Nástrojárna

13. srpna 2019 07:44

Firma SIC VENIM s. r. o. je významným dodavatelem Elektrochemického značení do různých oblastí průmyslu. Nabízí nejen široký sortiment, ale i servis a poradenskou službu.

Elektrochemické značení je jednoduchý, nesmazatelný a levný způsob značení elektricky vodivých povrchů. Tímto způsobem můžete efektivně značit jak kusovou výrobu, tak i větší série. V naší nabídce naleznete značící jednotky bez časovače (kusová výroba), tak i s časovačem (značení větších sérií), stejně tak i poloautomatický značící systém.


Inzerce

Princip této technologie je velice jednoduchý. Samotné značení probíhá tak, že se značicí hlava dotýká šablony přiložené na označovaném povrchu. Tím nedochází k žádným úderům ani rázům a odpadá nutnost uchycení označovaného dílu, tzn. že na jednom pracovišti označíte dílce různých tvarů i velikostí.

Pomocí této technologie dosáhnete vysoce kvalitní a kontrastní značky srovnatelné v některých případech s laserovým značením. Dosažené značky mohou obsahovat různé informace jako alfanumerické znaky, sériová čísla, loga, různé grafiky, 2D DataMatrix kódy a další.

Tento typ značení nenarušuje strukturu označovaného materiálu a s úspěchem se proto používá v případech kde není vhodné značení např. mechanické. Proto je tato technologie schválena pro použití v leteckém nebo jaderném průmyslu. Elektrolyty jsou laboratorně testované a schválené dle normy ČSN EN ISO 10993, proto je rovněž vhodným způsobem značení chirurgických nástrojů.

Jednou z velkých výhod jsou nízké pořizovací náklady, dále možnost označit jak měkké, tak i kalené materiály a např. tvrdokov. Značicí zařízení jsou snadno přenosná. Tato variabilita umoňuje rychlé značení např. velkých dílců, které by se jinak musely složitě přemísťovat a ustavovat. Stejně tak malý rozměr značicí hlavy umožňuje značení míst s obtížným přístupem, což obsluha ocení především při značení výrobků a dílců složitějších tvarů.

Elektrochemické značení má široké uplatnění v různých oblastech průmyslu. Využití nachází v nástrojárnách a kovoobráběcích firmách při přímém značení frézovaných a soustružených dílců. Stejně tak je vhodné pro označování různých nářadí a nástrojů, ať už se jedná o obráběcí nástroje, dále značení ložisek, nožů, pilových pásů, pilových kotoučů apod.

Dále nesmíme zapomenout na značení kovových výrobních štítků v různých odvětvích průmyslu, jako je výroba armatur, elektromotorů, technologických celků apod. Výrobní štítky označené touto technologií se vyznačují vynikající čitelností i malých znaků, dostatečným kontrastem a možností značit téměř jakoukoli informaci.

V případě zájmu o tuto technologii naše společnost nabízí předvedení elektrochemického značení přímo ve Vašem provozu.

Více informací ohledně této technologie najdete na našich webových stránkách nebo nás kontaktujte na telefonních číslech +420 596 744 230 (ČR) nebo +421 362 702 893 (SR).

www.venim.cz
www.sic-slovensko.sk

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]