Nástrojárna

17. ledna 2020 11:32

EXOGEN: „Kvantový skok“ v elektroerozi

Nejnovější řada generátorů od Exeronu představuje to nejlepší v elektroerozi.

Jak každý odborník na elektroerozi ví, generátor je klíčová součást elektroerozivního stroje pro dosažení přesnosti výroby. Exeron, prestižní společnost nabízející nejvyšší kvalitu made in Germany,  nyní, pro svou řadu elektroerozivních strojů EDM, vyvinul novou technologii generátoru, kombinující kompaktní design, nejnižší spotřebu energie a zároveň malé opotřebení elektrody. Nový generátor Exogen je jak ekonomický, tak současně šetrný k životnímu prostředí.

Záměr techniků, vyvíjející novou řadu generátorů, byl docela jednoduchý: „maximální výkon na minimálním prostoru,“ říká Olaf Wehlmann, manažer divize vývoje elektroniky Exeron.

Exogen má jinou konstrukci než ostatní generátory, to umožňuje dodávat nejvyšší výkon při nejnižší spotřebě energie a současně dochází k nejmenšímu opotřebení elektrody.

Exogen je uzavřený systém, není ovlivněn vnějšími vlivy, zároveň je aktivně ochlazován dielektrikem erodovacího stroje a teplota generátoru je tak stabilní. Tím je umožněn úběr materiálu velmi vysokou rychlostí.

V boxu generátoru jsou všechny důležité komponenty (60 A, 120 A nebo C-Box) umístěny společně. To umožňuje instalovat Exogen snadno a bezpečně blíže hloubenému místu za použití kratších erodovacích kabelů a dosáhnout nejjemnějšího povrchu obrobku a nejnižšího opotřebení elektrody.

Jasné výhody pro všechny zákazníky

Olaf Wehlmann jmenuje výhody nových generátorů Exogen: „Naše nová řada EDM strojů s generátory Exogen nastavuje nejvyšší standardy kvality, efektivity a opotřebení elektrody.

S novým generátorem se například dosáhne VDI 7 u grafitu / oceli, VDI 0 u mědi / oceli a také u Wolfram-měďi / karbidu. Při použití velkých ploch elektrod lze získat jemnost povrchu VDI 7 u grafitu / oceli do 1 000 mm2, VDI 16 pro stejnou kombinaci materiálů do 2 000 mm2 a dále VDI 2 u mědi / oceli do 400 mm2.

Zlepšení výkonu erodování je následující: grafit / ocel a také měď / ocel 100% u podrozměru ≤ 0,1 mm na stěnu a pro měď / ocel je průměrný nárůst výkonu o 30 procent. “

Významné zvýšení výkonu bylo také dosaženo u speciálních kovů, jako je karbid, PCD nebo SIC a další. Vysoce přesné tvary obrobku jsou dosahovány za současně menšího úbytku elektrody.

Nový generátor Exogen tak uživateli dává možnost vyrábět více a přesněji. To vytváří významnou ekonomickou a konkurenční výhodu a dělá z nové technologie Exeron jediný možný způsob produkce.

Elektroerozivní hloubičky Exeron s generátorem Exogen na trh v České republice a Slovensku exkluzivně dodává a servisuje společnost PENTA TRADING, spol. s r.o. – největší a nejoblíbenější prodejce elektroerozívních strojů v Česku a na Slovensku.


Více najdete na: http://www.penta-edm.cz/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/11759454/admin/
Facebook: https://www.facebook.com/PentaTradingCzech/

 

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]