Nástrojárna

26. července 2019 13:14

100 let firmy Hoffmann: Recept na úspěch

„Hoffmann“, mateřská firma Hoffmann Group, slaví v tomto roce své 100leté výročí založení. Firma začala jubilejní rok s těmi nejlepšími předpoklady. V roce 2018 dosáhla Hoffmann SE a její dceřiné společnosti poprvé rekordního obratu přesahujícího 1 miliardu eur, počet zaměstnanců vzrostl na více než 3 000 pracovníků a společnost pokračuje v organickém růstu. Co činí firmu Hoffmann tak úspěšnou?


Kvalita jako hnací síla od roku 1919

Inzerce

Základní kámen Hoffmann SE položil Josef Hoffmann 11. března 1919 v Mnichově. Jen několik měsíců po vyhlášení Výmarské republiky otevřel Josef Hoffmann „Zastoupení pro technické artikly a kovové záležitosti“. Sortiment produktů byl průběžně rozšiřován o další nabídky. Hoffmann však neměl ambici nabízet nejširší sortiment na trhu. Chtěl prodávat speciální vybavení – to nejlepší, které lze pro danou skupinu výrobků na trhu nalézt. A tato výzva platí dodnes.

 

 

Specializovaný a koncentrovaný

V roce 1932 vstupuje Franz Hoffmann do firmy svého otce. Tento energický mladý šéf vymyslel v roce 1936 „katalog Hoffmann“, který v současné době vychází v 18 jazycích a je k dispozici také jako eShop na www.hoffmann‑group.com. Od padesátých let důsledně orientoval firmu na odborné poradenství a prodej kvalitního nářadí. Chtěl se soustředit na konkrétní oblasti zboží a stanovil si cíl „být v kvalitě, kde je to ještě možné, ještě lepší, v realizaci objednávek ještě rychlejší a cenově ještě příznivější.“ I v soukromí kladl Hoffmann důraz na kvalitu – především v oblasti potravin. Pro zajištění kvalitní stravy pro pracovníky založil v roce 1972 firemní jídelnu. Avšak prosbu Bavorského rozhlasu natočit film o firemní kuchyni odmítl se slovy: „Prodáváme nástroje, ne jídlo.“ Hoffmann se zaměřuje na svůj hlavní předmět podnikání – to přináší požadovaný úspěch.

Blízko zákazníkovi

Také zavedení vlastních produktových řad pod značkou GARANT v roce 1973 je zásluhou Franze Hoffmanna. Značka s nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty je velmi dobře přijímána zákazníky. GARANT je nyní nedílnou součástí sortimentu. Díky tomu, že firma Hoffmann sama přináší na trh nové výrobky, velmi dobře rozumí celému výrobnímu procesu a může tak svým zákazníkům poskytovat vysoce kompetentní poradenství.

S cílem poskytnout zákazníkům v budoucnu ještě lepší podporu vyvíjí firma Hoffmann v současné době celou řadu digitálních služeb přímo souvisejících s nabízenými produkty. Ať už klasicky nebo digitálně – firma Hoffmann se vždy zaměřuje na zákazníka a jeho optimální podporu.

K dispozici zákazníkům přímo na místě, a to v mezinárodním měřítku

Ve třetí generaci rodiny firma Hoffmann expandovala za hranice Bavorska. V roce 1993 společnost spojila své síly s rodinnými firmami Gödde, Oltrogge a Perschmann, aby vytvořily Hoffmann Group – dnešní jedničku v oblasti kvalitního nářadí v Evropě. O několik let později následovalo překročení německých hranic. Dnes, ve čtvrté generaci, je firma Hoffmann globálním hráčem, protože Hoffmann Group je se svými partnery v 69 pobočkách ve více než 50 zemích světa vidět po celém globusu. I v zahraničí však platí tytéž nároky na kvalitu a požadavky na blízkost k zákazníkům. To je zajištěno místními pracovníky, kteří velmi dobře znají podmínky na svých trzích a také očekávání svých zákazníků: „Za to, že se naší společnosti dnes tak dobře daří, vděčíme v první řadě našim angažovaným zaměstnancům,“ říká Nicola Bleicher, pravnučka zakladatele firmy a obchodní společník Hoffmann SE. Její sestra a zároveň další obchodní společník Verena Heinrich dodává: „Naši zaměstnanci jsou pro naši firmu s již stoletou historií pramenem života – díky své předvídavosti, kreativitě a podnikatelskému duchu se neustále flexibilně přizpůsobují požadavkům doby.

Hodnoty orientované na budoucnost

U Hoffmann i dnes stále žijeme v souladu s hodnotami, které učinily tuto společnost úspěšnou. „Dnes shrnujeme naše hodnoty do formulace ‚Pioneering, Precise, Personal‘,“ říká Siegfried Neher, vedoucí Technologie & Transformace u Hoffmann SE. „Vedle výrazného smyslu pro kvalitu k tomu patří vůle řešit věci jednoduchým, koncentrovaným a užitečným způsobem, usilovat o neustálé zlepšování a dlouhodobě plánovat. Náš hodnotový systém je naším kompasem, který nám zajišťuje orientaci a drží nás v nastaveném kursu.“ Ústředním odkazem Franze Hoffmanna je navíc krédo ‚vždy lepší‘. Je to hnací síla inovačního potenciálu firmy. „Masivně investujeme do budoucnosti, aby bylo možné inovovat,“ říká Nicola Bleicher. „Aktuálně se soustředíme na vývoj digitálních produktů a služeb. A kromě toho pracujeme na LogisticCity – největším projektu v historii firmy.“ LogisticCity se v současné době staví na pozemku o rozloze 21,5 hektaru v Norimberku a stane se globálním centrálním skladem. V novém středisku v Norimberku bude pracovat celkem cca 900 zaměstnanců. „Jsme si jisti, že budeme i na příštích sto let dobře připraveni,“ říká Verena Heinrich.

www.hoffmann‑group.com

Mimořádná akce u příležitosti výročí na www.hoffmann‑group.com

Hoffmann zve zákazníky i další zájemce na speciální akci „My slavíme, vy šetříte – 100 let firmy Hoffmann, 100 dnů špičkových nástrojů za báječné ceny“ do svého „eShopu“ na www.hoffmann‑group.com. Čeká na vás skvělý výběr kvalitního nářadí za výroční ceny.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]