Elektro

15. června 2021 17:20

VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base.

Skupina VOITH Group je globální technologická skupina. Díky své široké různorodosti výrobních závodů, produktů, služeb a digitálních aplikací, určuje Voith standardy na trzích pro energii, ropu plyn, papír, suroviny a automobilový průmysl. Skupina byla založena v roce 1867 a nyní s více než 19 000 zaměstnanci generuje obrat 4,3 miliardy eur. S pobočkami ve více než 60 zemích po celém světě se řadí mezi významné rodinné podniky v Evropě. Pro potřeby datové spolupráce, napříč mezi technologickými skupinami, působící globálně po celém světě hledalo vedení společnosti uspokojující softwarové řešení.

Inzerce

Platforma Engineering Base (EB) od firmy AUCOTEC AG, je předurčena pro digitalizaci a údržbu aktuálních dat digitálního dvojčete energetických a výrobních závodů z hlediska celkového inženýrství a automatizace. Třívrstvá architektura umožňuje přístup a použití dat prostřednictvím standardní webové služby, tedy nezávisle na čase, umístění a klientovi. Vlastní koncepce platformy EB poskytuje jedinečnou efektivitu, například postupným využitím dat při přechodu z tendrového inženýrství na inženýrství kontraktační, atd.

„Hledali jsme řešení, které by dokázalo pokrýt naše rozmanité požadavky, od návrhu kabelového svazku přes úplnou automatizaci vodní elektrárny až po návrh papírenského stroje, a tím také konsolidovat naše IT prostředí. Engineering Base nabízí odpovídající funkce pro všechny obchodní oblasti a jeho softwarová architektura je nejmodernější.“ Uvedl technický senior expert Dr. Reiner Schneider.

„Očekáváme významné synergie v projektovém řízení. Engineering Base umožňuje komunikaci s dalšími systémy používanými ve skupině   VOITH, jako je ERP, a může dobře mapovat naše modulární portfolio produktů.  Tímto  způsobem  nás   Engineering  Base  důsledně  podporuje od počátečního výběrového řízení přes samotný projekt až po zajištění provozní služby,“ dodal Dr. Schneider.

Se společností VOITH Group dokázala společnost Aucotec AG získat dalšího významného nového zákazníka pomocí softwarové platformy Engineering Base. V budoucnu budou všechny skupiny VOITH globálně působící po celém světě datově spolupracovat ve společné databázové platformě.


www.engineeringbase.cz

voith.com

 

Mohlo by se Vám líbit

ŠKODA AUTO otevírá AIM.Lab ve spolupráci s VŠB- Technickou univerzitou Ostrava

Laboratoř umělé inteligence představuje v českém automobilovém průmyslu unikátní projekt  Pokračování úspěšné spolupráce mezi ŠKODA AUTO a VŠB–TUO Propojení teorie a praxe posiluje pozici a […]

Nedostatek zaměstnanců roste

Společnost ManpowerGroup zveřejnila výsledky průzkumu Nedostatek zaměstnanců s potřebným profilem pro čtvrté čtvrtletí 2021, který se zaměřuje na to, jak je pro zaměstnavatele náročné obsadit […]

Ložiskové jednotky Self-Lube® od NSK ušetří ocelárně 292 136 EUR ročně

V určitých oborech a určitých aplikacích jsou na ložiska kladeny zvláště velké požadavky. Jedním z příkladů je výroba oceli, kde agresivní provozní prostředí přináší zvýšenou […]