Nástrojárna

06. června 2017 00:48

Dormer Pramet přichází s jarními novinkami

Nabídka Dormer Pramet se od 1. dubna 2017 opět rozrostla o nové řady produktů v oblasti frézování, soustružení a obrábění otvorů. Tento článek blíže představí ty nejzajímavější z nich.

Nové vrtáky Force X nabízí novou geometrii, konstrukci rohů a úpravu hran

Čas pro další generaci

Na trh byla uvedena nová generace víceúčelových vrtáků z monolitního karbidu, které přinášejí vyšší úroveň výkonu a hospodárnosti.

Inzerce

Force X je nové skupinové označení řady vrtáků Dormer, nahrazující její sortiment produktů MPX. Pro zajištění hladkého přechodu byly zachovány všechny stávající kódy produktů; nové vrtáky mají však značné inovace, včetně nové geometrie, konstrukce rohů a úpravy hran. Inovace se týkají typů 3xD R457 a R458, a dále 5xD R453 a R454, čímž se nyní řadí na stejnou úroveň s nově zaváděným typem 8xD R459. Díky zachování jejich povlaku na bázi titan aluminium nitridu (TiAlN) jsou všechny tyto vrtáky i nadále vhodné pro použití u široké škály strojů a materiálů, jako je např. korozivzdorná ocel, legovaná ocel, litina a neželezné materiály. Proto je řada Force X ideální volbou pro všeobecné strojírenství a subdodavatelská prostředí.

V rámci vylepšení mají nyní všechny vrtáky řady Force X technologii Continuously Thinned Web (CTW průběžně zúžené jádro), která zajišťuje velmi pevnou konstrukci jádra a snižuje nároky na přítlačnou sílu při vrtání. Všechny vrtáky mají konzistentní úpravu hran, která chrání řeznou plochu a zabraňuje tak předčasnému narušení řezné hrany a odprýskávání. Pevná konstrukce rohů u celé produktové řady zvyšuje také stabilitu a snižuje síly, které na vrták působí při opouštění obrobku. Mikrozrnný karbidový substrát spolu s TiAlN povlakem zajišťují vysokou otěruvzdornost a delší životnost nástroje, 140° geometrie děleného hrotu umožňuje přesné vystředění a malou přítlačnou sílu.

Vrtáky jsou dodávány jak bez vnitřního chlazení, tak i s vnitřním chlazením zvyšujícím účinnost v řezu a odvod třísek, díky čemuž nová řada Force X přináší vysokou produktivitu a vyšší výkon.

Jedna fréza, více možností

Nová univerzální řada fréz SOD05 a destiček tvoří významnou část nabídky nových produktů. Tyto nové produkty rozšiřují ucelený sortiment fréz Dormer Pramet a obohacují ho o adaptabilní možnost použití široké škály destiček a operací od hrubování až po dokončování. Nové frézy SOD05 snižují dobu potřebnou na výměnu nástroje a náklady na skladové zásoby díky univerzálnímu lůžku schopnému nést osmihranné, kruhové a čtvercové destičky.

Frézy SOD05, které jsou dodávány v průměrech od 32 do 125 mm, jsou určeny pro čelní frézování, frézování do rohu, frézování drážek, zapichovací frézování v ocelích včetně korozivzdorných, litinách i neželezných materiálů. Pro frézy SOD05 nabízí Dormer Pramet osmihranné (OD), kruhové (RD) a čtvercové (SD) destičky. Destičky OD mají osm řezných hran a vynikají nízkým řezným odporem. Jsou určeny především do oblasti ekonomického a produktivního rovinného frézování. Břitové destičky RD jsou velmi univerzální a vhodné pro hrubování s velkým posuvem i kopírovací frézování. Destičky SD mají čtyři řezné hrany, umožňují 90° frézování do rohu a dovolují využít velkou hloubku řezu až do 10 mm. Všechny typy destiček mají stejnou radiální a axiální polohu řezných hran (průměr i délku nástroje), což je užitečné pro veškeré frézovací operace.

Fréza SOD05 pro širokou škálu destiček a operací

Na trh byly uvedeny také nové řady fréz SSO05O o průměrech 12–40 mm, které rozšiřují nabídku ekonomického frézování do rohu. Tyto frézy, které mají vysoký počet zubů pro zvýšení produktivity, jsou vhodné pro frézování drobných dílů a na strojích s nižší výkonností. Pro nové frézy SSO05O byla vyvinuta řada destiček SOMT 05. Tyto jednostranné destičky mají čtyři řezné hrany, jsou vhodné pro univerzální obrábění a umožňují hloubku řezu až do 4,5 mm. Destičky mají pozitivní geometrii s úzkou fazetkou a jsou určeny pro frézování do rohu, čelní frézování, frézování drážek a zapichovací frézování do ocelí, korozivzdorných ocelí a litin.

Pro více informací o všech nových produktech uvedených na trh v dubnu 2017 se obraťte na místního prodejce Dormer Pramet. Pro stažení pdf verze nové brožury produktů Dormer Pramet 2017.1 navštivte naše webové stránky.

Prohlédněte si nový sortiment Dormer Pramet na kanálu YouTube: www.youtube.com/dormerpramet.

www.dormerpramet.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]