Elektro

26. září 2016 15:11

Ředitelem výrobního závodu Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm se stává Roman Valný

Vedení odštěpného závodu Siemens na výrobu elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm převzal od července Roman Valný. Ve funkci tak vystřídal Jaromíra Zapletala, který odešel do důchodu. Ve své nové pozici bude Roman Valný odpovídat za strategický rozvoj závodu, který patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů v rámci skupiny Siemens.

Svou kariéru u společnosti Siemens začal Roman Valný již v roce 1995, kdy nastoupil přímo do výroby ve frenštátském závodě. Později pracoval v oblasti reklamací a servisu a do roku 2006 připravoval celosvětové servisní koncepty pro velké zákazníky a sjednocoval servisní procesy ve výrobních závodech. O dva roky později pak převzal vedení oddělení servisu pro závody Siemens v Mohelnici, Frenštátě pod Radhoštěm, Bad Neustadtu, v Číně a Guadalajara v Mexiku. V roce 2013 získal zkušenosti s výrobními zařízeními a technologickou částí výroby a stal se vedoucím útvaru technologie ve frenštátském závodě Siemens. Od roku 2015 pak vedl výrobu v závodě Siemens v Mohelnici.

Roman Valný vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. Je ženatý, má dvě dcery a ve volných chvílích se věnuje rodině.

Po téměř čtvrt století odešel z vedení frenštátského závodu Jaromír Zapletal. Řízením státního podniku MEZ Frenštát pověřil Jaromíra Zapletala tehdejší ministr průmyslu ČR Vladimír Dlouhý, a to s účinností od 16. října 1992. Po čtyřiadvaceti letech ve funkci se tak Jaromír Zapletal stal nejdéle působícím ředitelem v sedmdesátileté historii frenštátského podniku. Pod jeho vedením závod prošel výraznými změnami, které přinesly technologické a procesní inovace a získal také řadu ocenění. Mezi ty nejvýznamnější patří titul Bezpečný podnik, nejvyšší stupeň ocenění Podnik podporující zdraví nebo například certifikát systému managementu jakosti a environmentálního managementu. V roce 1994 výrobní závod převzala společnost Siemens, která od té doby v závodě investovala přes čtyři miliardy korun do nových strojů, technologií a budov.

„Zásadní byl příchod společnosti Siemens, a to nejen kvůli převzetí výroby elektromotorů, ale také příchodu vývoje a výroby automobilové elektroniky Siemens AT. Tato výroba byla sice utlumena, ale stala se základem vývojového a výrobního centra automobilové elektroniky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Díky tomu je dnes ve městě dohromady 3 900 pracovních míst,“ uvádí Jaromír Zapletal.

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2015 obrat přes 30 miliard Kč. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

Siemens, s. r. o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát

Závod je předním světovým dodavatelem nízkonapěťových asynchronních elektromotorů a současně největším závodem na výrobu standardních elektromotorů osových výšek 225–315 mm v Evropě. Zaměstnává více než 1 000 lidí a je tak druhým největším zaměstnavatelem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Motory jsou určené především k pohonu čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení. Motory se ve Frenštátě vyrábějí od roku 1947, společnost Siemens závod koupila v roce 1994. Frenštátský závod v rámci projektu Siemens Fond pomoci podporuje neziskové organizace v okolí, je držitelem titulu Podnik podporující zdraví a titulu Bezpečný podnik.

www.siemens.cz


O koncernu Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci off shore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku.


 

Mohlo by se Vám líbit

Tatra Trucks investuje 700 milionů korun do výrobních technologií pro dosažení objemu produkce až 2500 vozů za rok

Kopřivnická automobilka odstartovala investice do špičkového strojního vybavení, aby zefektivnila výrobní procesy a zvýšila objem produkce až na 2500 vozidel za rok. Tatra také spustila […]

Inovace a udržitelnost: 83 metrů energetického řetězu pro odpadové hospodářství

Jak skloubit inovace a udržitelnost? Přesně to je příklad projektu 83 metrů dlouhého energetického řetězu, který navrhla a kompletovala litoměřická firma HENNLICH pro jeřábovou dráhu […]

POZVÁNKA na veletrh HANNOVER MESSE 2024: „Vstupenka zdarma“

  • 25. března 2024

Vážení čtenáři, dovolte, abychom Vás pozvali k návštěvě mezinárodního veletrhu HANNOVER MESSE, na kterém představí v termínu od 22. do 26. dubna 2024 přes 4000 firem novinky […]