Elektro

20. prosince 2018 09:35

Retry s.r.o.: Altium Designer Roadshow 2018

Dne 20. listopadu v hotelu Avanti v Brně proběhla Altium Designer Roadshow 2018 pořádaná společností Retry s.r.o..

Roadshow bylo zaměřené na program Altium Designer, unifikované návrhové prostředí pro návrh plošných spojů (jednotné prostředí pro celý návrhový proces, tvorba hierarchických schémat, obvodové simulace, high-speed návrhy plošných spojů, rychlé a jednotné vytváření výrobních dat a dokumentace, plně skriptovatelné prostředí apod.).

Plošný spoj navržený v systému Altium Designer.

Úvodem Ing. Petr Tošovský, aplikační inženýr společnosti Retry s.r.o. seznámil posluchače, uživatele „začátečníky“, s programem Altium Designer 18.0. Prezentací a sérií náhledů jednotlivých funkcí v programu přiblížil celé prostředí, ve kterém se jeho uživatel pohybuje a nástroje, které k práci používá. Zajímavostí a velkým plusem je, že uživatel si nejen sám v programu spoj navrhne, ale může si i dohledat kde všechny součástky koupit a spoj tak vyrobit. Jednou z mnoha funkcí je totiž kromě „hlídání vlastního skladu“ v programu i vyhledávání součástek s aktuálními cenami přímo od internetových prodejců.

Ing. Radek Hroch, ředitel společnosti Retry s.r.o., zahájil hlavní blok semináře krátkým uvítáním a pohovořil o společnostech Altium a Retry s.r.o, přiblížil jejich činnost a představil některé služby a produkty, které nabízejí. Zmínil důležitost efektivní práce vývojářů, která je v mnoha případech spojená s novými technologiemi, nové technologie = vyšší produktivita. Poukázal také na velkou výhodu spočívající v možnosti vlastního výběru navrhovaného systému vývojářem, oproti ostatním státům, ve kterých tomu tak často není.

Ing. Radek Hroch, ředitel Retry s.r.o. při svém projevu.

Hned poté se slova opět ujal Ing. Petr Tošovský, představil rozšíření, novinky a usnadnění funkcí a nástrojů v jarní verzi programu Altium Designer 18.1 (např. jednodušší sesazování 3D objektů, uchytávání prvků na 3D objekty, nastavení aproximace u obloukových částí atd.), dále plynule přešel na novinky v poslední verzi Altium Designer 19.0., která by měla v brzké době vyjít.

Ing. Petr Tošovský, aplikační inženýr Retry s.r.o. představující nový Altium Designer 19.0.

Další odborné věci a zajímavosti zaměřené nejen na program Altium Designer mohli účastníci najít ve vystaveném newsletteru PCB.expert a časopisu EEM.

Účast v sále byla početná.

Po čas krátkých pauz mezi jednotlivými bloky, čekalo na všechny účastníky příjemné pohoštění s výtečným obědem.

Pauza na občerstvení mezi jednotlivými bloky.


O společnosti:

Firma Retry s.r.o. působí na českém a slovenském trhu EDA systémů již od roku 1997 a je výhradním distributorem produktů společnosti Altium v těchto zemích. Zaměřuje se rovněž i na podporu rozvoje výuky v oblasti návrhu elektronických produktů pod značkou PCB.expert.


Charlotte Perková

Infocube s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]