Elektro

20. prosince 2018 09:35

Retry s.r.o.: Altium Designer Roadshow 2018

Dne 20. listopadu v hotelu Avanti v Brně proběhla Altium Designer Roadshow 2018 pořádaná společností Retry s.r.o..

Roadshow bylo zaměřené na program Altium Designer, unifikované návrhové prostředí pro návrh plošných spojů (jednotné prostředí pro celý návrhový proces, tvorba hierarchických schémat, obvodové simulace, high-speed návrhy plošných spojů, rychlé a jednotné vytváření výrobních dat a dokumentace, plně skriptovatelné prostředí apod.).

Inzerce

Plošný spoj navržený v systému Altium Designer.

Úvodem Ing. Petr Tošovský, aplikační inženýr společnosti Retry s.r.o. seznámil posluchače, uživatele „začátečníky“, s programem Altium Designer 18.0. Prezentací a sérií náhledů jednotlivých funkcí v programu přiblížil celé prostředí, ve kterém se jeho uživatel pohybuje a nástroje, které k práci používá. Zajímavostí a velkým plusem je, že uživatel si nejen sám v programu spoj navrhne, ale může si i dohledat kde všechny součástky koupit a spoj tak vyrobit. Jednou z mnoha funkcí je totiž kromě „hlídání vlastního skladu“ v programu i vyhledávání součástek s aktuálními cenami přímo od internetových prodejců.

Ing. Radek Hroch, ředitel společnosti Retry s.r.o., zahájil hlavní blok semináře krátkým uvítáním a pohovořil o společnostech Altium a Retry s.r.o, přiblížil jejich činnost a představil některé služby a produkty, které nabízejí. Zmínil důležitost efektivní práce vývojářů, která je v mnoha případech spojená s novými technologiemi, nové technologie = vyšší produktivita. Poukázal také na velkou výhodu spočívající v možnosti vlastního výběru navrhovaného systému vývojářem, oproti ostatním státům, ve kterých tomu tak často není.

Ing. Radek Hroch, ředitel Retry s.r.o. při svém projevu.

Hned poté se slova opět ujal Ing. Petr Tošovský, představil rozšíření, novinky a usnadnění funkcí a nástrojů v jarní verzi programu Altium Designer 18.1 (např. jednodušší sesazování 3D objektů, uchytávání prvků na 3D objekty, nastavení aproximace u obloukových částí atd.), dále plynule přešel na novinky v poslední verzi Altium Designer 19.0., která by měla v brzké době vyjít.

Ing. Petr Tošovský, aplikační inženýr Retry s.r.o. představující nový Altium Designer 19.0.

Další odborné věci a zajímavosti zaměřené nejen na program Altium Designer mohli účastníci najít ve vystaveném newsletteru PCB.expert a časopisu EEM.

Účast v sále byla početná.

Po čas krátkých pauz mezi jednotlivými bloky, čekalo na všechny účastníky příjemné pohoštění s výtečným obědem.

Pauza na občerstvení mezi jednotlivými bloky.


O společnosti:

Firma Retry s.r.o. působí na českém a slovenském trhu EDA systémů již od roku 1997 a je výhradním distributorem produktů společnosti Altium v těchto zemích. Zaměřuje se rovněž i na podporu rozvoje výuky v oblasti návrhu elektronických produktů pod značkou PCB.expert.


Charlotte Perková

Infocube s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

Produkce automobilů v ČR zpomalila, podíl vyrobených elektrických vozidel se zvyšuje

Sdružení automobilového průmyslu představuje data o výrobě vozidel za prvních 8 měsíců roku 2021: Produkce osobních vozidel v červenci a srpnu se meziročně prudce propadla. Důvodem […]

Společnost Oerlikon HRSflow na veletrhu Fakuma 2021: Nový systém horkých vtoků řady S pro malé vstřikované díly

Na veletrhu Fakuma 2021, Společnost Oerlikon HRSflow představí nové malé systémy horkých vtoků řady S s nízkými nároky na prostor ve formě. Hlavní oblastí použití […]

Přesný pohyb u obřího obráběcího centra navrhli v Litoměřicích

S délkou jako půl olympijského bazénu je svého druhu největší v Evropě a poradí si s obrobkem dlouhým až 39 metrů – to je nové obráběcí centrum ve […]