Letecký průmysl

V oblasti leteckého průmyslu je dnes Česká republika významným článkem dodavatelských řetězců. Pro velké firmy je zdejší průmysl atraktivní díky schopnosti vyvíjet konstrukční díly a integrovat je do různých typů letadel, jejich motorů a systémů. Silná strojírenská základna, vynikající výzkumně-vývojové kapacity, kvalifikovaná pracovní síla, skvělá reputace výrobků a jejich spolehlivost v nejrůznějších klimatických podmínkách, to vše posiluje konkurenceschopnost země ve světě a umožňuje další rozvoj leteckých a kosmických technologií.

České podniky si jako jedny z mála v Evropě zachovaly schopnost výroby letadel od A do Z vlastními silami (od trupu přes pohonné jednotky a vrtule až po přístrojové vybavení). Mezi světové velmoci patříme ve výrobě leteckých motorů či ultralightů. Dodavateli pro letadla jsou vyráběny komplexní díly z hliníkových slitin, oceli a titanu, které jsou použity v různých částech letadel.

Inzerce

Letectví také ovlivňuje fakt, že je jedním z nejvíc regulovaných sektorů. Existuje celá řada předpisů a certifikací, které musí firmy splňovat. Letecký průmysl je extrémně náročný na bezpečnost. Všechny systémy musejí být nejen spolehlivé, ale také trojnásobně jištěné. To vytváří nesmírné nároky na detailní propracovanost všech návrhů a precizní zpracování technické dokumentace.

Související články