své zákazníky spolehlivým a efektivním partnerem.


 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]