Nástrojárna

17. ledna 2020 11:32

EXOGEN: „Kvantový skok“ v elektroerozi

Nejnovější řada generátorů od Exeronu představuje to nejlepší v elektroerozi.

Jak každý odborník na elektroerozi ví, generátor je klíčová součást elektroerozivního stroje pro dosažení přesnosti výroby. Exeron, prestižní společnost nabízející nejvyšší kvalitu made in Germany,  nyní, pro svou řadu elektroerozivních strojů EDM, vyvinul novou technologii generátoru, kombinující kompaktní design, nejnižší spotřebu energie a zároveň malé opotřebení elektrody. Nový generátor Exogen je jak ekonomický, tak současně šetrný k životnímu prostředí.

Záměr techniků, vyvíjející novou řadu generátorů, byl docela jednoduchý: „maximální výkon na minimálním prostoru,“ říká Olaf Wehlmann, manažer divize vývoje elektroniky Exeron.

Exogen má jinou konstrukci než ostatní generátory, to umožňuje dodávat nejvyšší výkon při nejnižší spotřebě energie a současně dochází k nejmenšímu opotřebení elektrody.

Exogen je uzavřený systém, není ovlivněn vnějšími vlivy, zároveň je aktivně ochlazován dielektrikem erodovacího stroje a teplota generátoru je tak stabilní. Tím je umožněn úběr materiálu velmi vysokou rychlostí.

V boxu generátoru jsou všechny důležité komponenty (60 A, 120 A nebo C-Box) umístěny společně. To umožňuje instalovat Exogen snadno a bezpečně blíže hloubenému místu za použití kratších erodovacích kabelů a dosáhnout nejjemnějšího povrchu obrobku a nejnižšího opotřebení elektrody.

Jasné výhody pro všechny zákazníky

Olaf Wehlmann jmenuje výhody nových generátorů Exogen: „Naše nová řada EDM strojů s generátory Exogen nastavuje nejvyšší standardy kvality, efektivity a opotřebení elektrody.

S novým generátorem se například dosáhne VDI 7 u grafitu / oceli, VDI 0 u mědi / oceli a také u Wolfram-měďi / karbidu. Při použití velkých ploch elektrod lze získat jemnost povrchu VDI 7 u grafitu / oceli do 1 000 mm2, VDI 16 pro stejnou kombinaci materiálů do 2 000 mm2 a dále VDI 2 u mědi / oceli do 400 mm2.

Zlepšení výkonu erodování je následující: grafit / ocel a také měď / ocel 100% u podrozměru ≤ 0,1 mm na stěnu a pro měď / ocel je průměrný nárůst výkonu o 30 procent. “

Významné zvýšení výkonu bylo také dosaženo u speciálních kovů, jako je karbid, PCD nebo SIC a další. Vysoce přesné tvary obrobku jsou dosahovány za současně menšího úbytku elektrody.

Nový generátor Exogen tak uživateli dává možnost vyrábět více a přesněji. To vytváří významnou ekonomickou a konkurenční výhodu a dělá z nové technologie Exeron jediný možný způsob produkce.

Elektroerozivní hloubičky Exeron s generátorem Exogen na trh v České republice a Slovensku exkluzivně dodává a servisuje společnost PENTA TRADING, spol. s r.o. – největší a nejoblíbenější prodejce elektroerozívních strojů v Česku a na Slovensku.


Více najdete na: http://www.penta-edm.cz/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/11759454/admin/
Facebook: https://www.facebook.com/PentaTradingCzech/

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]