Elektro

15. června 2021 17:20

VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base.

Skupina VOITH Group je globální technologická skupina. Díky své široké různorodosti výrobních závodů, produktů, služeb a digitálních aplikací, určuje Voith standardy na trzích pro energii, ropu plyn, papír, suroviny a automobilový průmysl. Skupina byla založena v roce 1867 a nyní s více než 19 000 zaměstnanci generuje obrat 4,3 miliardy eur. S pobočkami ve více než 60 zemích po celém světě se řadí mezi významné rodinné podniky v Evropě. Pro potřeby datové spolupráce, napříč mezi technologickými skupinami, působící globálně po celém světě hledalo vedení společnosti uspokojující softwarové řešení.

Platforma Engineering Base (EB) od firmy AUCOTEC AG, je předurčena pro digitalizaci a údržbu aktuálních dat digitálního dvojčete energetických a výrobních závodů z hlediska celkového inženýrství a automatizace. Třívrstvá architektura umožňuje přístup a použití dat prostřednictvím standardní webové služby, tedy nezávisle na čase, umístění a klientovi. Vlastní koncepce platformy EB poskytuje jedinečnou efektivitu, například postupným využitím dat při přechodu z tendrového inženýrství na inženýrství kontraktační, atd.

„Hledali jsme řešení, které by dokázalo pokrýt naše rozmanité požadavky, od návrhu kabelového svazku přes úplnou automatizaci vodní elektrárny až po návrh papírenského stroje, a tím také konsolidovat naše IT prostředí. Engineering Base nabízí odpovídající funkce pro všechny obchodní oblasti a jeho softwarová architektura je nejmodernější.“ Uvedl technický senior expert Dr. Reiner Schneider.

„Očekáváme významné synergie v projektovém řízení. Engineering Base umožňuje komunikaci s dalšími systémy používanými ve skupině   VOITH, jako je ERP, a může dobře mapovat naše modulární portfolio produktů.  Tímto  způsobem  nás   Engineering  Base  důsledně  podporuje od počátečního výběrového řízení přes samotný projekt až po zajištění provozní služby,“ dodal Dr. Schneider.

Se společností VOITH Group dokázala společnost Aucotec AG získat dalšího významného nového zákazníka pomocí softwarové platformy Engineering Base. V budoucnu budou všechny skupiny VOITH globálně působící po celém světě datově spolupracovat ve společné databázové platformě.


www.engineeringbase.cz

voith.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]